Les 1 Q2 muzikale autobiografie - intro

Bastille - Pompeii
  • De tekst gaat over de uitbarsting van de Vesuvius vulkaan 
1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
MuziekMiddelbare schoolhavo, vwoLeerjaar 2

Cette leçon contient 22 diapositives, avec diapositives de texte et 4 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 95 min

Éléments de cette leçon

Bastille - Pompeii
  • De tekst gaat over de uitbarsting van de Vesuvius vulkaan 

Slide 1 - Diapositive

Eh, eheu, eheu (herhalen)
I was left to my own devices
Many days fell away with nothing to show
And the walls kept tumbling down in the city that we love
Grey clouds roll over the hills bringing darkness from above
Refrein
But if you close your eyes
Does it almost feel like nothing changed at all?
And if you close your eyes
Does it almost feel like you've been here before?
How am I gonna be an optimist about this?
How am I gonna be an optimist about this?

We were caught up and lost in all of our vices
In your pose as the dust settled around us
And the walls kept tumbling down in the city that we love
Grey clouds roll over the hills bringing darkness from above
Refrein
Oh, where do we begin?
The rubble or our sins?
Oh, oh, where do we begin?
The rubble or our sins?
And the walls kept tumbling down in the city that we love
Grey clouds roll over the hills bringing darkness from above
Refrein
But if you close your eyes
Does it almost feel like nothing changed at all?
And if you close your eyes
Does it almost feel like you've been here before?
How am I gonna be an optimist about this?
How am I gonna be an optimist about this?
If you close your eyes
Does it almost feel like nothing changed at all?

Eh, eheu, eheu

Slide 2 - Diapositive

Kunst & Cultuur - muziek
Docent: Anouk Vorrink
Les 1

Slide 3 - Diapositive

Goedemorgen 2Q! Fijn dat je er bent
Fijn als je het volgende regelt bij binnenkomst:
  • Jassen aan de kapstok
  • Telefoons in de tas
  • Tas op de grond
  • Laptops blijven in de tas
  • Rustige start bij de 2e bel

Slide 4 - Diapositive

Lesdoelen
  1. Ik kan vertellen wat ik ga leren tijdens de komende lessen
Lesplanning
  1. Noten lezen + notenwaarden
  2. Muzieksmaak
  3. BeatsNBits + Classroom
  4. Uitleg PO
  5. Liedjesestafette
  6. Wie is de dirigent?

Slide 5 - Diapositive

Lessen
1. Introductie
2. Piano
3. Gitaar
4. IKVH
5. Zingen
6. PO
7. Presenteren

Slide 6 - Diapositive

Op of tussen de lijn?
Tussen de lijn:
- FACE

Op de lijn:
- Een Grote Beer Die Fietst

Slide 7 - Diapositive

Lager                              Hoger

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Vidéo

Slide 11 - Vidéo

Slide 12 - Vidéo

Slide 13 - Vidéo

Check of je nog kunt inloggen op BeatsNbits

Lukt het niet? Vraag mevrouw Vorrink om een nieuw wachtwoord
Classroom

Code: iixr3bx

Slide 14 - Diapositive

Uitleg PO
  • Groepje met 3 of 4
  • Doel: jullie muzikale autobiografie/levensverhaal laten zien en horen
  • Zelf musiceren of muziek beluisteren
  • Creatieve vorm
  • Presentatie in les 7
  • Les 6 volledige les om aan PO te werken, overige lessen steeds kort
  • Plan inleveren
  • Presentatie inleveren 
Voorbeelden creatieve vormen:
  • Muziek maken
  • Zingen
  • Rappen
  • Gedicht
  • Video
  • Monoloog
  • Toneelstuk
  • Combineren mag!

Slide 15 - Diapositive

Mijn muzikale autobiografie in video's: kindertijd

Slide 16 - Diapositive

Mijn muzikale autobiografie in video's: puberteit

Slide 17 - Diapositive

Mijn muzikale autobiografie in video's: studie + volwassen worden

Slide 18 - Diapositive

1. Groepjes maken
2. Plan maken + inleveren (kies ook een creatieve vorm) 
3. Maak een gedeeld document
4. Start met het verzamelen en categoriseren van muziek

  • Groepje met 3 of 4
  • Doel: jullie muzikale autobiografie/levensverhaal laten zien en horen
  • Zelf musiceren of muziek beluisteren
  • Creatieve vorm
  • Presentatie in les 7
  • Les 6 volledige les om aan PO te werken, overige lessen steeds kort
  • Plan inleveren
  • Presentatie inleveren 
Voorbeelden creatieve vormen:
  • Muziek maken
  • Zingen
  • Rappen
  • Gedicht
  • Video
  • Monoloog
  • Toneelstuk
  • Combineren mag!
Spelletjes zijn verboden

Slide 19 - Diapositive

Het songfestival!

Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

Liedjesestafette
  • Een groepje per tafel
  • Maak een lijstje met zoveel mogelijk liedjes waarvan jullie het refrein kunnen zingen
  • Als je groepje wordt aangewezen, start je binnen 3 tellen met het zingen van een liedje van jullie lijst
Je bent af wanneer:
  • jullie een liedje inzetten dat al is geweest
  • niet het hele groepje meezingt
  • jullie niet hetzelfde liedje zingen
  • jullie stoppen voordat ik de beurt doorgeef

Slide 22 - Diapositive