Les 1 | 26 oktober 2022

Welkom allemaal!
Dinsdag 8 november 2022
1 / 26
suivant
Slide 1: Diapositive
BiologieMiddelbare schoolvmbo k, g, tLeerjaar 2

Cette leçon contient 26 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Welkom allemaal!
Dinsdag 8 november 2022

Slide 1 - Diapositive

Planning
  • Leerdoelen
  • Toets maken
  • Start nieuwe hoofdstuk
  • Aan het werk
  • Leerdoelen herhalen
  • Huiswerk
 

Slide 2 - Diapositive

Regels
  • Respect voor elkaar
  • Vinger opsteken als je een vraag hebt
  • Stil zijn als iemand praat
  • Spullen meenemen 
  • Telefoon inleveren
  • Geen ruziemaken

Slide 3 - Diapositive

Welke regels missen we nog?

Slide 4 - Question ouverte

Leerdoelen
  • Aan het eind van deze les kan ik uitleggen hoe je een onderzoek uitvoert.

Slide 5 - Diapositive

Wat heb je de afgelopen geleerd bij biologie?

Slide 6 - Question ouverte

Uitleg 1.4

Slide 7 - Diapositive

Uitleg
Vóór een bioloog iets gaat onderzoeken, bedenkt hij wat hij wil weten: onderzoeksvraag.

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Diapositive

Uitleg
Halsbandparkieten komen hier van nature niet voor.

Vraag die gesteld kan worden: waar leven de meeste halsbandparkieten in Nederland?



Slide 10 - Diapositive

Hoe noemen we zo'n vraag?

Slide 11 - Question ouverte

Uitleg
De parkieten moeten geteld worden. Voordat dat gedaan wordt, is het belangrijk om eerst te bedenken hoe dat het beste gedaan kan worden: een werkwijze.

In een werkwijze beschrijf je hoe je een onderzoek doet.
Wat je nodig hebt zijn de benodigdheden: verrekijker, pen, papier, kaart etc.

Slide 12 - Diapositive

Uitleg
Soms voer je en proef uit: experiment.

Je kunt testen of tulpen tegen zout water kunnen: 6 tulpen, 3 erlenmeyers met gewoon water en 3 met zout water.

Zet de tulpen in de erlenmeyers: proefopstelling.

Slide 13 - Diapositive

Slide 14 - Diapositive

Uitleg
Resultaten verwerk je: 

Bijvoorbeeld: tabel en staafdiagram.

Slide 15 - Diapositive

Uitleg
De conclusie trek je aan het eind van het onderzoek.

Je geeft antwoord op de onderzoeksvraag met behulp van de resultaten.

Slide 16 - Diapositive

Wat is de conclusie van dit onderzoek?
A
Amsterdam
B
Den Haag
C
Rotterdam
D
Haarlem

Slide 17 - Quiz

En nu?

Slide 18 - Diapositive

Zelf onderzoek doen!

Slide 19 - Diapositive

Zelf onderzoek doen!

Slide 20 - Diapositive

Zelf onderzoek doen!
Onderzoeksvraag
Welke diertjes komen het meeste voor rond het Greijdanus?

Dit ga je onderzoeken (in twee- of drietallen) en hier maak je een verslag van.



Slide 21 - Diapositive

Zelf onderzoek doen!
Diertjes op naam brengen:

Zoekkaart

App: ObsIdentify

Slide 22 - Diapositive

Wat komt er in je verslag (Google Docs)?
1. Voorkant met titel, foto, namen, klas & naam docent
2. Inhoudsopgave (kopjes + paginanummers)
3. Inleiding (schrijf wat over de groep die je gaat onderzoeken)
4. Onderzoeksvraag (kies een groep: kleine diertjes, insecten, spinnen, slakken of vogels. Zorg dat je er minimaal 25 kunt vinden)
5. Werkwijze (je vertelt wat je gaat doen)
6. Lijst met benodigdheden
7. Resultaten (netjes in tabel/staafdiagram)
8. Conclusie (antwoord op de onderzoeksvraag m.b.v. resultaten/ Herhaal de vraag ook)
9 november: verslag inleveren + repetitie H1
App: ObsIdentify / Classroom: oil3y7k

Slide 23 - Diapositive

Aan het werk
Wat en waarom?
1.4 opdracht 1 t/m 18
Bezig met je verslag (plan maken, onderzoek etc.)
Hoe?
Twee- of drietallen
Tijd
Zie bord
Hulp
Vraag je buur, anders steek je je vinger op.
Opbrengst
Klaar
Bezig met andere opdrachten, leren, naar buiten.

Slide 24 - Diapositive

Leerdoelen
  • Aan het eind van deze les kan ik uitleggen hoe je een onderzoek uitvoert.

Slide 25 - Diapositive

Volgende les & huiswerk
Woensdag 9 november 2022
Toets H7 + inleveren verslag 😉

Vóór die les af: 1.4 opdrachten 1 t/m 18

Slide 26 - Diapositive