Les 3: Ontdekt - PrO Grotius

1 / 16
suivant
Slide 1: Diapositive
BurgerschapMiddelbare schoolvmbo t, mavo, havo, vwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 16 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

Feuilles de travail

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Template les
Introductie

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Het is voor Anne dag 761 in het achterhuis. Het lijkt een normale dag te worden totdat de boekenkast richting het achterhuis plotseling wordt opengeschoven. Dan zal haar leven voorgoed veranderen.

Bekijk de video op de volgende slide. Let goed op wat er gebeurt.
Dag 761

Slide 3 - Diapositive

Ymnes, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Slide 4 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions


Wat is er net in de video gebeurd?

Slide 5 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Na deze les:
 
  • Kan ik opschrijven wat er gebeurde toen Anne Frank ontdekt werd
     
  • Kan ik de gebeurtenissen van de dag van de arrestatie in de goede volgorde zetten
     
  • Kan ik een tijdlijn maken van het leven van Anne Frank
Leerdoelen

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Dit gaan we doen
  • Introductie: dag 761
      
  • Theorie: de dag van de arrestatie
       
  • Doen: tijdlijn maken
        
  • Nabespreking: videodagboek

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Template les
Theorie

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Bekijk hieronder de dag van de arrestatie. 






De dag van de arrestatie
Tijdlijn maken
Als je een overzicht wilt maken en wilt kijken welke gebeurtenis wanneer was dan kun je een tijdlijn maken. Een tijdlijn is een overzicht van gebeurtenissen.

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Zet de gebeurtenissen van de dag van de arrestatie in de goede volgorde. Let op: Er staan 2 gebeurtenissen in die niet zijn gebeurd.
1
2
3
4
De onderduikers worden gearresteerd.
Anne Frank wordt niet ontdekt.
De onderduikers worden naar Auschwitz vervoerd.
De onderduikers worden bevrijd. De oorlog is voorbij.
De onderduikers worden gevangen gezet.
De onderduikers worden ontdekt.

Slide 10 - Question de remorquage

Vraag leerlingen hoe ze wisten welke 2 gebeurtenissen niet zijn gebeurd. 

Antwoord: Doordat ze bepaalde informatie hebben die betrouwbaar is. Als je iets niet weet kun je het opzoeken op het internet, maar moet je wel altijd goed kijken of de informatie juist is. Niet alle informatie op het internet is juist.
Template les
Doen

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stap 1: Werk in groepjes van twee.

Stap 2: Je krijgt een werkblad van je docent. 

Stap 3: Aan jullie de taak om elke gebeurtenis bij de juiste plek op de tijdlijn te zetten. 

Tip: Gebruik deze website van de Anne Frank stichting om de informatie op de juiste plek te zetten.





Tijdlijn maken

Slide 12 - Diapositive

In de oefening moeten leerlingen van een website de juiste informatie verzamelen en in de goede volgorde zetten. Ze werken in deze opdracht aan hun digitale informatievaardigheden.
Template les
Nabespreking

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 14 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

  •  Ik kan opschrijven wat er gebeurde toen Anne Frank ontdekt werd
     
  • Ik kan de gebeurtenissen van de dag van de arrestatie in de goede volgorde zetten
     
  • Ik kan een tijdlijn maken van het leven van Anne Frank
Ik kan nu:

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Deze les hebben we het gehad over de ontdekking in het Achterhuis. 

Bekijk hieronder een mooie boodschap van Anne Frank.
Afsluiting
'Zal ik ooit nog eens journaliste of schrijfster worden? Ik hoop het, o ik hoop het zo, want in mijn schrijven kan ik alles vastleggen, mijn gedachten, mijn idealen en fantasieën.'

Anne Frank, 5 april 1944

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions