Wat is LOB? Onderbouw

1. Introductie
2. Uitleg LOB
3. Gebruik Qompas
4.Registreren
5. Vooruitblik
Planning les 1
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
LOBMiddelbare schoolvmboLeerjaar 1,2

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 30 min

Éléments de cette leçon

1. Introductie
2. Uitleg LOB
3. Gebruik Qompas
4.Registreren
5. Vooruitblik
Planning les 1

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen
Aan het einde van de les kan/ weet je
  • uitleggen wat LOB betekent
  • waarom LOB zo belangrijk is (doel)
  • wie er betrokken zijn bij LOB
  • welke LOB- activiteiten er zijn op Skillsvmbo
  • wat een LOB- portfolio is
  • hoe je een LOB- portfolio moet opbouwen of eruit moet komen te zien
  • Dat je aan het einde van elke periode je LOB-portfolio up to date moet houden
  • om een diploma te behalen dat je LOB portfolio in orde moet zijn

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Waar staat LOB voor?
A
Leren Over Beroepen
B
Loopbaanoriëntatie en -begeleiding
C
Lekker over school Babbelen
D
Luisteren, opletten en begrijpen

Slide 3 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB

Slide 4 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 5 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Betekenis en doel van LOB

  • Loopbaan-oriëntatie en begeleiding (LOB)
  • Je ontwikkelt jezelf door te ontdekken wie je bent, wat je interesses/ kwaliteiten zijn aan de hand 5 LOB competenties
  • Dit doe je door LOB activiteiten te ervaren, LOB- opdrachten te maken, een LOB portfolio bij te houden en door het te bespreken/ reflecteren (LOB- gesprekken met ouders en mentor)
  • Hiermee kan je bewuste keuzes maken over je toekomst.
  • welke vervolgopleiding of beroep past het beste bij mij? Hoe kan ik dat doen en wie kan mij daarbij helpen?

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

5 Loopbaancompetenties

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB- activiteiten
  • LOB gesprekken leerjaar 1 t/m 4
  • Digitaal Portfolio LOB leerjaar 1 t/m 4 (PTO/PTA) Qompas
  • Profieloriëntatie  leerjaar 1 en 2
  • Voorlichting profielen VMBO (2e jaars)

  • Beroepsoriënterende stage 3e jaar ( twee weken)
  • Opleidingenmarkt leerjaar 3 en 4
  • Open dagen ROC’s



Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Loopbaandossier
Vanaf het 1e leerjaar leg je een Loopbaandossier aan in Magister. Dit Loopbaandossier bestaat uit verslagen van alle LOB-activiteiten die je dit schooljaar ondernomen hebt en wordt gevuld door het maken van het stappenplan in Magister.

Denk bijvoorbeeld aan LOB-gesprekken, LOB-opdrachten voor verschillende vakken, Stages, workshops en ervaringen . 

Je LOB-dossier telt mee voor je schoolexamen en moet dus met een voldoende worden afgerond (zie algemeen deel PTA).

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Planning
Les
Mentorles
Coaching
1
Introductie project M&M
Introductie project BV
2
Belangen van de omgeving
3
Start tekenen kavels (1:100)
Ontwerpen eyecatcher
4
Afmaken kavel tekening
Ontwerpen eyecatcher
Overdracht tekening naar BV
Ontvangst kavel tekeningen
5
Theorie: gemeentelijke besluitvoering
Start maquette bouw
6
Theorie: ruimtelijke ordening
Maquette bouw
7
Eindpresentatie (video)
Eindpresentatie (video)
8
Eindpresentatie (video)
Eindpresentatie (video)

Slide 10 - Diapositive

Benadruk dat in week 1 de leerlingen inhoudelijk worden voorbereid op de uitvoering, het is dus belangrijk om goed op te letten tijdens deze lessen!

Week 2 vind vooral bij BV plaats, bij M&M worden theorielessen over gemeentelijke besluitvoering en ruimtelijke ordening gegeven (H7)
1. Herhaling les 1
2. Brainstorm!
3. Infrastructuur
4. Belangen kiezen
5. Vooruitblik
Planning les 2

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Brainstorm!
Brainstorm in groepjes van 2 of 3 leerlingen: 
Wat moet er in jullie wijk aanwezig zijn? (5 minuten)
1
2
3
Presenteer wat jullie hebben bedacht aan de klas.
Waarom moet juist dit in jullie wijk aanwezig zijn?
Selecteer met de klas minimaal 5 dingen die jullie belangrijk vinden in jullie nieuwe woonwijk.
timer
5:00

Slide 12 - Diapositive

Tip: geef bij de leerlingen aan dat ieder voorstel moet worden goedgekeurd door de leraar.
Stappenplan compromis sluiten
1. Rangschik jullie belangen op hoe belangrijk jullie dit vinden (niet doorvertellen!!)
2. Ga overleggen met andere groepen, probeer met elkaar af te stemmen.
Belangrijk: iedere groep heeft acht stemmen! Ieder groep kiest één voorzitter.
Binnen je groepje! (5 min)
Samen met andere groepen (10 min)
3. Voorzitters overleggen met elkaar wat hun voornemens zijn in de stemronde.
Binnen je groepje (5 min)
4. Bepaal op welke acht belangen jullie als groep gaan stemmen, schrijf dit op jullie stemkaart.
5. Lever de stemkaart in bij je leraar. Tijdens de volgende les krijg je de uitslag!

Slide 13 - Diapositive

Benodigdheden: geprinte belangenkaarten. stemkaarten
Tijd: 20 minuten

Toelichting:
De klas moet gezamenlijk zes belangen selecteren waar zij rekening mee gaan houden in hun ontwerp. 

Iedere leerling is lid van één belangengroep.  Iedere groep kiest één voorzitter. 

Volg het stappenplan. Na de overleggen vult iedere groep zijn stemkaart in, deze leveren ze in bij de leraar. Tijdens de volgende les wordt bekend gemaakt welke belangen hebben gewonnen. 
En nu zelf aan de slag met je LOB- portfolio in magister
  • Per periode plaats je 1 LOB opdracht in de LOB map ( per leerjaar minimaal 3) waar je trots op bent
  • per periode plaats je je Mol- gesprek in de map MOL- gesprekken
  • Je profiel is aangevuld en je hebt een foto van jezelf erop geplaatst



Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions