Les 2 - kunstanalyse Romeo & Juliet - performing art

1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
ARTMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1,2

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactif, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Welkom bij ARTS

Unit 4: Romeo & Juliet 
Learner Profile: Knowledgeable/ Geïnformeerd, Open-minded/ Zonder vooroordelen , Communicators/ Communicator
ATL: Communication skills
Related concepts: Interpretation, Presentation
Key concept:Time, place and space
Global context: Orientation in space and time

Slide 2 - Diapositive

Leerdoelen
- Je analyseert hoe moderne adaptaties van "Romeo & Juliet" klassieke thema's benaderen en verbeelden. 
- Je maakt een eigen presentatie geïnspireerd door hun gekozen bron voor analyse.

Slide 3 - Diapositive

Feeling empathy through universal themes in existing work leads to your own interpretation and a new meaning of the existing work.
STATEMENT OF INQUIRY:
Door universele thema's in bestaand werk te ervaren, kun je je inleven in anderen en je eigen interpretatie en betekenis aan het bestaande werk geven.
Через універсальні теми в існуючій роботі відчувається співчуття, що призводить до власної інтерпретації та нового значення існуючої роботи.

Slide 4 - Diapositive

1. Introductie
2. Analyse zelfgekozen werk 'Romeo & Juliet'
3. Groepsdiscussie
4. Klassenpresentatie
5. Afronden

PROGRAMMA
1. Introduction
2. Analysis of self-chosen work 'Romeo & Juliet'
3. Group discussion
4. Class presentation
5. Conclusion
1. Вступ
2. Аналіз власної роботи "Ромео і Джульєтта"
3. Групова дискусія
4. Презентація класу
5. Завершення

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Vidéo

Wat heb je gezien?
Thema's R&J?

Slide 7 - Carte mentale

HNT over Romeo & Julia
Hopeloze liefde en onmogelijke keuzes
Wat als je grote liefde een pad kiest dat jij niet kunt volgen. Kan je dan nog aan het noodlot ontsnappen en een eigen leven opbouwen? In de afgebroken stad Verona liggen de straten die ooit levendig waren, er nu verlaten en verwoest bij. De twee familie’s Capuletti en Montague zijn op zoek naar een nieuwe balans, naar een leven dat past bij hun veranderende omgeving.  

Slide 8 - Diapositive

Inspiratiebron: Bollywood
A more recent Bollywood film inspired by "Romeo and Juliet" is "Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela" (English: A Play of Bullets: Ram-Leela). Directed by Sanjay Leela Bhansali, this 2013 film stars Ranveer Singh and Deepika Padukone in the lead roles. The movie is set in rural Gujarat and revolves around the love story between Ram and Leela, belonging to two rival families. Despite their families' enmity, Ram and Leela fall deeply in love, leading to a series of tragic events reminiscent of Shakespeare's play.

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Vidéo

1. Introductie
2. Analyse zelfgekozen werk 'Romeo & Juliet'
3. Groepsdicussie
4. Klassenpresentatie
5. Afronden

2. ANALYSE WERK
1. Introduction
2. Analysis of self-chosen work 'Romeo & Juliet'
3. Group discussion
4. Class presentation
5. Conclusion
1. Вступ
2. Аналіз власної роботи "Ромео і Джульєтта"
3. Групова дискусія
4. Презентація класу
5. Завершення

Slide 11 - Diapositive

Analyse-opdracht

Slide 12 - Diapositive

Je kiest zelf hiervoor een bron
1. Kies een werk over Romeo & Julie uit de lijst

2. Ga vervolgens aan de slag met de opdracht THINK-PUZZLE-EXLORE
1. Choose a work about Romeo & Juliet from the list.

2. Then proceed with the THINK-PUZZLE-EXPLORE task.
Виберіть твір про Ромео та Джульєтту зі списку.
Потім приступіть до завдання THINK-PUZZLE-EXPLORE (ДУМАЙ-ЗАДУМАЙСЯ-ДОСЛІДЖУЙ).

