3: Begrijpend lezen (1)

 Begrijpend lezen 
Les 1
1 / 15
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 3

Cette leçon contient 15 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

 Begrijpend lezen 
Les 1

Slide 1 - Diapositive

Programma

1. Leerdoelen
2. Herhaling begrippen
3. Opdracht
Leerdoelen

Aan het einde van deze les:
1. Weet ik welke verschillende leesmanieren er bestaan;
2. Weet ik welke leesmanier ik kan begrijpen bij een bepaalde tekst;
3. Weet ik hoe een tekst is opgebouwd

Slide 2 - Diapositive

timer
10:00
Hoe was jouw vakantie? Wat heb je gedaan?

Slide 3 - Carte mentale

2. Herhaling begrippen
Je hebt 5 verschillende manieren om een tekst te lezen:
1. Oriënterend;
2. Globaal;
3. Grondig/intensief;
4. Zoekend;
5. Kritisch (objectief/subjectief).

Slide 4 - Diapositive

Zoekend lezen
Oriënterend lezen
Globaal lezen
Je wilt weten wat je moet leren voor een examen. 
Je weet door deze leesstrategie wat het onderwerp van de tekst is. 
Je leest de eerste en de laatste zin van elke alinea.

Slide 5 - Question de remorquage

Sleep het goede leesdoel 
naar de goede leesstrategie:

Zoekend lezen
Voorspellend lezen

Begrijpend lezen
Kritisch lezen
de tekst helemaal begrijpen
de informatie beoordelen
gericht zoeken naar een antwoord
 de hoofdzaken uit de tekst halen 

Slide 6 - Question de remorquage

Welke leesstrategie hoort erbij?
Oriënterend lezen
Globaal lezen
Intensief lezen
Zoekend lezen
Kritisch lezen
Je bladert de folder van de Albert Heijn door. 
Bij het leren onderstreep je de hoofdzaken.
Je zoekt in de bibliotheek naar een boek van de leeslijst.
Je leest de tekst door voordat je de vragen gaat lezen en maken.
Je wil weten of de tekst betrouwbaar is.

Slide 7 - Question de remorquage

Zoek de juiste leesstrategie bij wat er gedaan moet worden. 
Op internet zoeken naar informatie voor een werkstuk. 
Een folder van een supermarkt doorbladeren. 
In een tekst naar verbanden tussen verschillende onderwerpen zoeken. 
Je bepaalt wat de hoofdgedachte van een tekst is. 
intensief lezen
globaal lezen

zoekend lezen
intensief lezen

Slide 8 - Question de remorquage

2. Herhaling begrippen
Een tekst is opgebouwd op de volgende manier:
1. Inleiding (doel/hoe);
2. Middenstuk (deelonderwerpen);
3. Slot (samenvatting/conclusie).

Slide 9 - Diapositive

inleiding
kern
slot
Wat wil je en waarom? Je behandelt de verschillende kanten van je onderwerp; de deelonderwerpen. Deze zet je in een logische volgorde.
Je kunt nogmaals het doel van de brief weergeven. Je schrijft precies wat je verwacht van de ontvanger. 
Je vertelt  wat de aanleiding is voor het schrijven van je brief. Nooit beginnen met ik of mijn, dit is onbeleefd.

Slide 10 - Question de remorquage

inleiding
middenstuk 
slot
jezelf voorstellen
onderwerp introduceren
opbouw presentatie
deelonderwerpen
Signaalwoorden
samenvatting
vragen

Slide 11 - Question de remorquage

De opbouw van de tekst 

titel

inleiding

alinea

bron

plaatje

Slide 12 - Question de remorquage

3. Opdracht
Maak de woordzoeker en neem deze de volgende les mee 

(huiswerk)

Slide 13 - Diapositive

Programma

1. Leerdoelen
2. Herhaling begrippen
3. Opdracht
Leerdoelen

Aan het einde van deze les:
1. Weet ik welke verschillende leesmanieren er bestaan;
2. Weet ik welke leesmanier ik kan begrijpen bij een bepaalde tekst;
3. Weet ik hoe een tekst is opgebouwd

Slide 14 - Diapositive

Bekijk de leerdoelen.
Heb je de leerdoelen allemaal bereikt?
😒🙁😐🙂😃

Slide 15 - Sondage