Communicatie les 6 - Periode 2

1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
LOBMBOStudiejaar 1,4

Cette leçon contient 22 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 59 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke top-2000 hit
stond bij jou op nr. 1?

Slide 2 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Check 
1) Telefoon in de zak naast de deur
2) Laptop dicht op tafel

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions



- Opstarter!

- Stand van zaken

- Pauze (5 minuten)!










Programma
Lesdoelen
Aan het einde van de les heb je alle materiaal af, zodat je op 15 of 22 januari 2024 kunt presenteren. 

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

3 stappen
1. Presentaties, even de datum opfrissen

2. Inlevereisen eind P2

3. Wie gaat vandaag wat doen?

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Presentaties


15 januari 2024
of 22 januari 2024

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat lever je in?
Opdracht
- Je schrijft een script.
- Je maakt een promotiefilmpje die 4 tot 5 minuten duurt.
- Je houdt een pitch (maandag 15 januari 2024 en maandag 22 januari 2024) met korte PowerPoint presentatie of ander (presentatie)middel (duur 3 minuten).
- Je ontvangt feedback en geeft aan wat je van deze feedback vond.


Uiterlijk woensdag 31 januari 2024 lever je per e-mail asneep@regiocollege.nl de stukken per e-mail als volgt in:
- Je vermeldt in het onderwerp het doel van je e-mail (inleveren opdracht script t.b.v. promotiefilmpje) en je klasnummer.
- Je vermeldt in de e-mail de namen van de studenten waarmee je samenwerkt.
Ik ontvang van jou de volgende stukken:
1) het script, de feedback en wat je van deze feedback vond in een WORD-bestand
2) de pitch die je hebt gehouden (in een PowerPoint of ander online sjabloon)
3) het filmpje wat 4-5 minuten duurt (via WeTransfer)



Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wie, wat, waar:
Verdeling per groepje:
- Wie werkt het verslag verder uit inclusief feedbackformulier docent?
- Wie maakt de pitch?
- Wie bewerkt het promotiefilmpje?

5 - 10 minuten

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Uitleg het script

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat staat er in een script?

  • acties
  • dialogen
  • omgeving
  • personages

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Scenes 
Omschrijf de verschillende scenes.
Scene 1, scene 2 = evenement, scene 3, afsluiting op...
Bijvoorbeeld:
- Introductie van het evenement voor het spoor want je evenement gaat als een trein of...
afsluiting in het winkelcentrum, op een schoolplein of in een voetbalkantine.  

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Dialogen

Met de dialogen bedoelen we alle tekst die in de film gesproken wordt. Je gebruikt hiervoor spreektaal. Als je dit opschrijft, moet je in gedachte de scène voor je zien en opschrijven wat de spreker zegt.


Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Omgeving
1. Waar speelt de scene zich af. Dit moet je heel specifiek doen, bijvoorbeeld: op school, voor het sportveld.
2. Je geeft de sfeer van de locatie aan: er zijn veel jongeren aan het sporten.
3. Je moet ook beschrijven op welk moment van de dag de scène zich afspeelt, bijvoorbeeld overdag of ’s avonds.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Personages

1. Alle personen en filmmomenten moet je beschrijven. 

bijvoorbeeld: scene 1, introductie opdracht.
Uitgevoerd door Marieke, nette kleding (geen sportkleding).
Vrolijk, zij heeft zin in het evenement.



Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Uitleg het promotiefilmpje

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht:
Doen:
  1. Heb je al wat gefilmd?
  2. Welk programma ga je gebruiken om de filmpjes te bewerken?
  3. Verplaats alle (losse) filmpjes naar je laptop?
  4. Bepaal de volgorde aan de hand van jouw script.
    Monteer en beperk de filmpjes met
    WeVideo, Clipchamp of ...

Slide 16 - Diapositive

Leerlingen moeten minimaal 10 minuten aan filmmateriaal hebben.
Let op met...


Opnames klaar? Monteren maar! 
Het is tijd om in je videomateriaal te knippen, beelden aan elkaar te plakken en leuke effectjes toe te voegen. 

Verwijder stukjes die niet relevant zijn en houd fragmenten kort, wissel af. Zorg voor een dynamisch filmpje.

Let op met leuke muziekjes (past het echt?), tekst en woorden.


Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Uitleg Elevator Pitch

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is een Elevator Pitch?

Elevator pitch betekent liftpraatje.

Een Elevator Pitch is een middel
om jezelf in korte tijd te presenteren aan een ander met als doel
jouw kwaliteiten en eigenschappen over te brengen.

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe maak je een Elevator Pitch
  1. Bepaal jullie belangrijkste eigenschappen en kwaliteiten en bepaal wat de meest belangrijke zaken zijn die besproken moeten worden. Wat moet de ander over jouw promotiefilm weten?
  2. Begin met het volledig uitschrijven van de pitch, lengte pitch is 2-3 minuten.
  3. Schrap nu steeds informatie totdat je een verhaal overhoudt dat je in 120 tot 180 seconden kunt vertellen.
  4. Je kunt ervoor kiezen om bijvoorbeeld een PowerPoint te gebruiken of afbeeldingen toe te voegen aan jullie presentatie maar dit hoeft niet. 
  5. Oefen de pitch een paar keer hardop en verbeter het verhaal als dat nodig is

6. Presenteer jullie pitch in de klas en laat direct aansluitend jullie promotiefilm zien. 

7. Vraag klasgenoten naar hun feedback over jullie pitch en het promotiefilmpje. 

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Pauze
timer
5:00

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afsluiting
Aan het einde van de les heb je alle materiaal af, zodat je op 15 of 22 januari 2024 kunt presenteren. 

Zijn er nog vragen?

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions