Les 27 PVS

Les 27  GGG
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
MentorlesVoortgezet speciaal onderwijsLeerroute 5Leerroute 6Leerroute 7

Cette leçon contient 13 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Les 27  GGG

Slide 1 - Diapositive

Programma
Terugblik
Lesdoelen
herhaling driehoek

oefeningen 
Afsluiting

Slide 2 - Diapositive

Terugblik
Wat hebben wij de vorige les besproken?
Stoorzenders ombuigen in helpende/positieve gedachten

Slide 3 - Diapositive

Lesdoelen
- Wat houdt de driehoeken denken, voelen, doen in.
- gedachten, gedrag en gevoel onderscheiden.
- Invullen 5G schema
- Wat zijn denkfouten

.


Slide 4 - Diapositive

Inleiding
Welke invloed heeft denken, doen en voelen op elkaar?
Deze 3 staan altijd in verbinding.
positief en negatief.

Slide 5 - Diapositive

Oefening kaartenhuis
We krijgen om de beurten allemaal een minuut om een kaartenhuis zo hoog mogelijk te bouwen daarna vullen wij de 
gebeurtenis, gedachten, gevoel in en als het lukt kijken we naar het gevolg.

Slide 6 - Diapositive

5 g schema

Slide 7 - Diapositive

Uitleg schema
  • Gebeurtenis/ situatie
  • Gedachte (stoorzender, negatief)
  • gevoel  Wat voel je dan?
  • gedrag ( wat doe ik dan?)
  • Gevolg  ( wat is dan de nieuwe situatie)

Slide 8 - Diapositive

Oefening stiften
in 1 minuut zo veel mogelijk stiften rechtop tafel zetten.

daarna invullen 5 g schema.

Slide 9 - Diapositive

Denkfouten
- Overdrijven (herkennen altijd, nooit, niemand, iedereen)
- Denken in moeten ( Ik mag niet)
- Negatief filter ( Je let wel op de negatieve dingen niet op de positieve) rotweekend gehad, 1 incident.
- Door een donkere bril kijken (alles is negatief)
- Etiketten plakken ( oordeel)
- Toekomst voorspelen ( invullen voor een ander), daar ga je naar gedragen.
- Gedachten lezen (je weet te denken wat een ander vindt)

Slide 10 - Diapositive

Lichaamssignalen
https://schooltv.nl/video-item/het-klokhuis-lichaamstaal

nabespreken.

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Diapositive

Evaluatie
- Wat hebben wij deze les gedaan/geleerd?
-Hebben wij de lesdoelen behaald?
-Wat is je werkniveau?
-Hebben we ons aan de gedragsverwachtingen gehouden?

Slide 13 - Diapositive