H3.3 -lezen- tekstdoelen les 1, 2 en 3

Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:
1 / 28
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 1

Cette leçon contient 28 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
  Deze week

  • Lezen H3.3




Slide 2 - Diapositive

Ik zal een aantal herhalingstaken klaarzetten in NUMO voor het SO.

    - Je kunt het tekstdoel 'informeren' in een
      tekst herkennen.


    -
    Je kunt een tekst nauwkeurig lezen.

LESDOELEN

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

  • Introductie H3.3
  • Bespreken: wat zijn tekstdoelen?
  • Zelfstandig werken

Vandaag
 Huiswerk:
Programma:

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke redenen kun je allemaal bedenken
om een tekst te schrijven?
Bijvoorbeeld: iemand aan het lachen maken.
timer
1:30

Slide 5 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Vragen over zinsdelen, leestekens, DT's of dicteewoorden?
- Amuseren
- Informeren
- Overtuigen
- Overhalen
Tekstdoelen

Slide 6 - Diapositive

Bijbehorende tekstsoorten bespreken.
Bijv: amuseren - een column, een mop
Overtuigen: een betoog
Overhalen: een campagnetekst

Daarna tekst 1, 2 en 3 samen lezen (als je erop klikt, zoomt ie in) en het tekstdoel bepalen.

Denkvraag: waarom vind je het belangrijk om te weten wat het doel van de schrijver is?
Informerende
tekstsoorten

Slide 7 - Carte mentale

Opdracht: bedenk zoveel mogelijk informerende tekstsoorten.
Bijv: krantenartikel, informatiefolder, persbericht, informatiebrief van school, schoolboek, tijdschrift quest etc.
Dia 1 Tekstdoel: Bij elke tekst kun je je afvragen wat is het doel van de schrijver.
Er zijn vier tekstdoelen:
  • informeren
  • activeren
  • amuseren
  • overtuigen
Bij het tekstdoel informeren wil de schrijver informatie geven over een bepaald onderwerp. Voorbeelden: nieuwsbericht, tekst uit een schoolboek

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afsluiting: Als ik wil weten wat het doel is van een tekst, lees ik hem...
A
verkennend
B
nauwkeurig (woord voor woord)

Slide 9 - Quiz

Aanleiding om te herhalen wat verkennend lezen is.
Vragen over zinsdelen, leestekens, DT's of dicteewoorden?
Aan de slag!
Maken in H3.3 - opdracht 1 t/m 4
Wat?
Met wie?
Hulp?

Eerder klaar?
En daarna?

Zelfstandig
timer
15:00
vraag hulp aan degene die naast je zit
Opdracht 5 - zoek 3 informatieve teksten
Samen afsluiten.
Verlengde instructie:
Djavie, Ahmed, Dylana, Faylin, Lisa

Slide 10 - Diapositive

Tip om erbij te zeggen: Opdracht 7 bespreken ze de volgende les in breakoutrooms.

Opdracht 5 voor leerlingen die snel klaar zijn. Gevonden teksten kunnen eventueel gebruikt worden voor een opdracht (maak een toets voor elkaar over de tekst ofzo).
Kaderopdracht:
  1. Ga naar H4.3 (kader)
  2. Maak opdracht 1, 2, 3, 6, 8 en 17. Dit zijn de opdrachten over tekstdoelen. Je mag natuurlijk ook de hele paragraaf maken.
  3. Kijk de opdrachten na en noteer de vragen die je fout hebt. Bespreek ze met je docent.

timer
15:00

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tot ziens!
Morgen af:
  • H3.3 - opdr. 1 t/m 4

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
  Deze week

  • Lezen H3.3




Slide 14 - Diapositive

Ik zal een aantal herhalingstaken klaarzetten in NUMO voor het SO.

    - Je kunt het tekstdoel 'informeren' in een
      tekst herkennen.


    -
    Je kunt een tekst nauwkeurig lezen.

LESDOELEN

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen 3.3 Vul in welke alinea's zijn de inleiding, kern en slot.

Slide 16 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen 3.3 Stel een vraag over de kern.

Slide 17 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Maak opdracht 6 en 7 van 3.3.
timer
10:00

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

We lezen samen blz. 146 Bang voor de tandarts.
Maak de volgende opdrachten in je schrift.
Opdrachten:
1. In alinea 1 staat een vraag. Markeer de vraag met een kleur.
2.Alinea 2 Wat is een tandartsfobie?
3. In alinea 4 en 5 staan 3 oorzaken van tandartsangst. Zet een streep onder deze oorzaken.
4. Markeer woorden die een opsomming aangeven.
5. Onderstreep in alinea 6 de drie oplossingen.
Maak nu opdracht 8 in je werkboek of online.

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tot ziens!
Morgen af:
  • H 3.3 opdracht 6-7 en 8

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
  Deze week

  • Lezen H3.3




Slide 22 - Diapositive

Ik zal een aantal herhalingstaken klaarzetten in NUMO voor het SO.
Raadsel
Hoe noem je een raadselachtige kerst?

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Raadsel
Een slager is 1.80 meter en heeft schoenmaat 43. Wat weegt hij?

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


    - Je kunt het tekstdoel 'informeren' in een
      tekst herkennen.

    -
    Je kunt een tekst nauwkeurig lezen.

LESDOELEN

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tekstdoel

Slide 26 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Dia 2 Manieren van lezen.

Nauwkeurig lezen is precies lezen.
Hoe doe je dat?
  • Lees de tekst aandachtig. Zin voor zin.
  • Probeer zo goed mogelijk te begrijpen wat er staat.

Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


  • Maak opdracht 10, 11, 12 van 3.3.

Slide 28 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions