Les 1: introductie Nederlands

Welkom :)
1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 25 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

Welkom :)

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vandaag
  1. Introductie op lessen Nederlands +/- 10 min.
  2. Verwachtingen tijdens lessen Nederlands +/- 10 min.
  3. Planning en toetsing +/- 10 min.
  4. Praktische zaken +/- 10 min.
  5. Opdracht: Brief aan de coach : resterende tijd

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen van deze periode 
Bepalen waar je staat betreffend Nederlandse taal in gesproken woord en schrift.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen
Aan het einde van de les kan je:
  • Benoemen wat er van jou wordt verwacht tijdens de lessen Nederlands,
  • Benoemen welke vier onderdelen dit jaar aan bod komen in de verschillende perioden,
  • Benoemen welk onderdeel in periode 1 aan bod komt;
  • In eigen woorden beschrijven hoe de lessen en opdrachten van Nederlands zijn opgezet.

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Introductie op lessen Nederlands 

+/- 10 min.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Het beheersen van de Nederlandse taal is belangrijk voor mijn (latere) beroep.
Helemaal niet mee eens
Oneens
Niet eens of oneens
Eens
Helemaal mee eens

Slide 6 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Introductie
  • Het vak Nederlands is een examenonderdeel!
  • Het bestaat uit vier onderdelen: schrijven, lezen/luisteren, spreken en gesprekken voeren.
  • In iedere periode staat één onderdeel centraal.
  • Alle onderdelen komen in de komende twee jaar aan bod.
  • 1e periode: een blokuur per week Nederlands.

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Verwachtingen tijdens lessen Nederlands 

+/- 10 min.

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat verwachten jullie van het vak Nederlands?

Slide 9 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat verwacht ik van jullie:
  1. Wees op tijd!
  2. Maak de oefeningen via Studiemeter (uitleg volgt)
  3. Houd een woordenlijst bij
  4. 10 minuten lezen per les (na bezoek bieb)

Extra oefeningen mogen altijd worden ingeleverd bij mij :)

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Planning en toetsing

+/- 10 min.

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Planning en overzicht leerjaar 1:
Periode 1: Schrijven, lezen & luisteren 
Periode 2: Schrijven, lezen & luisteren
Periode 3: Examens spreken
Periode 4: Examens gesprekken voeren


Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Deze periode
Schrijfvaardigheid, Leesvaardigheid en luistervaardigheid:
  • Hoe schrijf je een formele en informele tekst?
  • Waar let je op tijdens het schrijven van een tekst?
  • Hoe lees je efficiënt?
  • Hoe kan je de antwoorden van vragen in een tekst vinden?
  • Hoe vat je een tekst samen?
  • Hoe kan ik geconcentreerd een tekst blijven lezen die (voor mij) heel saai is?

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Oefentoetsing
  • Aan het einde van iedere periode maak je een toets ter voorbereiding op het examen.
  • Aan het einde van periode 1 maak je een toets lees- en luistervaardigheid

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Examens
CE lezen/luisteren = 50%
IE spreken, IE gesprekken voeren en IE schrijven = samen 50%

Voldoende vanaf: 5.5 gemiddeld

Onvoldoende, wat dan?

Slide 15 - Diapositive

Herkansing pas als alle resultaten binnen zijn en het gemiddelde onvoldoende is

Aanpassingen bij examens
  • Studenten met dyslexie of dyscalculie,
  • Studenten die minder dan 6 jaar onderwijs in Nederland hebben gehad,
  • Studenten met een beperking zoals ADD, ADHD, ASS,
  • Studenten met een chronische ziekte.
  • Studenten moeten dit zelf regelen -> Lever je verklaring voor extra tijd/aanpassingen in bij de ondersteuningscoördinator (Rita)

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Praktische informatie

+/- 10 min.

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Praktische zaken

  • Wie heeft de licentie al van de methode?
  • Wie heeft er al ingelogd?
  • Kleine introductie op Studiereader
  • Volgende week volgt een uitgebreide uitleg

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Praktische zaken

Het maken van de opdrachten via Studiemeter

Op It's Learning/ de studiewijzer staat precies welke opdrachten je moet maken voor Nederlands.

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Studiewijzer
Ga naar It's Learning -> Nederlands -> planners

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tot nu toe is alles duidelijk
A
Waar
B
Niet waar
C
Bijna allemaal

Slide 21 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht: Brief aan de coach
De brief schrijf je aan jouw coach, je levert hem in via It's Learning

De opdracht staat op It's Learning: lever deze gelieve voor volgende week maandag in! 

Doel van de brief: 
  • Informatie delen met jouw coach, zodat deze voor het eerste gesprek al wat meer van je weet.
  • Laten zien aan mij welke onderdelen van de Nederlandse taal je al goed beheerst.                    Het is geen toets, dus geen stress :)

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

De brief moet bevatten:
Over jezelf
  • Je naam en iets over jezelf (woonsituatie, hobby’s, interesses, karakter, etc.).
  • Over je schoolverleden
  • Wat je ervaringen zijn op de middelbare school. Wat vond je leuk/niet leuk/moeilijk/makkelijk? Waar had je iets aan en wat vond je onnodig of moeilijk?
  • Je ervaringen met het kiezen van een studie. Vond je het moeilijk om te kiezen? Wie heeft je geholpen met het maken van deze keuze?
  • Je ervaringen met eventuele andere opleidingen. Welke opleidingen heb je gevolgd? Heb je een diploma gehaald? Als je bent gestopt, wat was je reden om te stoppen?


Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

De brief moet bevatten (2)
Over de opleiding:
  • Wat je verwacht van de opleiding?
  • Bij welk onderdeel je misschien moeilijkheden verwacht.
  • Bij welk onderdeel je uitgedaagd wilt worden.
  • Wat je leuk/interessant lijkt aan het beroep.
  • Waar ik als coach rekening mee moet houden en eventueel hoe.
  • Eindig je brief netjes met een afsluitende zin.

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen
Aan het einde van de les kan je:
  • Benoemen wat er van jou wordt verwacht tijdens de lessen Nederlands,
  • Benoemen welke vier onderdelen dit jaar aan bod komen in de verschillende perioden,
  • Benoemen welk onderdeel in periode 1 aan bod komt;
  • In eigen woorden beschrijven hoe de lessen en opdrachten van Nederlands zijn opgezet.

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions