2/3 april 7e/8e uur of 6e/7e uur 5 Latijn

Donderdag 2-4 7e/8e uur en vrijdag 3-4 6e/7e uur.
Werkwijze:
Amanda verzorgt de digitale lessen voor g5 Latijn. We gaan werken met LessonUp. Voor elke les verschijnt er op It's Learning de medeling dat er in LessonUp een les klaarstaat. Elke week zullen er  twee lessen van 90 minuten en één les van 45 minuten verschijnen. Na inloggen in LessonUp kun je de les volgen. Volg de lessen in zijn geheel.
Niet iedereen zal op hetzelfde punt in de stof zijn. Als je een onderdeel in de lesplanning al af hebt, ga je naar het volgende onderdeel van de les. Probeer je steeds aan de voorgestelde tijdsduur te houden.
Vanaf nu kun je vragen stellen in Microsoft Teams. Voor elk cluster 5 Latijn is een team aangemaakt. Je kan mij daar bereiken onder 'posts'. Cluster 4 is de klas van Nikos, cluster 3 is de klas van Heleen en cluster 9 is de klas van Amanda.
1 / 7
suivant
Slide 1: Diapositive
LatijnMiddelbare schoolvwoLeerjaar 5

Cette leçon contient 7 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Donderdag 2-4 7e/8e uur en vrijdag 3-4 6e/7e uur.
Werkwijze:
Amanda verzorgt de digitale lessen voor g5 Latijn. We gaan werken met LessonUp. Voor elke les verschijnt er op It's Learning de medeling dat er in LessonUp een les klaarstaat. Elke week zullen er  twee lessen van 90 minuten en één les van 45 minuten verschijnen. Na inloggen in LessonUp kun je de les volgen. Volg de lessen in zijn geheel.
Niet iedereen zal op hetzelfde punt in de stof zijn. Als je een onderdeel in de lesplanning al af hebt, ga je naar het volgende onderdeel van de les. Probeer je steeds aan de voorgestelde tijdsduur te houden.
Vanaf nu kun je vragen stellen in Microsoft Teams. Voor elk cluster 5 Latijn is een team aangemaakt. Je kan mij daar bereiken onder 'posts'. Cluster 4 is de klas van Nikos, cluster 3 is de klas van Heleen en cluster 9 is de klas van Amanda.

Slide 1 - Diapositive

Leerdoel week 14
Het leerdoel van elke les is steeds dat je Seneca en de leer van de Stoa beter leert begrijpen, dat je beter leert vertalen, dat je beter wordt in tekstvragen maken en stijlmiddelen leert herkennen.

Slide 2 - Diapositive

Lesopbouw 2 april/3april
  • Vertaal tekst c brief 107 op blz. 160 tekstboek. 40 minuten
  • Beluister en lees mee de beschrijving van Tacitus over de dood van Seneca op blz. 251-253 tekstboek. 6 minuten
  • Maak de vragen van tekst a en b bij de beschrijving van Tacitus over de dood van Seneca op blz. 111 opdrachtenboek. 40 minuten
  • Lever de samenvatting van het boekje over de Stoa in op It's Learning. (als je dat nog niet gedaan hebt). Deadline is verzet naar donderdag 2 april 23:59 uur.

Slide 3 - Diapositive

Vertaal Tekst c brief 107. 40 minuten
Vertaal Tekst c brief 107 blz. 160 in het tekstboek. (Als je minder tijd nodig hebt, is dat prima)

Slide 4 - Diapositive

Tacitus over Seneca's dood. 6 minuten
Luister naar en lees de tekst van Tacitus over de dood van Seneca op blz. 251-253 in je tekstboek mee.
De dood van Seneca blz. 251-253 tb

Slide 5 - Diapositive

Vragen Tacitus tekst a en b. 40 minuten
Maak de vragen bij Tacitus tekst a en b (blz. 251-252 tekstboek) over de dood van Seneca op blz. 111 in je opdrachtenboek. (Als je minder tijd nodig hebt, is dat prima)

Slide 6 - Diapositive

Samenvatting deadline donderdag 2-4 
Ik heb al veel samenvattingen gezien op It's Learning (top !), maar er ontbreken er helaas ook nog veel. Maak daarom nu je samenvatting (af) en lever hem in op It's Learning. De opdracht was: 
Schrijf een samenvatting van de inhoud van het boekje over de Stoa van maximaal 10 zinnen waar de volgende 5 begrippen in moeten voorkomen: praktisch, apatheia, ratio, pre-emotie en bewustzijn.

Slide 7 - Diapositive