Les 1 | introductie | micro-agressie

MICRO - AGRESSIE
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
MaatschappijleerMiddelbare schoolmavoLeerjaar 3

Cette leçon contient 13 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

MICRO - AGRESSIE

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat gaan we doen/leren
Lesdoelen 
Wat is micro - agressie?
Voorbeelden van micro - agressie
Werkvorm
De aankomende weken...
Afsluiting 


13-04-2024
20-04-2024
27-04-2024
Lessenreeks
Micro - agressie
Docent
Gast docent
Leerlingen 3M
Introductie les
04-05-2024
Presentaties
Gastles
Analyse case studies

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
De leerlingen kunnen aan het einde van de les micro – agressie in eigen woorden omschrijven


De Leerlingen kunnen aan het einde van de les minimaal twee voorbeelden benoemen van micro – agressie

De Leerlingen worden zich bewust van de impact die micro – agressie kan hebben op een individu of op de samenleving als geheel 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 4 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Micro - agressie
Micro-agressie is wanneer iemand onbedoeld of bewust iets zegt of doet dat kwetsend kan zijn voor andere mensen. 
  • Afkomst, uiterlijk, geslacht of seksuele voorkeur. 
  • Het is vaak iets kleins en subtiels
  • Kan toch heel pijnlijk zijn voor degene die het treft. 

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afkomst
Voorkeur 
Gedrag

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Placemat
1. We maken vier groepen van vier (stoplicht rood? iedereen zit goed!)
2.  Wijs een groepsgenoot aan de het stoplicht in de gaten houd.

3. één leerling van de groep tekent een vierkant in het midden.
3. Zet de vraag die jullie krijgen in het midden.
4. Schrijf individueel jullie antwoorden op in jullie eigen vlak.
5. Wissel om de beurt jullie antwoorden uit. (doe dit pas als het stoplicht op groen staat)
6. Bemiddel en kom tot een groepsantwoord uit.
7. De groepsopdracht worden klassikaal besproken of gepresenteerd.
 






Slide 7 - Diapositive

Print dit ook uit op papier. Sommige leerlingen kunnen er om vragen in groepjes. Geeft ze iets meer duidelijkheid op papier wat ze moeten doen.
Impact micro - agressie
Hoe vind je het zelf gaan?
  • Herkenbaarheid
  • Ervaring
  • bewust of onbewust?

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe zou je micro-agressie in eigen woorden omschrijven?

Slide 9 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Kun je twee voorbeelden noemen van micro-agressie?

Slide 10 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarom is het belangrijk om je bewust te zijn van de impact die micro-agressie kan hebben op een individu of op de samenleving als geheel?

Slide 11 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

De aankomende weken
20-04-2024 | Gastles over micro-agressie 
27-04-2024 | Analyse case studies 
04-05-2024 | Presenteren analyse
11-05-2024 | Inleveren product 


Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions