Recensie les 3

Een recensie schrijven
les 3: recensie opbouw
1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolmavoLeerjaar 2

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Een recensie schrijven
les 3: recensie opbouw

Slide 1 - Diapositive

Recensie lessenserie
Les 1 -  recensies lezen
Les 2  - recensies vergelijken
Les 3  - recensie opbouw

Les 4  - recensie bouwplan
Les 5 en 6  - recensie schrijven
Les 7 en 8  - recensie beoordelen en verbeteren 
Laatste les in Week 12 -  Inleveren recensie 

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen
  • Je weet hoe een recensie is opgebouwd.
  • Je weet wat er in de inleiding, in het middenstuk en in het slot worden beschreven.
  • Je weet wat de eindopdracht wordt. 

Slide 3 - Diapositive

Neem een van de twee recensies in je hoofd. Waar vertelde de recensent over in de inleiding?

Slide 4 - Carte mentale

Neem een van de twee recensies in je hoofd. Welke aspecten werden in het middenstuk besproken?

Slide 5 - Carte mentale

Neem een van de twee recensies in je hoofd. Hoe rondde de schrijver zijn recensie af?

Slide 6 - Carte mentale

Wat was de betere recensie? Waarom?

Slide 7 - Question ouverte

In de inleiding van een recensie is het belangrijk dat duidelijk wordt waar de recensie over gaat.
Noem bijvoorbeeld de titel en schrijver van het boek of moeilijkheidsgraad van de game. Vertel wat algemene informatie.

De inleiding

Slide 8 - Diapositive

Het middenstuk
In het middenstuk wordt jouw mening duidelijk. Wat vind jij van het boek, de film of game? Bespreek minimaal 3 aspecten en bedenk ten minste twee argumenten per aspect en geef hierbij voorbeelden.
- Veel dialoog
-Een moordend tempo 
- Veel personages (topacteurs)

Slide 9 - Diapositive

Het slot
In de laatste alinea (het slot) sluit je jouw recensie af met een conclusie. Herhaal hier nog eens jouw mening. Je kunt in het slot signaalwoorden gebruiken, denk aan dus, kortom of al met al.

Slide 10 - Diapositive

Aan de slag!
Maken: Thema C - §6 recensies lezen - opdr 4 (blz 174)
Hoe: Klassikaal lezen, daarna zelfstandig beantwoorden
Nodig: boek, schrift en pen
Tijd: 10 min
Geluid: Stilte
Hulp: docent 
Klaar: Na 10 min bespreken

timer
10:00

Slide 11 - Diapositive

Ik weet hoe een recensie is opgebouwd.
😒🙁😐🙂😃

Slide 12 - Sondage

Eindopdracht: schrijf een recensie
Schrijf een recensie over het boek dat je gelezen hebt:
  • minimaal vijf alinea's (350-500 woorden)
  • opbouw inleiding, middenstuk en slot 
  • geef algemene informatie over het boek
  • bespreek minimaal drie aspecten van het boek 
  • gebruik beoordelingswoorden en beargumenteer je mening met voorbeelden uit het boek
  • bedenk een pakkende titel en voorzie jouw recensie van een afbeelding
  • natuurlijk let je op zinsopbouw, woordkeus en toon
  • je maakt een bouwplan, een eerste (klad-) versie.
  • je geeft en ontvangt feedback van een klasgenoot en verbetert je eerste versie.
  • het bouwplan, de twee versies en je feedback lever je in (cijfer telt 2x mee - week 12)

Slide 13 - Diapositive

Aspecten die je kan bespreken:
1. Personages
Wie zijn de personages? Snap je de beslissingen van het personage?
Wat zijn de innerlijke kenmerken? Veranderen ze in het verhaal?
Leren ze iets in het verhaal? Maken ze iets mee in het verhaal?
2. Thema’s
Wat voor thema komt voor in het boek? Denk aan liefde, spanning, angst, avontuur, moed, verlies, vriendschap
3. Schrijfstijl
Gebruikt de schrijver lange zinnen, of juist hele korte? Is het moeilijk geschreven of juist goed te begrijpen?
Past het taalgebruik bij het verhaal? Is het vlot, langdradig of er een beetje tussen?
4. Einde
Hoe eindigt het verhaal? Is het een open einde, of is het verhaal afgesloten?
Ben je opgelucht, of vind je het een teleurstellend einde? Was het een voorspelbaar eind, of was je juist erg verrast?

Slide 14 - Diapositive

Doelen
  • Je kunt een recensie schrijven
  • Je kunt argumenten formuleren
  • Je kunt een tekst indelen in een inleiding, middenstuk en slot.
  • Je kunt signaalwoorden goed gebruiken.


Slide 15 - Diapositive

Waarom schrijven mensen recensies?

Slide 16 - Question ouverte

Hoe is een recensie opgebouwd?
inleiding:
middenstuk:
slot:

Slide 17 - Question ouverte

Ik weet hoe ik een recensie moet schrijven.
😒🙁😐🙂😃

Slide 18 - Sondage

Volgende lessen
Les 4: maandag  - recensie bouwplan
Les 5: woensdag - recensie schrijven
Les 6: donderdag  - recensie schrijven
Les 7: maandag - recensie beoordelen en verbeteren
Les 8: woensdag  - recensie beoordelen en verbeteren
Laatste les in Week 12 -  Inleveren recensie
(donderdag 20 maart)

Slide 19 - Diapositive