G5 BE3_4

Bedrijfseconomie G5
Welkom dit schooljaar!
Les 3/4


1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
BedrijfseconomieMiddelbare schoolvwoLeerjaar 5

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Bedrijfseconomie G5
Welkom dit schooljaar!
Les 3/4


Slide 1 - Diapositive

Voorspelbaar gedrag?
Hoe gaan we dat doen, ik hier, jullie daar?! 

Iedereen heeft eigen device, dat werkt en opgeladen is. 
Ik verwacht dat je camera werkt en dat je ook oordopes/headsetje hebt. 

Ik zal veelal LessonUp gebruiken, in combinatie met een tweetal Google Meet's (1 klassikaal met iedereen, 1 voor aparte uitleg/overleg). Standaard regel bij deelname: camera aan, geluid aan (oordopjes), microfoon uit. 

Maak van je hart geen moordkuil, niet blij? Voel je vrij dit met me te bespreken: w.vanderkamp@cgu.nl 

Slide 2 - Diapositive

Leerdoelen
Na vandaag weet je 
weer:

- afschrijven

- technische levensduur

- verschil kosten / uitgaven

- verschil opbrengsten / ontvangsten

Spoorboekje

  • Introductie
  • Voorspelbaargedrag
  • Wie is er ?
  • LessonUp account
  • Mollie nieuwe Adyen?
  • It's Learning Planner
  • LearnBeat

  • Opgave: Bedrijfstarten Plentium casus J uit H3 bespreken / H4 casus Cees in zaken
  • Huiswerk H4 casus af. Inleveren ELO (excel)

  • Leerdoelen check



Slide 3 - Diapositive

Wie is er?
Je blijft in de Google Meet tijdens de les.
Standaard afspraak, je neemt deel met camera aan, geluid aan (via oordopjes/headset) en microfoon gedempt. (Microfoon zet je aan op verzoek). 

Als je tijdens de les apart wil overleggen/uitleg wil met mij, dan kom je in aparte Meet.

Slide 5 - Diapositive

LessonUp
Voeg je s.v.p. toe aan deze groep: https://LessonUp.app/invite/group/zoekj

Slide 6 - Diapositive

it's Learning Planner

Slide 7 - Diapositive

Learnbeat
In de it's learning planning van vandaag staat een Learnbeat klassencode voor learnbeat.  Ga naar inloggen.learnbeat.nl registreer je daar met een klassencode (rechtsboven). Voortaan kom je zo bij je lesmateriaal.



Slide 8 - Diapositive

Learnbeat -2
Ik kan alleen maar zien wat je maakt, als het in LearnBeat staat.
Als je iets in een schrift schrijft, niet zichtbaar voor mij. Als ik iets moet vertellen over je voortgang, is LearnBeat mijn enige bron.



Slide 9 - Diapositive

Planning komende periode
We gaan verder met lesbrief 'Bedrijfstarten'. 

Vorig schooljaar hebben we afgerond 'financiële zelfredzaamheid' en de eerste twee hoofdstukken van 'Bedrijfstarten'.

Slide 10 - Diapositive

I Balanstotalen kunnen verschillend zijn.
II De balans gaat over een periode
A
alleen I is juist
B
beide zijn juist
C
alleen II is juist
D
beide zijn fout

Slide 11 - Quiz

Kosten zijn? (meerdere antwoorden kunnen goed zijn)
A
Soms gelijk aan uitgaven
B
Staan op de balans
C
Staan op de resultatenrekening
D
Liquide middelen

Slide 12 - Quiz

Een balans is een overzicht van
A
bezit, schuld en vreemd vermogen.
B
bezit, winst en vreemd vermogen.
C
bezit, schuld en eigen vermogen.
D
bezit, winst en eigen vermogen.

Slide 13 - Quiz

In welke begroting schrijf je hoeveel geld je nodig hebt om je bedrijf te starten.
A
Resultaten begroting
B
Investeringsbegroting
C
Liquiditeitsbegroting
D
Privé begroting

Slide 14 - Quiz

Een groenteboer heeft een koeling van 8500 euro gekocht. Hij schrijft elk jaar 20% af van de boekwaarde. Wat is de afschrijving het 2e jaar?
A
€1.360
B
€ 5.100
C
€ 1.700
D
€ 3.400

Slide 15 - Quiz

Casus H3/H4/H5
H3 Casus Plentium, bespreken (HW)

H4: Case / Cees :-) in zaken Excel bestand
 
timer
30:00

Slide 16 - Diapositive

Welke onderwerpen wil je nog herhalen?

Slide 17 - Question ouverte

Wat is een ander woord voor een winst-en-verliesrekening
A
Resultatenrekening
B
Balans
C
resultatenbegroting
D
investeringsbegroting

Slide 18 - Quiz

Slide 19 - Diapositive

Leerdoelen: check?
Leerdoelen

Slide 20 - Diapositive