Slide 13 - Diapositive

2.1: THINK
Wat weten jullie al over het onderwerp? 

Bijvoorbeeld: Wat weet je al over de thema's liefde en conflict in "Romeo & Juliet"?
Werk in tweetallen
timer
7:00

Slide 14 - Diapositive

2.2: PUZZLE
  • Denk na over wat jullie verwarrend vinden of waar ze meer over willen weten. Bijvoorbeeld: Welke aspecten van "Romeo & Juliet" zijn nog steeds moeilijk voor je te begrijpen?
  • Schrijf vragen op die jullie hebben over het onderwerp.
timer
7:00

Slide 15 - Diapositive

2.3: EXPLORE
  • Ten slotte, vraag de leerlingen hoe ze antwoorden op hun vragen kunnen vinden. Wat zouden stappen kunnen zijn om meer te leren? Dit kan het lezen van specifieke delen van het toneelstuk omvatten, het kijken naar verschillende filmadaptaties, of het opzoeken van analyses.
  • Laat hen een actieplan opstellen over hoe ze deze vragen kunnen onderzoeken.
timer
7:00

Slide 16 - Diapositive

 In groepjes van 3-4 leerlingen, bespreek wat jullie al weten (Think) over "Romeo & Juliet." Daarna delen jullie wat jullie verwarrend vinden of welke vragen jullie hebben (Puzzle). Tot slot bedenk hoe jullie meer kunnen leren (Explore) over de onderwerpen die jullie hebben besproken.
3. GROEPSDISCUSSIE
In groups of 3-4 students, discuss what you already know (Think) about "Romeo & Juliet." Then, share what you find confusing or what questions you have (Puzzle). Finally, brainstorm how you can learn more (Explore) about the topics you have discussed.
У групах по 3-4 учні, обговоріть те, що ви вже знаєте (Думайте) про "Ромео та Джульєтту." Потім поділіться тим, що вас збентежує або які питання ви маєте (Головоломка). Нарешті, обдумайте, як ви можете дізнатися більше (Досліджуйте) про теми, які ви обговорили.
timer
5:00

Slide 17 - Diapositive

Activiteit: Laat je inspireren! Elk groepje presenteert een korte eigen creatieve interpretatie die geïnspireerd is op de geanalyseerde bron.

Eigen Presentatie: Dit kan een dramatische scene, een korte dans, een voordracht, of een visuele presentatie zijn die de essentie van de besproken scène en thema's laten zien.
4. KLASSENPRESENTATIE
In groups of 3-4 students, discuss what you already know (Think) about "Romeo & Juliet." Then, share what you find confusing or what questions you have (Puzzle). Finally, brainstorm how you can learn more (Explore) about the topics you have discussed.
У групах по 3-4 учні, обговоріть те, що ви вже знаєте (Думайте) про "Ромео та Джульєтту." Потім поділіться тим, що вас збентежує або які питання ви маєте (Головоломка). Нарешті, обдумайте, як ви можете дізнатися більше (Досліджуйте) про теми, які ви обговорили.
timer
15:00

Slide 18 - Diapositive

Presentaties
Vraag aan publiek: hoe zie  je Romeo & Juliet in werk terug? En wat van inspiratiebron/analyse?

Slide 19 - Diapositive

5. Reflectie & portfolio (in Toddle)
Zet onderstaande opdrachten in Toddle

1. Ik zie-ik denk-ik verwonder
2. Benoem je lievelingsmoment van de les en onderbouw deze.
Maak een foto van dit lievelingsmoment uit de les
3. En vul de volgende zin aan:
Ik dacht altijd .... nu denk ik...
I used to think...now I think...

Tag @ Romeo & Juliet > Criteria A 



Put the following tasks into Toddle:

1. I see-I think-I wonder
2. Name your favorite moment of the lesson and justify it. Take a picture of this favorite moment from the lesson.
3. Complete the following sentence: I used to think...now I think...
Tag @ Romeo & Juliet > Criteria A







timer
5:00

Slide 20 - Diapositive