NB Panda terug naar China

Wat weet jij over de PANDA
1 / 46
suivant
Slide 1: Carte mentale
Begrijpend lezenBasisschoolGroep 7,8

Cette leçon contient 46 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 30 min

Éléments de cette leçon

Wat weet jij over de PANDA

Slide 1 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoel les 1
Om een tekst goed te begrijpen moet ik de betekenis van de woorden kennen.

Ik leer de betekenis van 10 woorden.

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

We gaan lezen
Onderstreep de woorden in de tekst die je niet snapt of kent.

Iedereen moet meerdere woorden onderstreept hebben!

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke woorden heb jij onderstreept?
Juf geeft beurten.
Je hoeft geen vinger op te steken of te gillen.

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

OP TERMIJN
in de toekomst


Op termijn gaan de panda's terug naar China.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

medisch
wat met gezondheid, ziekte en artsen te maken heeft.


Pas na een medische test wisten ze dat Fan Xing een vrouwtje was.

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

de overeenkomst
de officiële afspraak,
wat je elkaar belooft.
Volgens de overeenkomst tussen China en Nederland moeten reuzenpanda's die hier zijn geboren, voor hun vierde jaar terug naar het land van oorsprong.

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 8 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

van oorsprong
waar het vandaag komt





Kom jij van oorsprong uit Nederland of ben jij in een ander land geboren?

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

terecht
met goede reden,
juist



José vindt het terecht dat Fan Xing zoveel aandacht krijgt. Volgens haar houdt namelijk iedereen vvan panda's.

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

bevooroordeeld
van tevoren je mening klaar hebben.


José denk wel dat idereen van panda's houdt, maat zij is wel bevooroordeeld. Zij verzorgt panda's en het is haar lievelingsdier.

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

het transport
het vervoer,
het wegbrengen


Volgens juf Marijke zijn alle kinderen van groep acht heel slim.
Het transport van een panda naar China is heel ingewikkeld. Hij noet in de kooi, vrachtwagen en vliegtuig.

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

de nakomeling
het kind van iemand.


Fan Xing is een nakokeling van Wu Wen en Xing Ya.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 14 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

overigens
trouwens


Hopenlijk krijg Fan Xing later ook nakomelingen. Dat is overigens niet zeker. Een pandavrouwtje is maar een paar dagen per jaar vruchtbaar.

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

vruchtbaar
dat je zwanger kunt worden of iemand zwanger kunt maken.


Een panda is maar twee dagen per jaar vruchtbaar. Een vrouw is elke maand vruchtbaar.

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

De panda's zijn van oorsprong Chinees, maar ze wonen, tijdelijk,  in Nederland.

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

aan het werk
Maak de 25 vragen!

Lees de vragen goed!

Probeer het eerst zelf, daarna mag je  pas op je woordenlijst kijken.
timer
30:00

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Weet je nog: woorden
  • op termijn
  • van oorsprong
  • de nakomeling
  • vruchtbaar

Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 28 - Lien

Cet élément n'a pas d'instructions

lesdoel 2
Ik snap de tekst goed en daardoor kan ik vragen beantwoorden over de tekst waarbij ik dieper na moet denken. 

Ik kan mijn antwoord in mooie zinnen en in mijn eigenwoorden opschrijven.

Slide 29 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Lees regel 2-4 nog eens. Waar komen de ouders van het pandajong vandaan? Hoe weet je dat?
1
Wat betekent op termijn? (regel 4)
2

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 31 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kijk in regel 6-7. Wat heeft Ouwehands Dierenpark met China afgesproken over Wu Wen en Xing Ya?

1
Lees regel 11-13. Wat staat hier over de afspraken met China?
2
Wat betekent de overeenkomst? (regel 13)
3

Slide 32 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 33 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lees regel 15-17 nog een keer. Wat was de reden dat Fan Xing 
's ochtends al in de reiskist was gegaan?
1
Waarvan zou Fan Xing stress krijgen?
2

Slide 34 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 35 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lees regel 25-27 nog een keer. Wat vindt José van Fan Xing? 
Uit welke zin blijkt dat.
1
Wat betekent bevooroordeeld in regel 27?
Is het logsich dat José er zo over denkt?
2

Slide 36 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 37 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lees regel 33-37 nog eens.
Waarom is het niet vanzelfspreken dat Fan Xing voor nakomelingen gaat zorgen.

1
Lees regel 37-40
Waarom kan Ouwenhands Dierenpark niet zomaar opnieuw fokken met de reuzenpanda's?
2

Slide 38 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 39 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 40 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan het werk
timer
30:00

Slide 41 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat weet je over een dagboek?

Slide 42 - Carte mentale

Verwerking slide
Maak het leerproces van leerlingen inzichtelijk.
Bespreek de ingevoerde antwoorden en laat leerlingen waar nodig toelichting geven op hun antwoorden. 

Slide 43 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

lesdoel 3
 Ik ga een dagboekfragment schrijven vanuit het perspectief van Fan Xing
 
perspectief:
vanuit het gezichtspunt van.....

Slide 44 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 45 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Dag 1 - het vertrek
Dag 2 - de reis
Dag 3 - de aankomst

Slide 46 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions