Lichamelijke verzorging les 4

Lichamelijke verzorging les 4
Doel van het filmpje:

Verdiepen in hoe de ADL zorg gaat bij mensen met een beperking
1 / 10
suivant
Slide 1: Diapositive
VerzorgingMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 10 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Lichamelijke verzorging les 4
Doel van het filmpje:

Verdiepen in hoe de ADL zorg gaat bij mensen met een beperking

Slide 1 - Diapositive

Planning van vandaag
  • Werken aan het afmaken van de placemat (15 minuten werken)
  • Voor de klas presenteren van de placemat ( 15 minuten presenteren)

  • Voorbereiding op de thuis film opdracht
  • Wie ga je gebruiken voor de opdracht?
  • Welke planning maak je hier voor? Beschrijft de benodigdheden, zet deze klaar en evalueer na afloop!
  • Presentaties thuis filmen plannen

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen 
Aan het einde van de les hebben de studenten de theorie over de huid, de slijmvliezen en het gebit eigen gemaakt

Aan het einde van de les hebben de studenten de theorie placemat gepresenteerd

Aan het einde van de les hebben de studenten een document gemaakt om het thuisfimen in te beschrijven

Slide 3 - Diapositive

Placemat-methode
timer
15:00

Slide 4 - Diapositive

Placemat presenteren aan elkaar

timer
10:00

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Lien

Voorbereiding op de komende lessen

Oefenen doe je op en met de ander. Normaliter doe we dit op school, echter door Covid is dat niet haalbaar.......dus.....
oefen je thuis op een familielid
Hoe??
  • Je poetst de tanden van je broertje/zusje of iemand die bij je woont (en die wil oefenen)
  • Je knipt de nagels van de ander, voeten of handen (jouw keus)
  • je wast en föhnt de haren van de ander 
Waarom??
Omdat de cliënt er goed uit wil zien,
Omdat we zintuigen willen prikkelen,
Omdat we rekening willen houden met de ander

Dit ga je filmen!! 
En laat je aan mij zien...


Slide 7 - Diapositive

Hier maak je een verslag van
In dit verslag beschrijf je de volgende punten:
inleiding ( waarvoor is deze opdracht? Wat vind jij ervan om deze opdracht uit te voeren?
Jij maakt een opname van tandenpoetsen, nagels knippen en haren wassen en in model brengen. Deze opname plaats je in het verslag en je versterkt het verslag door middel van actiefoto's 
Je schrijft een reflectie over: hoe was het om te doen? Wat heb je geleerd? Wat zou een volgende keer anders kunnen? Welke feedback heb je gekregen?
Maak in het verslag een koppeling naar het toekomstige beroepenveld. Hoe zou dit gaan bij de doelgroep die jij wilt gaan begeleiden? Leg dit uit!


Dit is huiswerk is af en wordt gepresenteerd op woensdag 28 -10 2020
Dit verslag bewaar je net zoals je placemat en eerder gemaakte aantekeingen in padlet. Dit zijn bewijsstukken voor je leermeter

Werkprocessen die hierbij aansluiten zijn:
  • B1-K1-W1 - Inventariseert ondersteuningsvragen van de cliënt
  • B1-K1-W2 - Ondersteunt de cliënt bij de persoonlijke verzorging
  • B1-K1-W7 - Evalueert de geboden ondersteuning
  • B1-K2-W1 - Werkt aan de eigen deskundigheid

Slide 8 - Diapositive

Internet opdracht
Ga op het internet zoeken naar bijpassende filmpjes.
Bestudeer deze en kijk hoe jij dit kan toepassen in je eigen opdracht
timer
10:00

Slide 9 - Diapositive

Evalueren

Slide 10 - Diapositive