Periode 2 les 1 specifieke doelgroepen

Periode 2 les 1
Keuzedeel specifieke doelgroepen 

di 26 november 2024
1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
Specifieke doelgroepenMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 22 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Periode 2 les 1
Keuzedeel specifieke doelgroepen 

di 26 november 2024

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Agenda
  • Planning periode 2 
  • Leerdoelen
  • Communicatie bij specifieke doelgroepen
  • Werken aan de opdracht - casus 

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Iemand die tot een doelgroep behoort heeft een speciale benadering nodig!

Slide 5 - Question ouverte

Dat iemand tot een specifieke doelgroep behoort wil niet zeggen dat je hem anders moet benaderen. Niet iedere oudere heeft moeten met zijn geheugen, niet iedereen die moeite heeft met de Ned taal heeft moeite met het opzoeken van zaken op het internet. Het hoeft geen grote invloed te hebben op hun gezondheid, gedrag en communicatie.  Het is maar een deel van wie ze zijn.
https://www.youtube.com/watch?v=MReLYccQBmY

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat valt je op aan de communicatie in dit filmpje?

Slide 7 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Bij welke doelgroep komen er, volgens jou, vaker gedragsproblemen voor?

Slide 9 - Question ouverte

Intro: In de praktijk krijg je te maken met gedragsproblemen zoals agressie, claimend gedrag, afspraken niet nakomen, niet meewerken aan onderzoek of behandeling

Na de vraag:
1.  Heeft dat te maken met de doelgroepenkenmerken?
2. Komt dit gedrag ook bij andere mensen voor?
Welke doelgroepen hebben, volgens jou, vaker beperkte gezondheidsvaardigheden?

Slide 10 - Question ouverte

Inleiding: In de praktijk krijg je te maken met mensen met beperkte gezondheidsvaardigheden en kunnen moeilijker informatie over gezondheidsproblemen opzoeken, begrijpen, bespreken en toepassen. 

Na de vraag: Zijn er ook mensen uit deze doelgroepen die wel vaardig met gezondheidsinformatie kunnen omgaan? 

Slide 11 - Diapositive

Blz 2 onderaan lezen. Gedachten experiment. 

Slide 12 - Diapositive

Wanneer je een patient vaker ziet dan kun je het gesprek eventueel voorbereiden

Het maakt niet uit of je iemand ziet of dat het aan de telefoon is.

Je stelt je voor, je vraagt en herhaalt de naam van de patient. 

Slide 13 - Diapositive

We hebben besproken dat....

U heeft aangegeven dat....

Kunt u de belangrijkste dingen uit ons gesprek nog even herhalen 

Heeft u begrepen wat ik u heb verteld
Gaat het u lukken

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 16 - Diapositive

De stap willen is essentieel en moet je bij stilstaan. 3 factoren van belang
Attitude en afweging van de patient
Sociale invloed
Eigen effectiviteit
(voorbeeld stoppen met roken)
Deze stap probeer je positief te beinvloeden. 

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tell- Show - Feel-Do methode

Slide 18 - Diapositive

Vooral vanuit de tandheelkunde

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Therapietrouw vergroten
Hoe doe je dat?

Slide 20 - Carte mentale

Zelfmonitoring. Zelf bijhouden van klachten en meetgegevens

Veereenvoudigen van doseringsschema

Medicatiebeoordeling door de apotheker

NIet alleen voorlichten maar open te praten over medicijngebruik. Niet alleen vertellen maar ook luisteren. Sluit aan bij de zorgen, ervaringen en wensen van de patient

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat heb jij persoonlijk geleerd in deze les?

Slide 22 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions