KD Z&T Les 2 Mijn Droomwerkplek

Mijn Droomwerkplek
Zorgtechnologie verkennen door mindmappen
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
VerzorgendeMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 14 diapositives, avec diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 180 min

Éléments de cette leçon

Mijn Droomwerkplek
Zorgtechnologie verkennen door mindmappen

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen  
Aan het einde van de les kunnen de studenten:

  1. Begrijpen wat zorgtechnologie inhoudt en de mogelijke toepassingen in de zorgsector benoemen.
  2. Reflecteren op hoe technologie (VR en HoloLens) een rol kan spelen in de zorg, en specifiek binnen jullie droombaan/werkplek.
  3. Ervaren hoe technologie invloed kan hebben op de omgang met de zorgvrager.

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesopbouw 
1. Introductie (15 minuten)
2. Leerdoelen Bespreken (5 minuten)
3. Activiteit 1: Inleiden met Filmpjes (15 minuten)
4. Activiteit 2: Zelf Ontdekken met VR en HoloLens (1 uur)
5. Pauze (30 minuten)
6. Activiteit 3: Presenteren en Reflecteren (45 minuten)
7. Afsluiting (10 minuten)



Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

1. Introductie 
  • Doel van de les: Uitleggen wat we gaan doen en wat de lesdoelen zijn.

  • KD Zorgtechnologie: Bepalen doelgroep/ middel

  • Wat gaan we doen vandaag: Studenten ontdekken welk middel er word gebruikt met KD technologie in de zorg.

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Activiteit 1: Inleiden met Filmpjes
  • Uitleg over contact met de zorgvrager bij technologiegebruik

  • Uitleg: Technologie kan soms de interactie met de zorgvrager verbeteren, maar dit kan ook afleidend zijn.

  • Bekijken van 2 korte filmpjes

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 6 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 7 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Reflectievragen
- Wat valt je op?
- Hoe reageert de zorgvrager in elke situatie?
- Wat viel je op aan de zorgverlener? 
- Hoe kun je ervoor zorgen dat de zorgvrager centraal blijft staan, als je VR gaat inzetten? 
- Zou het inzetten van VR helpen om cliënten te helpen/ of te ondersteunen binnen mijn droomwerkplek? 

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 2: Praktijkvoorbeelden bedenken
Elk groepje gaat nadenken over hoe ze de een zorgtechnologisch middel in hun  droomwerkplek zouden kunnen inzetten (bijvoorbeeld in ouderenzorg of GHZ.



Ga dit op een creatieve manier aantonen en werk dit ergens uit! 

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

VB
Vragen om over na te denken:
  1. Hoe zou een ZT  kunnen helpen in je droomwerkplek?
  2. Op welke momenten zou je het juist wel of juist niet gebruiken?
  3. Hoe zorg je ervoor dat de zorgvrager centraal blijft staan?

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Activiteit 3: Presenteren en Reflecteren
  • Voorbereiden met groepje (30 min)  
  • Presentaties van groepjes: Ieder groepje presenteert kort hun bevindingen over het gebruik van ZT middel en hun ideeën voor toepassing binnen je droomwerkplek. (Denk aan Prezi, PowerPoint, mindmap, pitch, etc). 

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hulpvragen voor presentatie: 

  1. Wat vond je leuk of interessant aan de technologie?
  2. Hoe zou jij een ZT middel willen gebruiken binnen jouw droomwerkplek?
  3. Denk je dat technologie zoals deze het werk makkelijker kan maken of juist moeilijker? Waarom?

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afsluiting Les
- Lesdoelen 
- Wat hebben jullie geleerd? 
- Feedback leerlingen

Dit was je eerste opdracht voor je portfolio!

Slide 14 - Diapositive

Vraag wat ze van de les vonden en of ze nog iets missen om beter te begrijpen hoe technologie werkt in de zorg.