Fase 1 LOB les 1 - Lesweek 3

Vak: LOB
Semester: 1
1 / 21
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 21 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

Vak: LOB
Semester: 1

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat (binnen 5 minuten-regel)? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Invullen voor de ander
We gaan de kring rond langs alle studenten en doen het volgende per student:
- De student zegt zijn/haar naam + leeftijd 
- De klas vult in voor de student waar hij/zij goed in zou kunnen zijn op basis van je eerste indruk.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma LOB
  1. Inleiding LOB
  2. Vijf loopbaancompetenties
  3. Eindopdracht: LOB-portfolio
  4. Studentstatuut
  5. Afsluiting

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoel


Aan het einde van de les kun je de vijf loopbaancompetenties benoemen en weet je waar de module LOB over gaat.

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Waar gaat deze les over?
  1. Wat zijn mijn kwaliteiten? Waar ben je goed in?
  2. Waarom doe ik dingen? Wat zijn mijn motieven?
  3. Welke begeleiding heb ik nodig om doelen te bereiken
  4. Welke nieuwe dingen ga ik leren? Welke doelgroepen wil ik leren kennen?
  5. Welke mensen kunnen mij helpen en hoe vergroot ik mijn netwerk?

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vragen beantwoorden
Tijd
10 minuten zelfstandig + 5 minuten bespreken met buurman/buurvrouw
Hoe
Beantwoordt de vragen zelfstandig geef een uitgebreid en volledig antwoord. 
Nadien bespreek je de antwoorden in tweetallen.
Hulp
Pen en schrift.
Uitkomst
De eerste inzichten van bewust stilstaan bij loopbaanoriëntatiebegeleiding.
Klaar?
Schrijf op hoe je denkt dat je LOB kan behalen. Noteer hoe jij denkt dat de lessen eruit zullen zien en waarom LOB belangrijk is.
timer
15:00

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vijf loopbaancompenties
  • Kwaliteitenreflectie
  • Motievenreflectie
  • Werkexploratie
  • Loopbaansturing
  • Netwerken

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding LOB

Wie ben ik en wat kan ik? Wat wil ik? Wat voor werk past bij mij? Wie kan mij helpen?
Dat zijn allemaal vragen die bij LOB horen.
LOB biedt jou wat je nodig hebt om te kunnen groeien tot een professional binnen de maatschappelijke zorg en in de maatschappij.


Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kwaliteitenreflectie

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Motievenreflectie

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kort beeld van de vijf loopbaancompetenties

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Eindopdracht: LOB-portfolio
AAN DE SLAG:
Stap 1. Open Word - leeg document
Stap 2. Klik op invoegen voorblad op pagina 1
Stap 3. Ga naar pagina 2 > Klik op verwijzingen ->  Klik op inhoudsopgave
Stap 4. Ga naar pagina 3 > Klik ''Kop 1'' en typ dan ''Aftekenlijst periode 1''
Stap 5. Ga naar pagina 4 > Klik ''Kop 1'' en typ dan ''Kwaliteitenreflectie''
Stap 6. Klik op invoegen > paginanummer en kies waar jij je paginanummers wil.
Klaar? Maak je voorblad mooi! Let op wat zet je op een voorblad? Welke gegevens zijn er van belang...

In dit document verwerk jij de komende periode alle opdrachten onder de juiste loopbaancompetentie (hoofdstuk).
In twee delen (over 4 periodes ) lever je een portfolio in.  Hierover volgt nog informatie.
Aanwezigheid tijdens de lessen is belangrijk!

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB
LOB is ook persoonlijk, waardoor je je soms kwetsbaar leert opstellen. Je leert jezelf, je omgeving etc. kennen.
Hiervoor is veiligheid in de klas belangrijk.

Wat is veiligheid in de klas?
Waarom denk je dat veiligheid belangrijk is?


Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Studentstatuut
Belangrijk vanuit Veiligheid:
 1.  Artikel 24. Ongewenst gedrag 
2. Artikel 27. Mobiele telefoons en andere multimedia
3. Artikel 28. Gebruik Albeda ICT voorzieningen, chatprogramma's en sociale media: Digitale gedragscode.
Dit kun je altijd teruglezen in het studentenstatuut die je kan vinden op Albeda Portaal. Weet je nog van ganzenbord studentenstatuut tijdens de introweken?

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stellingen
1. Ik mag een ander plagen als hij/zij niks aangeeft.
2. Ik bepaal zelf wat ik zelf post over iemand uit mijn klas.
3. Het Albeda kan je aanspreken op alles wat je post op social media, doorstuurt of herplaatst.

Groen/ Hand opsteken= Eens , Rood/Hand omlaag = Oneens

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat biedt Albeda aan voor een veilig leer- en werkklimaat?

-  SLB'ers, leerjaarcoördinatoren (Jantien en  Prisca), onderwijsleider (Farida).
- Schoolmaatschappelijk werker: Marion Gemin
- Veiligheid: veilig@albeda.nl

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Evaluatie les
1.  Waarom is LOB belangrijk?
2. Wat zijn de 5 loopbaancompetenties (bonuspunten als je de uitleg per loopbaancompetentie kan benoemen)?
3. Waarom is veiligheid in de klas extra belangrijk tijdens LOB?

4. Wat vond je een tegenvaller van deze les? (benoem ook hoe het beter zou kunnen)
5. Wat neem je mee uit deze les ? 
6. Wat vond je van de inhoud van deze les?



Slide 19 - Diapositive

Dagbesteding is een verzamelbegrip voor de activiteiten die je in de loop van een dag allemaal kunt doen. 
 
Een goede dag besteding zorgt voor/ draagt bij aan:
- Zorgt voor structuur in de dag
- Zingeving
- Draagt bij aan zelfstandig leven / regie 

De volgende activiteiten vallen onder dagbesteding: Werk, scholing, vrije tijd, dagelijkse activiteiten.
Lesdoel behaald?
Heb jij onderstaand doel behaald?

Aan het einde van de les kun je de vijf loopbaancompetenties benoemen en weet je de module LOB over gaat.

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afsluiting
Zijn er nog vragen ? 

Een fijne week toegewenst!

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions