Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
Start PO en herh 3.5-3.6 2021
Week 7, les 2
Terugblik op par 3.5 en 3.6: Het buurtprofiel
Uitleg praktische opdracht bij hoofdstuk 3
Formeren groepjes voor de praktische opdracht
Uitleg over selecteren wijken met behulp van edugis
1 / 16
suivant
Slide 1:
Diapositive
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
Cette leçon contient
16 diapositives
, avec
quiz interactifs
,
diapositives de texte
et
1 vidéo
.
La durée de la leçon est:
45 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Week 7, les 2
Terugblik op par 3.5 en 3.6: Het buurtprofiel
Uitleg praktische opdracht bij hoofdstuk 3
Formeren groepjes voor de praktische opdracht
Uitleg over selecteren wijken met behulp van edugis
Slide 1 - Diapositive
Leerdoelen
Je weet welke informatie er in een buurtprofiel staat en waarom gemeenten buurtprofielen maken
Je begrijpt het verband tussen de verschillende onderdelen uit het buurtprofiel.
Je weet wat de eisen zijn van de praktische opdracht.
Je kunt zelf twee buurten selecteren om nader te onderzoeken
Slide 2 - Diapositive
Uit welke drie onderdelen bestaat een buurtprofiel
A
Woningeigendom, etniciteit, veiligheid
B
Woningkenmerken, inkomen, woonomgeving
C
Woningkenmerken, bewonerskenmerken, woonomgeving
D
Woningtype, bewonerskenmerken, woonomgeving
Slide 3 - Quiz
Wat is geen woningkenmerk?
A
Type woning
B
Percentage eenpersoonshuishoudens
C
Onderhoudsniveau
D
Eigendom
Slide 4 - Quiz
Wat is geen bewonerskenmerk?
A
Type woning
B
Percentage eenpersoonshuishoudens
C
Inkomen
D
Etniciteit
Slide 5 - Quiz
1. Betere sociale cohesie zorgt voor een groter gevoel van sociale veiligheid.
2. Openbare ruimte moet altijd voor iedereen toegankelijk zijn.
A
1 en 2 zijn beide juist
B
1 is juist, 2 is onjuist
C
1 is onjuist, 2 is juist
D
1 en 2 zijn onjuist
Slide 6 - Quiz
Introductie PO
In de praktische opdracht gaan jullie twee wijken vergelijken.
Een wijk in een oude stad met een wijk in Lelystad.
Hoe is het in twee buurten gesteld met de leefbaarheid?
Hoe kan de leefbaarheid verbeterd worden in de buurt met de laagste score op leefbaarheid?
Slide 7 - Diapositive
Vergelijking
Woningkenmerken
Bewonerskenmerken
Kenmerken van de woonomgeving
Is er sprake van gentrification (spontaan of via herstructurering)?
Hoe is het gesteld met de leefbaarheid?
Virtuele wandeling in een storymap > conclusies en advies
Slide 8 - Diapositive
Slide 9 - Vidéo
Groepsindeling
Groepen van 4 mensen, als je weet met wie je een groep wil vormen, geef me dan de namen door.
Als je geen voorkeur hebt voor een groep dan, ga ik je bij een groep indelen.
Nu 5 minuten tijd om na te denken en af te stemmen over met wie je in groep wil. Lees ook als je dat nog niet gedaan hebt de opdracht door.
Slide 10 - Diapositive
Heb je al met leerlingen afgesproken om een groep te vormen, geef hier dan de namen door.
Slide 11 - Question ouverte
Heb je geen groep of wil je dat ik je indeel. Geef dan nu je naam door.
Slide 12 - Question ouverte
Afspraken maken
Je verdeelt de taken, let erop dat iedereen (ook) werkt aan de oude wijk, dit onderdeel komt vaak terug, dus die ervaring heb je allemaal nodig!!
Zorg dat je voldoende met elkaar communiceert, hiermee voorkom je ellende (aan het eind).
Slide 13 - Diapositive
De groepen
Gezamenlijk "boekje" doornemen.
De opdracht staat in It's Learning.
Eerste inlevermoment is
21 maart
, tweede
12 april
.
We werken per week twee lessen aan de opdracht, de andere les is een herhalingsles met huiswerk.
Slide 14 - Diapositive
Nu doen
Ga met je groep samen in een apart kanaal en start met de volgende zaken
Deel het boekje in It's Learning op het scherm en neem iedere bladzijde zorgvuldig door.
Bespreek de taken per deelstap, en let er dus op dat iedereen deels aan de oude wijk werkt.
Friso komt bij de groepen langs.
Slide 15 - Diapositive
Huiswerk
Na de vakantie moet je alles van de verkorte route t/m par 3.6 gemaakt hebben.
Spreek af hoe je met elkaar overlegt over de PO.
Slide 16 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
Start PO en herh 3.5-3.6 2021
Février 2021
- Leçon avec
15 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
H3 paragraaf 3.5 en 3.6
Février 2021
- Leçon avec
23 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
4.2 Woonomgeving - leefomgeving
Décembre 2024
- Leçon avec
28 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 4-6
3.6 Het buurtprofiel
Décembre 2017
- Leçon avec
43 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
4.2 Woonomgeving - leefomgeving
Décembre 2024
- Leçon avec
28 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 4-6
Paragraaf 3.6 De woonomgeving
Décembre 2020
- Leçon avec
16 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
les 7: H3
Février 2019
- Leçon avec
40 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
vwo
Leerjaar 1
Paragraaf 3.6 De woonomgeving
Mars 2023
- Leçon avec
23 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo
Leerjaar 4