Fase 1 LOB les 3 - Lesweek 5

Vak: LOB  les 3
Fase: 1 - 2024

1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

Vak: LOB  les 3
Fase: 1 - 2024

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma LOB-les 3
Lesweek 5
(week van 30 september )
 LOB
1. Welkom, AWR
3. Lesdoelen 
4. Terugblik vorige les
5. LOB-portfolio 
6. Loopbaancompetentie Kwaliteitenreflectie>  Opdracht 2. Talentposter en Opdracht 3. Kwaliteitenspel
9. Afsluiting 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen:
Aan het einde van de les:
- kan je een poster presenteren van je talenten (opdracht 2. Talentposter)

- kan je benoemen welke talenten je bezit die je kan inzetten voor je toekomstige loopbaan.  

- Kun je reflecteren op wat voor jou belangrijk is.

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Ik heb een LOB-portfolio (opzet van het verslag: voorblad, inhoudsopgave, inleiding, aftekenlijst, kopjes van de 5 loopbaancompetenties en paginanummers) gemaakt.
A
Ja
B
Nee

Slide 5 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Ik heb de opdracht 1. Wie ben ik in mijn LOB-portfolio verwerkt onder het kopje (loopbaancompetentie) kwaliteitenreflectie.
A
Ja
B
Nee

Slide 6 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Ik heb de opdracht 2. Talentposter in mijn LOB-portfolio verwerkt onder het kopje (loopbaancompetentie) kwaliteitenreflectie.
A
Ja
B
Nee

Slide 7 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB Portfolio
In het LOB-portfolio heb je bij  de 5 loopbaancompetentie opdrachten die je maakt en toevoegt aan je LOB-portfolio.

Alle opdrachten die je hebt toegevoegd aan je LOB-portfolio kun je afvinken in de aftekenlijst. De aftekenlijst staat op It's Learning (TEAMS).

Zorg dat je je LOB-portfolio goed opslaat!
Tip: Mail het af en toe naar jezelf, zodat je het nooit kwijt kunt raken .



Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Zelfstandig aan de slag
Groep 1: Geen opzet LOB-portfolio en/of geen opdracht 1. wie ben ik in je LOB-portfolio verwerkt?
Maak een start met je LOB-portfolio en voeg opdracht 1. wie ben ik toe. Je zal dit zelfstandig afmaken onder HWB.

Groep 2: Wel een opzet LOB-portfolio en/of opdracht 1. wie ben ik in je LOB-portfolio verwerkt onder kopje kwaliteitenreflectie? Maak je talentenposter af  en schrijf een kort verslag (half A-4) wat je vandaag over jezelf te weten bent gekomen

timer
10:00

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB Portfolio - Deadline
Om LOB met een voldoende af te ronden voor leerjaar 1 moet je de opdrachten gedaan hebben die vermeld staan op de aftekenlijst verwerkt in LOB-portfolio.
Het is niet mogelijk om vooruit te werken. De opdrachten worden wekelijks in de les behandeld en opengezet. 

Inleverdatum LOB-portfolio deel 1:
Deadline: Vrijdag 13 december 2024 vóór 23:59 uur
Herkansing: Maandag 10 januari 2025 vóór 23:59 uur.

Deze informatie staat binnenkort ook in de moduleplanner op It's Learning onder Bronnen> Inleiding en eindopdracht LOB.


Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

 Loopbaancompetentie Kwaliteitenreflectie
Kwaliteitenreflectie: Ontdekken van de sterke kanten en dingen waar je goed in bent.
In je loopbaan is het goed om je regelmatig af te vragen: wat kan ik (en wat niet)? Hoe komt het dat ik ergens heel sterk in ben, en dat ik iets anders juist veel minder goed kan? Wat zegt dit over mij?





Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 2:  '' Talentposter''
Voor in je LOB-portfolio onder Kwaliteitenreflectie
Stap 1 . Ga naar It's Learning > Loopbaanoriëntatiebegeleiding.
Stap 2. Klik op Bronnen> Klik op het mapje kwaliteitenreflectie
Stap 3. Open Opdracht 2 Talentposter




We bespreken de opdracht > zie volgende slide.

