Herhaling 1.1 + vervolg van intro

1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
WiskundeMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

Cette leçon contient 25 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Hoe ging het huiswerk?
A
Goed
B
Deels
C
Ik snapte er niks van
D
Ik heb het niet gemaakt

Slide 2 - Quiz

Slide 3 - Diapositive

Huiswerk bespreken 

Slide 4 - Diapositive

Leerdoel

Slide 5 - Diapositive

Hoe goed beheers je dit leerdoel?
A
+
B
+/-
C
-

Slide 6 - Quiz

Slide 7 - Diapositive

Weekplanning
Les 1: Paragraaf behandelen + zelfstandig werken

Les 2: Paragraaf behandelen + zelfstandig werken

Les 3: Herhaling en controle (Hier zo meer over)

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Diapositive

Wiskunde lessen
  • Gebruik van lessonup voor presentatie en stellen van vragen
  • Start van de les bespreken we een huiswerkopgave
  • Bespreken nieuwe stof, denk aan de aantekeningen
  • Samen oefenopgave maken
  • Tijd om zelf opgave te maken
  • Les afronden met een vraag over de nieuwe stof

Slide 10 - Diapositive

Na aanleiding van wat jullie wel/niet prettig vinden
Goede uitleg
Opgaves maken
Om dit niet te lang te laten duren verwacht ik dat jullie tijdens de uitleg stil zijn en mee doen.
Je hoeft bijna nooit alle opdrachten te maken. De opdrachten die als huiswerk meegegeven zijn maak je wel. Bekijk ook zelf wat je lastig vind.

Slide 11 - Diapositive

Wat is er belangrijk bij wiskunde
  • Huiswerk maken
  • Opgaven nakijken, per opgave
  • Aantekeningen overnemen
  • Geen achterstand oplopen
  • Wiskunde stof loopt steeds door

Slide 12 - Diapositive

Wat verwacht ik van jullie
  • Bij binnenkomst pak je je wiskundeboek, schrift en schrijfmateriaal.
  • De les start met het bespreken van een huiswerkopgave.
  • Na de huiswerkopgave maken we gezamenlijk opgaven over de voorkennis die hoort bij de nieuwe stof.


Slide 13 - Diapositive

Wat verwacht ik van jullie
  • Blijf bij de les, want we gaan pas verder als iedereen geantwoord heeft. Het kost dus veel tijd als we regelmatig moeten wachten op bepaalde leerlingen.
  • Bij de uitleg kijk je mee en neem je de aantekeningen over in je schrift. Dit is jou eigen samenvatting van de stof.
  • De voorbeeld opgaven maak je mee en schrijf je op in je schrift.

Slide 14 - Diapositive

Wat verwacht ik van jullie
  • Huiswerk opgaven maak je netjes in je schrift.
  • Na elke opgave kijk je na, digitaal uitwerkingen openen op je laptop is het makkelijkste.

Slide 15 - Diapositive

Methode Moderne Wiskunde
De methode bevat 3 componenten:
  1. Het boek (mag je houden, bewaren!)
  2. Uitwerkingen (Online)
  3. Online omgeving

Slide 16 - Diapositive

Grafische rekenmachine
TI-84 Plus CE-T
Python maakt niet uit.
28 september moet je hem hebben.

Bij toetsen in de examenstand!

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Diapositive

Werkwijze thuis
  • Zorg dat je elke keer alle voorgaande paragrafen van het hoofdstuk herhaalt.
  • Herhalen wil zeggen de vraagstukken die je fout had opnieuw maken en controleren of de manier van opschrijven nu echt goed is. 
  • Maak altijd je huiswerk.
  • Noteer de vragen die je in de les wil stellen. Een som die leeg is of “snap ik niet”  invullen is niet gemaakt. Schrijf op wat je niet begrepen hebt.  

Slide 19 - Diapositive

Controlevragen
Doel: Controleren of de weektaak beheerst wordt (=hw controle)

  • Er wordt dus niet gecontroleerd of je alle opdrachten hebt gemaakt
  • Wel of je de stof beheerst
  • Je bepaald dus zelf wat je moet maken om het leerdoel te beheersen
  • Controlevragen niet in orde? --> Gesprek met eventueel sanctie
  • Zorg dus dat je de leerdoelen beheerst
  • Snap je iets niet, stel dan vragen


 

Slide 20 - Diapositive

Controlevragen
Doel: Controleren of de weektaak beheerst wordt (=hw controle)

  • De laatste les in de week na de weektaak. Eerste keer dus volgende week donderdag.
  • Je krijgt een vraag/ vragen over de leerdoelen. Ik kijk deze ter plekke na en beoordeel of je de leerdoelen beheerst.
  • Je beheerst het leerdoel wel of niet.

Slide 21 - Diapositive

Controlevragen
Wat als je het leerdoel niet beheerst:
Dan heb je het huiswerk onvoldoende gemaakt, niet nagekeken of niet (genoeg) vragen gesteld. (vragen stellen kan nog tot de les van dinsdag).

Als je een leerdoel niet beheerst dan ga ik je schrift controleren en gaan we in gesprek. Hier komt een consequentie tot gevolg die afhankelijk is van wat je gedaan hebt in de lessen.

Slide 22 - Diapositive

Controlevragen
Na schrift controle en gesprek vermelden we een van de volgende codes:
H: Huiswerk niet of niet volledig gemaakt.
N: Huiswerk gemaakt, maar niet nagekeken.
V: Het huiswerk gemaakt en nagekeken, maar geen vragen gesteld in de lessen.
Z: Al het mogelijke gedaan om te proberen het leerdoel te beheersen, maar je bent (nog) niet sterk in wiskunde.

Slide 23 - Diapositive

Controlevragen
De consequenties:
H: Terug komen en hele paragrafen maken, nakijken en dan pas naar huis. (meteen op de donderdag).
N: Eerste keer waarschuwing, daarna zie H.
V: In gesprek en doelstelling minimaal 1 vraag per week, terugkoppeling naar coach.
Z: Geen vervolgstap voor leerling. Wel info voor docent en terug koppelen aan coach.

Slide 24 - Diapositive

Vervolg van deze les
Zorg dat je de leerdoelen van deze week beheerst.
Dus maak je huiswerk (af).
Stel vragen indien nodig.
Vul je planner aan/in. Zo creëer je overzicht over wat je wel en niet begrijpt.



Slide 25 - Diapositive