G4BE - Les 1/2 (Fin. zelfredzaamheid H1)

Bedrijfseconomie G4
Gefeliciteerd met je keuze!


1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
BedrijfseconomieMiddelbare schoolvwoLeerjaar 4

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Bedrijfseconomie G4
Gefeliciteerd met je keuze!


Slide 1 - Diapositive

            Voorspelbaar gedrag?
De les is begonnen, als ik ben begonnen (programma op bord geschreven). 
Te laat? Haal een groene kaart, niet mopperen, hoort bij onze maatschappij, moet van Wim (en Arie :-)
Zonder uitzondering 1,5 meter tussen mij en jullie. Ik vind jullie een beetje eng ;-) (en jullie mij?) (en 't moet van Arie!)

Iedereen heeft eigen device, dat werkt en opgeladen is. 
Vaker dit niet voor elkaar (volgens mijn grillen ;-)) -> uit de les, verwijderd/boeken vergeten melding
Device is keiharde noodzaak! Verder hou ik van technologie en ben ik een beetje hypocriet. Want hoewel ik mijn mobiel soms zal gebruiken wil ik die van jullie niet zien. Behalve als ik er expliciet naar vraag. Kan je er niet vanaf blijven? Dan mag het in de telefoontas. Ik wil ook niet waarschuwen, mobiel zien = van Wim tot einde van mijn lesdag, zonder mopperen.

Geen eten/drinken (flesje water is ok, geen kauwgum, blikjes cola, zakken chips, broodjes gezond...etc eten doe je 
in de pauze).

Elke regel, in het kader van Wim's wil is wet in het klaslokaal, die je met goede reden wil breken, bespreek je VOORAF.
Verder ben ik best redelijk.... Mijn afkorting is niet voor niets Kv (Knappe vent) (of knap vervelend). 

Slide 2 - Diapositive

Lessonup inloggen
Log in op it's Learning, ik plak de code hier zo in:
Voortaan kun je sheets terugvinden daar.



Slide 3 - Diapositive

Leerdoelen
Na vandaag, 
weet je (weer):
- wat leerdoelen zijn
- wat een 'spoorboekje' is
- wat bedrijfseconomie interessant maakt (of niet...)

kun je:
- zelf bij de digitale leermiddelen gebruiken:
1. LessonUp
2. It's Learning Planner (met wat mazzel?)
3. LearnBeat

Spoorboekje

  • Introductie
  • Voorspelbaargedrag
  • Wie is er ?
  • LessonUp account
  • It's Learning Planner / inloggen LearnBeat
  • Waar gaat BE over?
  • Presentaties verdelen
  • Squla naar Duitsland (wat heeft dit met BE te maken?)

  • Opgave: Bedrijfsstarten 1 A/B/C/D
  • Huiswerk

  • Leerdoelen check



Slide 4 - Diapositive

Bedrijfseconomie gaat over?

Slide 5 - Carte mentale

Wat zou je willen leren? 'behalve wat moet'?

Slide 6 - Carte mentale

Jaarplanning 2021-2022 
/ check it's Learning (voor inloggen LearnBeat)




Check CGU Website: 

We gaan doorwerken lesbrieven Financiele Zelfredzaamheid en  Bedrijfstarten deels 
Let op: PTA BE nog niet zichtbaar, op website (komt wel)


Slide 7 - Diapositive

Eerlijk zullen we alles delen?
Welk bedrijf volgen we samen?


Verdeling presentaties AEX Fondsen?

Slide 8 - Diapositive

Learnbeat
In it's learning  van vandaag staat een Learnbeat klassencode voor learnbeat. Kopieer de klassencode van G4BE2. Ga naar inloggen.learnbeat.nl registreer je daar met een klassencode (rechtsboven). Voortaan kom je zo bij je lesmateriaal. 



Slide 9 - Diapositive

Learnbeat -2
Ik kan alleen maar zien wat je maakt, als het in LearnBeat staat.
Als je iets in een schrift schrijft, niet zichtbaar voor mij. Als ik iets moet vertellen over je voortgang, is LearnBeat mijn enige bron.



Slide 10 - Diapositive

Learnbeat -3
Maak de opgaven van vandaag in LearnBeat (check planner)



Slide 11 - Diapositive

Opgaven maken
Opgave Financiele zelfredzaamheid H1 A/B/C
timer
15:00

Slide 12 - Diapositive

Leerdoelen: check?

Na vandaag, weet je:
- (weer) wat leerdoelen zijn
- (weer) wat een 'spoorboekje' is
- wat bedrijfseconomie interessant maakt
kun je:
- zelf bij de digitale leermiddelen gebruiken (zie ELO agenda van vandaag voor codes):
1. LessonUp 
2. It's Learning, vak overzicht / planner
3. LearnBeat
Tot de volgende les!



Slide 13 - Diapositive

Ik vond deze les

Slide 14 - Question de remorquage

Slide 15 - Vidéo

BalanS
Een balans is een overzicht van de bezittingen, schulden en het eigen vermogen van een organisatie op een bepaald moment. De bezittingen (activa, debetzijde), staan links op de balans. Het vermogen (passiva, creditzijde), staan rechts op de balans. Aan het vermogen kun je zien hoe de bezittingen zijn gefinancierd: met het eigen vermogen en/of met vreemd vermogen.

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Vidéo

Resultatenrekening
Een resultatenrekening geeft een overzicht van de kosten en opbrengsten van een bedrijf gedurende een bepaalde periode. Zijn de opbrengsten groter dan de kosten dan maakt het bedrijf winst. Zijn de kosten hoger dan de opbrengsten dan is er sprake verlies.

Slide 18 - Diapositive

Slide 19 - Diapositive