Jong en oud: les 1 (h1)

Les 1
1 / 12
suivant
Slide 1: Diapositive
EconomieMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

Cette leçon contient 12 diapositives, avec diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Les 1

Slide 1 - Diapositive

PROGRAMMA 
LESDOEL - meeliftgedrag, dominante strategie, levensfasen.
INSTRUCTIE - inleiding nieuwe lesbrief + jaarplanning
BEGELEID OEFENEN - klassikaal 1 oefening
ZELFSTANDIG WERKEN
 EVALUATIE - terugkijken naar lesdoelen

Slide 2 - Diapositive

LESDOELEN
• voordelen en nadelen van keuzes vaststellen en afwegen.
• aantonen wanneer er sprake is van meeliftgedrag.
• situaties herkennen waarin zich een gevangenendilemma voordoet.
• de drie fasen van de levensloop noemen.

Slide 3 - Diapositive

INLEIDING NIEUWE LESBRIEF
De lesbrief Jong en Oud gaat over de levensloop van mensen in de verschillende fasen van het leven. 

We onderscheiden de kinderfase, de ouderfase en de grootouderfase (drie generaties). 

Het gedrag van de ene generatie kan gevolgen hebben voor de keuzemogelijkheden van andere (ook toekomstige) generaties.

Slide 4 - Diapositive

VERSCHILLENDE LevensFASEN
De kinderfase, de ouderfase en de grootouderfase 

Economie gaat over keuzes maken, van een generatie of van een individu.

--> Hoe kan het gedrag van de ene generatie de keuzemogelijkheden van een andere generatie beinvloeden?

Slide 5 - Diapositive

de eerste eigen middelen, consumeren en sparen, studeren, werken en belasting betalen, in loondienst, ongelijke inkomensverdeling, eigen baas zijn en de toegevoegde waarde van een bedrijf, verzekeren, waaronder particuliere verzekeringen en volksverzekeringen en werknemersverzekeringen, sociale voorzieningen, het huishouden, koophuis of huurhuis, de koopkracht van het huishoudinkomen, de consumentenprijsindex, stoppen met werken, AOW en bedrijfspensioen, ruilen tussen generaties en veranderingen in de omvang en samenstelling van de bevolking.

Bijv. met de eerste eigen middelen, consumeren en sparen, studeren, werken en belasting betalen, in loondienst, ongelijke inkomensverdeling, eigen baas zijn en de toegevoegde waarde van een bedrijf, verzekeren, waaronder particuliere verzekeringen en volksverzekeringen en werknemersverzekeringen, sociale voorzieningen, het huishouden, koophuis of huurhuis, de koopkracht van het huishoudinkomen, de consumentenprijsindex, stoppen met werken, AOW en bedrijfspensioen, ruilen tussen generaties en veranderingen in de omvang en samenstelling van de bevolking.

Slide 6 - Diapositive

DOMINANTE STRATEGIE
Mensen maken dus voortdurend keuzes.

Het keuzegedrag van 2 individuen kunnen we aan de hand van een schema analyseren

Een dominante strategie is een strategie die een partij het beste resultaat oplevert, onverschillig de keuze van de andere partij.

Slide 7 - Diapositive

Slide 8 - Vidéo

BEGELEID OEFENEN: samen maken 1.5

Slide 9 - Diapositive

ZELFSTANDIG WERKEN 
Nu maken vraag 1.1 en 1.4 (huiswerk)
Klaar? Maak opgave 1.6
Hoe? In stilte (eerst een stukje lezen)
Vraag? Vinger

Slide 10 - Diapositive

EVALUATIE
• voordelen en nadelen van keuzes vaststellen en afwegen.
• aantonen wanneer er sprake is van meeliftgedrag.
• situaties herkennen waarin zich een gevangenendilemma voordoet.
• de drie fasen van de levensloop noemen.

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Diapositive