1M&1MH&2MH Les 29-5-2020

Uitzetten
Profielfoto van jezelf
Welkom allemaal bij het vak Nederlands!
We gaan zo starten.
Stel je camera, microfoon en profielfoto goed
 in.
Zet  een 
in de chat. Dan weet ik dat je er bent. 
Start geen nieuwe vergadering
Zet een 
in de chat als je een vraag hebt
1 / 30
suivant
Slide 1: Diapositive
MentorlesMiddelbare schoolvmbo g, t, mavoLeerjaar 1-4

Cette leçon contient 30 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Uitzetten
Profielfoto van jezelf
Welkom allemaal bij het vak Nederlands!
We gaan zo starten.
Stel je camera, microfoon en profielfoto goed
 in.
Zet  een 
in de chat. Dan weet ik dat je er bent. 
Start geen nieuwe vergadering
Zet een 
in de chat als je een vraag hebt

Slide 1 - Diapositive

1M, 1MH & 2MH -> PO: Boekopdracht
Opdrachtbeschrijving staat in SOM (jaargebonden bijlagen) en in Teams (documenten).

Uiterste inleverdatum: 12 juni

Inleveren op school:
- boekendoos: complete schoenendoos met alle informatie
- strip: snelhechter met alle informatie + strip
- elevatorpitch: snelhechter met alle informatie + link naar filmpje. 

LET OP! Vraag z.s.m. goedkeuring voor je boek! 

Slide 2 - Diapositive

1M -> PO: Op reis met de VOC
Vakoverstijgend project van de vakken: geschiedenis, levensbeschouwing en Nederlands. 

Opdrachtbeschrijving staat in SOM (jaargebonden bijlagen) en in Teams (documenten).

-> leerdoelen Lezen H5 & H6. 

Uiterste inleverdatum: 19 juni


Snelhechter met reisverslag inleveren bij meneer Verkleij. 

Slide 3 - Diapositive

1MH -> PO: Op reis met........
Vakoverstijgend project van de vakken: levensbeschouwing en Nederlands. 

Opdrachtbeschrijving staat in SOM (jaargebonden bijlagen) en in Teams (documenten).

-> leerdoelen Lezen H5 & H6.

Uiterste inleverdatum: 19 juni

Snelhechter met reisverslag inleveren bij mevrouw Makkink. 

Slide 4 - Diapositive

2MH -> PO: COVID-19
Praktische opdracht Nederlands

Opdrachtbeschrijving staat in SOM (jaargebonden bijlagen) en in Teams (documenten).

-> leerdoelen Lezen H5 & H6. 

Uiterste inleverdatum: 19 juni

Snelhechter met artikel inleveren bij mevrouw Makkink. 

Slide 5 - Diapositive

1M& 1MH 
H5 Lezen: tekstdoelen


H6 Lezen: tekst & afbeelding

Slide 6 - Diapositive

2MH
H5 Lezen: kritisch lezen


H6 Lezen: tekst & publiek

Slide 7 - Diapositive

Vandaag
Lezen H6 moest gemaakt en nagekeken zijn. 

Slide 8 - Diapositive

Quiz
Leesvaardigheid H1 t/m H6

Slide 9 - Diapositive

Wat is géén leesstrategie?
A
oriënterend lezen
B
zoekend lezen
C
begrijpend lezen
D
globaal lezen

Slide 10 - Quiz

Welke vraag stel je jezelf als je het onderwerp van een tekst zoekt?
A
Waar gaan deze alinea's over?
B
Welke tussenkopjes zie ik allemaal?
C
Moet ik het onderwerp echt weten om de tekst te begrijpen?
D
Waar gaat deze tekst over?

Slide 11 - Quiz

Als ik het onderwerp van een tekst wil weten, dan lees ik
A
oriënterend
B
globaal
C
zoekend
D
begrijpend

Slide 12 - Quiz

In welk deel van de tekst vertelt de schrijver alle informatie die hij wil geven?
A
inleiding
B
middenstuk
C
slot
D
bron

Slide 13 - Quiz

Wat wil de schrijver in de inleiding van de tekst?
A
Hij herhaalt de belangrijkste dingen uit de tekst.
B
Hij geeft veel informatie.
C
Hij maakt duidelijk wat het onderwerp van de tekst is.
D
Hij vat de tekst kort samen.

Slide 14 - Quiz

Als je een moeilijk woord tegen komt in een tekst...
A
Sla je het meteen over
B
tel je hoe vaak het woord voorkomt
C
stop je met lezen
D
zoek je naar een woord met dezelfde betekenis

Slide 15 - Quiz

Als je het antwoord op een vraag uit de tekst wil halen, dan lees je
A
oriënterend
B
zoekend
C
globaal
D
helemaal

Slide 16 - Quiz

Als je snel alle belangrijke zaken uit een tekst wilt halen, dan
A
lees je de titel, tussenkopjes, 1e alinea en bekijk je de illustraties
B
zoek je naar getallen
C
lees je de inleiding en het slot
D
lees je van elke alinea de eerste en laatste zin

Slide 17 - Quiz

Wat kan in de inleiding staan?
A
een voorbeeld
B
een grappig verhaaltje (anekdote)
C
een vraag
D
alle drie de antwoorden zijn goed

Slide 18 - Quiz

Wat bedoelen we met de bron van een tekst?
A
de schrijver
B
waar de tekst vandaan komt
C
de reden dat de tekst geschreven is
D
het lettertype van de tekst

Slide 19 - Quiz

Wat is een tussenkopje?
A
De titel van een alinea
B
Het onderwerp van een alinea
C
de belangrijkste zin van een alinea
D
de bron van de tekst

Slide 20 - Quiz

Een schrijver wil met een tussenkopje duidelijk maken
A
waar de tekst over gaat
B
waar de bijbehorende alinea over gaat
C
dat er een andere tekst komt

Slide 21 - Quiz

Wat lees je als je het onderwerp van een tekst wilt weten?
A
De titel, de tussenkopjes, eerste alinea en opvallende woorden.
B
De eerste en laatste zinnen van elke alinea.
C
De hele tekst, zodat je precies weet waar die over gaat.
D
Het middenstuk.

Slide 22 - Quiz

Een tekst bestaat altijd uit een inleiding, middenstuk en slot.
A
waar
B
niet waar

Slide 23 - Quiz

Een schrijver heeft altijd een doel die hij wil bereiken met zijn tekst.
A
waar
B
niet waar

Slide 24 - Quiz

Als een schrijver wil dat je zijn mening overneemt,dan is het tekstdoel
A
informeren
B
amuseren
C
activeren
D
overtuigen

Slide 25 - Quiz

Als een schrijver wil dat je weet hoe je iets moet doen, dan is het tekstdoel
A
informeren
B
activeren
C
instrueren
D
overtuigen

Slide 26 - Quiz

Een reclametekst is een voorbeeld van een tekstsoort waarvan het doel informeren is.
A
juist
B
onjuist

Slide 27 - Quiz

Een gebruiksaanwijzing heeft het doel om iemand te instrueren.
A
juist
B
onjuist

Slide 28 - Quiz

Zijn er nog vragen over Lezen H5 & H6?

Slide 29 - Question ouverte

Extra opdracht
1M: Lezen H5, de Brug, opdracht 10 & 11
1MH: Lezen H5, de Brug, opdracht 11 & 12

Slide 30 - Diapositive