Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
Leesvaardigheid 4V - RSN H1 en 2 samenvatting
1 / 36
suivant
Slide 1:
Vidéo
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
Cette leçon contient
36 diapositives
, avec
diapositives de texte
et
2 vidéos
.
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Slide 1 - Vidéo
1.1 leesstrategieën
Zes leesstrategieën:
oriënterend lezen: is de tekst bruikbaar/interessant?
globaal lezen: deelonderwerpen vaststellen
intensief lezen: tekst helemaal goed begrijpen
zoekend lezen: op zoek naar specifieke informatie
kritisch lezen: betrouwbaarheid vaststellen
studerend lezen: inhoud onthouden
Slide 2 - Diapositive
1.2 schrijfdoel
Wat wil de schrijver bereiken met zijn tekst? → schrijfdoel
5 schrijfdoelen:
informeren/uiteenzetten
opiniëren
overtuigen
activeren (komt zelden voor bij zakelijke teksten)
amuseren (komt bijna nooit voor bij zakelijke teksten, hooguit als subdoel)
Slide 3 - Diapositive
1.2 schrijfdoelen
informeren
opiniëren
overtuigen
activeren
1.3 tekstsoorten
uiteenzetting
beschouwing
betoog
reclamefolder
Slide 4 - Diapositive
1.3 tekstsoorten
informeren: uiteenzetting, handleiding, bijsluiter, nieuwsbericht, etc.
opiniëren: beschouwing, discussiestuk, recensie, etc.
overtuigen: betoog, ingezonden brief, column, etc.
activeren: reclamefolder, brochure, direct mail, etc.
Slide 5 - Diapositive
1.4 Publiek
Om een schrijfdoel te bereiken houdt een schrijver rekening met z'n publiek. Het bedoelde publiek kun je zien aan:
onderwerp
inhoud
bron
taalgebruik (zinslengte en woordgebruik)
toon (aanspreekvorm)
lay-out
Slide 6 - Diapositive
opdr. 5 blz. 20-21
Slide 7 - Diapositive
Slide 8 - Diapositive
Slide 9 - Diapositive
2.1 De indeling van een tekst
inleiding
- middenstuk - slot
actualiteit
geschiedenis
anekdote
voorbeeld
lezersbelang
Slide 10 - Diapositive
Slide 11 - Diapositive
2.2 Tekststructuren
argumentatiestructuur (betoog)
aspectenstructuur (uiteenzetting)
probleem/oplossingstructuur (uiteenz, besch, betoog)
verklaringsstructuur (uiteenzetting)
verleden/ heden/ toekomststructuur (uiteenzetting)
voor- en nadelenstructuur (beschouwing, betoog)
vraag/ antwoordstructuur (uiteenz, beschouwing, betoog)
Slide 12 - Diapositive
Slide 13 - Vidéo
Maak opdracht 2 blz 28
in stilte!
- je mag oortjes in -
Slide 14 - Diapositive
3. De alinea
Doel van de les:
Aan het einde van de les heb je opgefrist waar je de
kernzinnen
kunt vinden en kan je de kernzinnen gebruiken bij het beantwoorden van de vragen.
Slide 15 - Diapositive
3. De Alinea
Wat is een kernzin?
Waar vind je de kernzin?
Wat staat er vóór of na de kernzin?
Slide 16 - Diapositive
Kernzinnen
Maak opdracht 3 blz. 33-36 in viertallen.
Elke groep schrijft de antwoorden op een blaadje en levert dat aan het einde van de les in.
--> Vraag 10 hoeft niet.
Slide 17 - Diapositive
4. Tekstverbanden
Wat zijn signaalwoorden?
Wat zijn tekstverbanden?
--> Belangrijk voor het gpw: leer blz. 37 uit je hoofd.
Slide 18 - Diapositive
Nakijken opdr. kernzinnen
Geef het blaadje van jouw groepje aan het volgende groepje (met de klok mee).
Kijk het werk van een ander groepje na.
Bekijk vervolgens met jouw groepje het nagekeken werk.
Stel vragen aan mij.
Slide 19 - Diapositive
Oefenen met tekstverbanden en signaalwoorden
Maak opdracht 4.1 en 4.3
Slide 20 - Diapositive
Oefenen met tekstverbanden en signaalwoorden
opdracht 4
1. (het nut van) een slecht humeur
Slide 21 - Diapositive
Slide 22 - Diapositive
Slide 23 - Diapositive
Slide 24 - Diapositive
Slide 25 - Diapositive
Slide 26 - Diapositive
Slide 27 - Diapositive
schrijfdoelen
informeren
opiniëren
overtuigen
activeren
tekstsoorten
uiteenzetting
beschouwing
betoog
reclamefolder
Slide 28 - Diapositive
Meer voorbeelden van tekstsoorten
informeren: uiteenzetting, handleiding, bijsluiter, nieuwsbericht, etc.
opiniëren: beschouwing, discussiestuk, recensie, etc.
overtuigen: betoog, ingezonden brief, column, etc.
activeren: reclamefolder, brochure, direct mail, etc.
Slide 29 - Diapositive
Publiek
Om een schrijfdoel te bereiken houdt een schrijver rekening met z'n publiek. Het bedoelde publiek kun je zien aan:
onderwerp
inhoud
bron
taalgebruik (zinslengte en woordgebruik)
toon (aanspreekvorm)
lay-out
Slide 30 - Diapositive
Tekstopbouw
inleiding - middenstuk - slot
Slide 31 - Diapositive
Tekststructuren
argumentatiestructuur (betoog)
aspectenstructuur (uiteenzetting)
probleem/oplossingstructuur (uiteenz, besch, betoog)
verklaringsstructuur (uiteenzetting)
verleden/ heden/ toekomststructuur (uiteenzetting)
voor- en nadelenstructuur (beschouwing, betoog)
vraag/ antwoordstructuur (uiteenz, beschouwing, betoog)
Slide 32 - Diapositive
Kernzinnen, signaalwoorden & teksverbanden
Wat is een kernzin?
Waar vind je de kernzin?
Wat staat er vóór of na de kernzin?
Wat zijn signaalwoorden?
Wat zijn tekstverbanden?
--> Belangrijk voor het gpw: leer blz. 37 uit je hoofd.
Slide 33 - Diapositive
Zelfstandig werken
oefen-gpw = opdr. 5 blz. 40-43
Vraag 10 mag je overslaan, want die zit niet in een echt gpw.
Slide 34 - Diapositive
Oefenen met tekstverbanden & signaalwoorden
Quizlet
Slide 35 - Diapositive
Oefenen met tekstverbanden en signaalwoorden
Quizlet
Slide 36 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
Leesvaardigheid 4V - les 5
Octobre 2020
- Leçon avec
19 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
Extra les leesvaardigheid 4v1 & 4v2
Octobre 2021
- Leçon avec
12 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
Examentraining II quizvragen III
Février 2019
- Leçon avec
24 diapositives
par
www.lessonup.io
Nederlands
Middelbare school
havo
Leerjaar 5
Examentraining
Leesvaardigheid 4V - les 4
Octobre 2022
- Leçon avec
19 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
Leesvaardigheid 4V - les 4
Octobre 2020
- Leçon avec
21 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
Leesvaardigheid 4V - les 2
Octobre 2022
- Leçon avec
19 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
Leesvaardigheid 4V - les 2
Août 2023
- Leçon avec
16 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 4
laatste examentrainingles H5
Mai 2021
- Leçon avec
10 diapositives
Voortgezet speciaal onderwijs