Cette leçon contient 11 diapositives, avec diapositives de texte.
La durée de la leçon est: 60 min
Introduction
Lessenreeks Cultuurcoach 1-2
Les 10: Terugblik en afronden van de reeks.
In deze les kijken we terug op wat we hebben gedaan en eindigen met een hele lange tekening!
Instructions
Lesdoelen
Leerlingen kunnen met elkaar delen wat ze in de reeks hebben meegemaakt, wat heeft indruk op jou gemaakt?
Leerlingen verbeelden deze ervaring met jou, met elkaar en indien mogelijk ook met anderen via collage en tekening en in een dialoog.
Opzet I 60 minuten
Deze les is volledig klassikaal
Introductie en terugblikken in dialoog in de kring I 20 minuten
Verbeelden van alle indrukken op papier I 20 min
Bekijken van de compilatie en afscheid I 20 min
Je hebt geen apart lokaal nodig.
2e docent nodig
Wel fijn om de les met z'n tweetjes te geven ivm de leeftijd van de kids.
Voorbereiden voor de les:
Maak tevoren een compilatiefilmpje van maximaal 10 minuten waarin het materiaal dat jullie hebben gemaakt wordt getoond. Dit hoeft niet heel strak, belangrijker is dat alle kinderen aan bod komen. Zet het op de iPad klaar.
Maak een collage van jouw vrolijke gezicht, met behulp van de cirkels op een a4 (zie instructie in slide 7) zodat je dit aan de kinderen kan laten zien.
In het klaslokaal klaarzetten:
Tape een paar lange stroken wit papier op de grond vast. Zorg dat er zo'n 50 cm voor ieder kind is om aan te werken. Je hebt dus iets van 10 - 12 meter nodig.
Leg de wasco's of potloden en de papieren cirkels en cirkeldelen klaar op verschillende plekken bij de lange stroken, zodat kinderen ervan kunnen pakken.
Materialen:
Zelf meenemen uit het materialen pakket:
Tekenpapier wit (op rol, lang stuk)
Schilders tape
4 Lijmstiften
Kaarten van My Happy End (voor elke leerling een)
Grote & kleine papieren cirkels en cirkel delen
4 lightpads + verlengsnoer(uit techniekset)
Ipad + kabel naar digibord (uit techniekset)
Compilatiefilm van alle resultaten van afgelopen weken (let op: zelf monteren vooraf)
Van school:
Wasco's, Woodies of dunne potloden.
Éléments de cette leçon
Slide 1 - Diapositive
Introductie Klassikaal
Vertel: Dit is de allerlaatste keer. We gaan afscheid nemen, maar eerst gaan we nog nadenken en vertellen wat we allemaal hebben gezien en gedaan.
Vragen:
Wie wil vertellen hoe we zijn begonnen, wat deden we de allereerste les? (laat kinderen antwoorden, als ze een andere les beschrijven geeft het niet, beaam dat jullie dat ook hebben gedaan en stel de vraag nog een keer, er zit vast en zeker een kind bij dat het nog weet).
Wat hebben we nog meer gezien en gedaan? (geef hints als ze een les niet herinneren)
Wat vond je het leukst om te doen?
Wat vond je niet leuk om te doen of maar een beetje leuk?
Tips voor de filmdocent
Zorg dat alle kinderen aan bod komen (tenzij ze niet willen meepraten, forceer het niet) en begeleid hen in het ophalen van de herinneringen. Rond af als je aanvoelt dat de aandacht verslapt.
In de volgende slides vind je een paar stills van films terug die ze hebben gezien, als het gesprek moeilijk op gang komt, deel dan deze beelden, zodat de herinneringen vanzelf komen.
Slide 2 - Diapositive
Film: Surprise boogie
Doen: Zelf een toverlantaarn maken.
Slide 3 - Diapositive
film: Virtuos Virtuell
doen: inkt in water en inkt blazen op papier.
Slide 4 - Diapositive
film: Demolution d'un mur
doen: toveren met film, filmtrucs doen en terugkijken
Slide 5 - Diapositive
film: De wasbeer en het lichtje
doen: schaduwspel
Slide 6 - Diapositive
film: Boontje
doen: film maken met stop-motion en zaden
Slide 7 - Diapositive
Activiteit: lange tekening en gezichtjes maken
Vertel: We gaan vandaag niet eerst een film kijken, dat doen we aan het einde van de les. Het is nog een verrassing welke film dat is. Eerst gaan we met de hele klas iets maken, een hele lange tekening. Het papier ligt al door het klaslokaal.
Leg de opdracht uit:
Denk na over welke filmles of film je het leukste vond en maak een vrolijk gezichtje van de papieren cirkels en plak die op het papier. (Laat je eigen voorbeeld zien, maar zeg dat ze het niet hetzelfde wordt, want iedereen is anders)
Teken daarbij dat wat je het leukste vond om te zien of te doen. Het mag ook meer dan 1 ding zijn. Let op! Begin met het gezicht en ga pas tekenen als je gezicht af is. Je mag ook samen met degene die naast je zit tekenen.
Tip voor de filmdocent:
Handig als de lange tekening (10-12 meter) klaarligt in het lokaal. Mocht het ergens anders op school toch handiger zijn, zoals de gang of het speellokaal.
Help de leerlingen met knippen en plakken waar nodig.
film bekijken
Slide 8 - Diapositive
Compilatiefilm bekijken
Zijn alle kinderen (bijna) klaar? Roep ze dan weer samen. Bekijk en bespreek alle tekeningen kort en zeg dan dat we een hele bijzondere film gaan kijken, namelijk de film die ze zelf hebben gemaakt!
Bekijk de compilatiefilm
Bekijk samen de film die je hebt samengesteld uit al het filmles materiaal.
De kinderen weten natuurlijk nog niet dat ze hun eigen film gaan bekijken, dus introduceer hem met veel bombarie. Kijk hem een paar keer als die kort duurt en kinderen enthousiast zijn.
Bespreken
Bespreken hoeft niet meer, maar vraag of ze blij en trots zijn dat ze zelf films hebben gemaakt. En vertel hoe jij het hebt gevonden.
Afronden
Slide 9 - Diapositive
Afronden
Nu kan je afronden en afscheid nemen!
Tip:
Een leuke afsluiter is om samen de lange kleurplaat op te rollen en aan de leerkracht te geven als herinnering of iedereen zijn/haar deel wil laten uitknippen voor thuis.
Slide 10 - Diapositive
film: My happy end
doen: geef ze als aandenken een filmkaart van My Happy End mee.
Regeling Driejarige subsidies Cultuurcoach
Slide 11 - Diapositive
Deze les is gemaakt ihkv de 3 jarige regeling Cultuurcoaches van het AFK
Eye filmmuseum, Filmhub Noord-Holland, Cinekid, NurLimonade media en Taartrovers