NE 2G - LE, TV (les 1-2)

Welkom
Nederlands
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo k, gLeerjaar 2

Cette leçon contient 13 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Welkom
Nederlands

Slide 1 - Diapositive

Lezen

Slide 2 - Diapositive

Nederlands
Start
Lesdoel
  • Toetsrooster en benodigdheden
  • Starten met leesvaardigheid en taalverzorging.

Benodigdheden
  • Twee pennen
  • Schrift
  • Boek
  • Opgeladen iPad
  • Account bibliotheek aanmaken en app Onlinebiblioteek downloaden.

Slide 3 - Diapositive

Nederlands
H1 Lezen: Tekstopbouw en hoofdgedachte
Leerdoelen
  • Je kent de opbouw van een tekst.
  • Je kunt de hoofdgedachte in een tekst vinden.

Uitleg
Tekstopbouw
  • Inleiding > doel = lezer nieuwsgierig maken en kennis laten maken met onderwerp van de tekst (bijvoorbeeld met een voorbeeld of een anekdote).
  • Middenstuk > doel = verschillende aspecten van het onderwerp behandelen (deelonderwerpen). Let op tussenkopjes.
  • Slot > doel = onderwerp afronden (bijvoorbeeld samenvatting, kijken naar toekomst, advies).

Slide 4 - Diapositive

Nederlands
H1 Lezen: Tekstopbouw en hoofdgedachte
Leerdoelen
  • Je kent de opbouw van een tekst.
  • Je kunt de hoofdgedachte in een tekst vinden.

Uitleg
Hoofdgedachte 
  • Wat is het belangrijkste wat in de tekst over het onderwerp wordt gezegd?
  • Vaak in een zin samen te vatten.
  • Vaak te vinden in de inleiding of het slot.

Slide 5 - Diapositive

Nederlands
H1 Lezen: Tekstopbouw en hoofdgedachte
Leerdoelen
  • Je kent de opbouw van een tekst.
  • Je kunt de hoofdgedachte in een tekst vinden.

Opdracht
  • Klassikaal startopdracht bespreken.
  • Individueel opdracht 1 maken.
  • Klassikaal opdracht 1 bespreken.
Weet je nog?
  • Bij oriënterend lezen kijk je naar de titel, de plaatsjes, de kopjes en 
  • Je beantwoordt de vraag 'waarover gaat deze tekst'?
  • Je verwoordt het onderwerp van de tekst (in één of enkele woorden).

Slide 6 - Diapositive

Nederlands
Taalverzorging 1.1: Zinsdelen
Leerdoelen
  • Je kunt de zin verdelen in zinsdelen.

Uitleg
Zet ieder zinsdeel tussen zinsdeelstrepen.
  • Stap 1: Zoek de persoonsvorm (pv) > Wat wordt er gedaan? (gebruik de tijdproef, de getalproef of de vraagproef).
  • Stap 2: Zoek het onderwerp (ow) > Wie/wat + pv?
  • Stap 3: Zoek het werkwoordelijk gezegde (wg) > pv + alle andere werkwoorden.
  • Stap 4: Zoek het lijdend voorwerp > Wie/wat + ow + gz?

Wist je dat?
  • Bij gewone zinnen is de persoonsvorm altijd het tweede zinsdeel.

Slide 7 - Diapositive

Nederlands
Taalverzorging 1.1: Zinsdelen
Leerdoelen
  • Je kunt de zin verdelen in zinsdelen.

Uitleg
Het noodweer heeft gelukkig weinig schade veroorzaakt.

Slide 8 - Diapositive

Nederlands
Taalverzorging 1.1: Zinsdelen
Leerdoelen
  • Je kunt de zin verdelen in zinsdelen.

Uitleg
Het noodweer \ heeft \ gelukkig weinig schade veroorzaakt.

Slide 9 - Diapositive

Nederlands
Taalverzorging 1.1: Zinsdelen
Leerdoelen
  • Je kunt de zin verdelen in zinsdelen.

Uitleg
Het noodweer \ heeft \ gelukkig weinig schade \ veroorzaakt.

Slide 10 - Diapositive

Nederlands
Taalverzorging 1.1: Zinsdelen
Leerdoelen
  • Je kunt de zin verdelen in zinsdelen.

Uitleg
Het noodweer \ heeft \ gelukkig \ weinig schade \ veroorzaakt.

Slide 11 - Diapositive

Nederlands
Taalverzorging 1.1: Zinsdelen
Leerdoelen
  • Je kunt de zin verdelen in zinsdelen.

Opdracht
  • Maak opdracht 1-3.
  • Opdracht 1-2 > schrijf de zinnen uit en plaats de zinsdeelstrepen.
  • Opdracht 3 > noteer alleen pv en ow.

Slide 12 - Diapositive

Nederlands
Afsluiting
Lesdoel
  • Praktische zaken regelen.
  • Starten met leesvaardigheid en taalverzorging.

Leerdoelen
  • Wat heb je deze les geleerd over leesvaardigheid?
  • Wat heb je deze les geleerd over taalverzorging?

Slide 13 - Diapositive