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 2: Een talentposter maken
Stap 1. Open je LOB portfolio en schrijf onder kwaliteitenreflectie, opdracht 2; Een talentposter maken.
Stap 2. Zoek op google afbeeldingen die passen waar jij goed in bent. 
Denk  bijvoorbeeld aan: in welke sport/ hobby ben jij goed? 
Waar geven je  ouders/  vrienden hen complimenten over? 
Waar vind je zelf dat je goed in ben? Bijvoorbeeld:  ‘ik kan goed luisteren’, ‘ik kan mensen op hun gemak stellen’,  ‘ik kan goed zorgen voor anderen’, ‘ik kan goed met geld omgaan’ etc.
Stap 3. Op 1 A4 plak je de afbeeldingen die een goed beeld van jou vormt.  
Stap 4. Controleer of je poster volledig is. Je zal je talentposter aan een klasgenoot presenteren.

Tip: Wees creatief je mag je poster ook in andere programma's maken en plakken in je portfolio


timer
10:00

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Het maken van een Talentposter vond ik...

Slide 14 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Je talentposter presenteren
  • In tweetal ga je jouw talentenposter presenteren.
  • Geef bij elke afbeelding aan waar het voor staat en waarom je daarvoor hebt gekozen.
  • Maak er een mooi verhaal van!
  • Na 3 minuten is de andere aan de beurt.
timer
3:00

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke kwaliteiten bezit je volgens familie/vrienden/collega's/ docenten etc?

Slide 16 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen opdracht 3. Kwaliteitenspel
Ga naar It's Learning > Loopbaanoriëntatiebegeleiding  > Content > Kwaliteitenreflectie> Opdracht 3. Kwaliteitenspel. 

Lees opdracht 3. Kwaliteitenspel door.

Wij nemen de opdracht in de volgende sheet klassikaal door en gaan direct aan de slag.

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 3: Kwaliteitenspel
De klas wordt in 2 groepen verdeeld.

Groep 1 gaat om de tafel staan waar alle kwaliteiten kaarten op staan. Iedereen kiest 3 kwaliteiten uit die bij diegene het beste past en schrijft het op in je schrift

Groep 2 gaat om de tafel staan waar alle valkuilen op staan. Iedereen kiest 3 valkuilen uit die bij diegene het best past en schrijft het op in je schrift.

Na 5 minuten wisselen de groepen om. Uiteindelijk heeft iedereen 3 kwaliteiten en 3 valkuilen.

timer
5:00

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag 
Opdracht 3: Kwaliteitenspel
Stap 1. Open je lob portfolio en ga naar het kopje ‘’kwaliteitenreflectie’’ en op de eerstvolgende lege blz. tik je opdracht 3. kwaliteitenspel.
Stap 2: Pak je schrift met je gekozen kwaliteiten. Omschrijf onder elke kwaliteit waarom de kwaliteit zo belangrijk is voor het werken in de maatschappelijke zorg.
Stap 3: Pak je schrift met je gekozen Valkuilen. Omschrijf onder elke valkuil waarom de valkuil een beperking/uitdaging kan zijn voor het werken in de maatschappelijke zorg.

Bijvoorbeeld:
Je hebt gekozen voor de kwaliteit; Luisteren.
Je hebt gekozen voor de valkuil: Overbezorgd.
Beschrijf waarom luisteren zo belangrijk is in het werken in de maatschappelijke zorg.
Benoem waarom overbezorgd zijn een beperking/uitdaging kan zijn in het werken in de maatschappelijke zorg.

Niet af? Neem de opdracht mee als huiswerk.





timer
5:00

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Check lesdoel
Aan het einde van de les:
- kan je een poster maken van je talenten (opdracht 2. Talentposter)
-kan je benoemen welke talenten je bezit die je kan inzetten voor je toekomstige loopbaan.
- Kun je reflecteren op wat voor jou belangrijk is


Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat vond je van deze les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 21 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorbereiding voor de volgende les + huiswerk
1. Zorg dat LOB-portfolio er goed uit ziet en alle opdrachten tot nu erin staan (eventueel bij HWB).  
LOB-portfolio
-Voorblad
- Inhoudsopgave
- Kopjes/Hoofdstukken (Alle 5 loopbaancompetenties)
- Paginanummers
- Opdracht 1. Wie ben ik , Opdracht 2. Talentposter en Opdracht 3. Kwaliteitenspel zijn af en toegevoegd onder kopje '' Kwaliteitenreflectie.

2. Zoek op wat een kernkwadrant is. Wat heeft een kernkwadrant te maken met kwaliteiten en valkuilen?

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Fijne lesweek allemaal! 

Slide 23 - Diapositive

Kijk even hoe ver je komt gezien de tijd. 
Ik zou ervoor kiezen om het prioriteitenlijstje te maken (overzicht) 
En dan volgende LOB les door te gaan met een weekplanning