Inleiding: Is het eerste gedeelte van een tekst, waarin datgene waar de tekst over gaat wordt omschreven. Wat kun je verwachten ? Het onderwerp van het verhaal.
De Kern: Waar gaat het verhaal over ?
Slot: Het einde van de tekst. Daarin staat vaak het doel vd schrijver. Het belangrijste uit het verhaal.
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
BasisschoolGroep 5
Cette leçon contient 13 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.
Éléments de cette leçon
Taal thema 4 les 12 M1 8/01/18
Inleiding: Is het eerste gedeelte van een tekst, waarin datgene waar de tekst over gaat wordt omschreven. Wat kun je verwachten ? Het onderwerp van het verhaal.
De Kern: Waar gaat het verhaal over ?
Slot: Het einde van de tekst. Daarin staat vaak het doel vd schrijver. Het belangrijste uit het verhaal.
Slide 1 - Diapositive
Lesdoel
Je weet wat de begrippen inleiding, kern en slot betekenen en kan deze begrippen ook toepassen/ schrijven.
Slide 2 - Diapositive
Instructie
Inleiding
Ik ga iets vertellen over Italie .
Vandaag gaan we oefenen met procenten.
Afgelopen weekend heb ik iets leuks meegemaakt.
instructie kern
Tijdens oud en nieuw waren er diverse autobranden in de provincie Utrecht. De Brandweer was daardoor erg druk.
Vandaag ben ik naar de schaatsbaan gegaan. Er waren een heleboel kinderen, want het was vakantie.
Slide 3 - Diapositive
instructie
slot
De brandweer moet goed tegen stress kunnen.
Ik kan goed schaatsen en ga daarom in de toekomst vaker naar de schaatsbaan.
Slide 4 - Diapositive
CVB vragen
Is het een inleiding? Motiveer je antwoord !
Iedereen denkt na , daarna beurtenstokjes
1. Dit was een spannend avontuur.
2. Mijn verhaal begon afgelopen zomer .....
Slide 5 - Diapositive
CVB vragen
Is het een kern ?
1. Vandaag had ik mijn spreekbeurt over honden gehouden. Ik vond het reuze spannend, maar heb me goed voorbereid. Daardoor kon ik alles vertellen over de verschillende soorten honden.
Slide 6 - Diapositive
CVB vragen
Is het een slot ?
Ik wil dus graag schaatser worden.
Ik wil nog een keer zulke avonturen beleven.
Slide 7 - Diapositive
lesdoel duidelijk ?
Wie kan dat benoemen ? nadenktijd 1-2-3 beurtenstokjes
Slide 8 - Diapositive
Snappet thema 4 les 12 opg 2A
Kern:
Vandaag moest ik naar de tandarts. Ik heb
een hekel aan de tandarts. Hij doet mij altijd
pijn. Elke keer heb ik wel een gaatje. Dan
moet ik nog een keer terugkomen. bedenk een inleiding !
Slide 9 - Diapositive
Snappet Thema 4 les 12 opg 2b
Bedenk er een slot bij.
Kern:
Vandaag moest ik naar de tandarts. Ik heb
een hekel aan de tandarts. Hij doet mij altijd
pijn. Elke keer heb ik wel een gaatje. Dan
moet ik nog een keer terugkomen
Slide 10 - Diapositive
Snappet opgave 3B
Maak een woordweb
Waar denk je aan bij het moeilijke beroep?
Zet de naam van het beroep in het midden.
Zet de woorden die erbij horen eromheen.
Slide 11 - Diapositive
Slide 12 - Carte mentale
Zelfstandige verwerking
Maak alle opgaven van thema 4 les 12
Als je klaar bent:
Ga verder met je eigen leerdoelen. Daarna woordenschat les 11.
Regels tijdens zelfstandig werken: Bij instructie andere groep stil werken ( stemniveau 0). Daarna overleggen met liniaalstem.