Week 37 les 3 Taalverzorging les 2

Lesopbouw
  • 10 min. Zs lezen
  • Lesdoelen bespreken
  • Terugblik; quiz hoofdletters
  • Korte uitleg
  • Opdrachten maken
  • Nakijken
  • Evaluatie
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 3,4

Cette leçon contient 13 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Lesopbouw
  • 10 min. Zs lezen
  • Lesdoelen bespreken
  • Terugblik; quiz hoofdletters
  • Korte uitleg
  • Opdrachten maken
  • Nakijken
  • Evaluatie

Slide 1 - Diapositive

10 min. Zs

Lezen

timer
10:00

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen
  • Je kent de spellingsregels: TT+VT+VDW  
  • Je kunt de spellingsregels uitleggen
  • Je kent de ezelsbruggetjes

Slide 3 - Diapositive

Slide 4 - Lien

Uitleg

Slide 5 - Diapositive

Uitleg: Tegenwoordige tijd
  • Vul altijd het werkwoord 'lopen' in 
  • Hoor je een -t dan schrijf je hem 
  • Hoor je géén -t dan schrijf je het met een -d 

loop       ik          loop 
loop       jij          loopt 
loopt     hij/zij  loopt
loopt      het      loopt

vb. (worden).... jij morgen 15 jaar?
vb. Jij (worden)... morgen 16 jaar.

Slide 6 - Diapositive

Uitleg: Verleden tijd
  1. Wat is de stam (-en)?                               vb.   fietsen                                    beantwoorden


  2. Wat is de laatste letter?                          vb.   fiets                                         beantwoord


  3. Zit de letter in 't exkofschip                  vb.   s                                                d 
       ja     -> +te                                                                 +te                                          +de
       nee -> +de
                                                 
                                                                                   vb.   fietste                                    beantwoordde



Slide 7 - Diapositive

Uitleg: Voltooide deelwoorden
  • VDW zijn de ge-, be-, en ver- woorden
    vb. gebeurd, bediend, verward.
  • Maar hoe schrijf je deze woorden? --> Je maakt het woord langer

Dus
  • Het is gebeurd. 
    Gebeurde -> gebeurd
  • De kraan wordt door mij bediend.
    Bediende --> bediend
  • Hij is erg verward.
    Verwarde --> verward

Slide 8 - Diapositive

Uitleg: persoonsvorm en onderwerp
  • Hoe vind je de persoonsvorm?


  • Hoe vind je het onderwerp? 
Het eerste ww in de zin
(zin vragend maken / in een andere tijd zetten)
Door de vraag te stellen: Wie/ wat + pv
(vaak een mens of een ding)

Slide 9 - Diapositive

Klassikaal
Wat is de persoonsvorm en wat is het onderwerp?

  1. De hond lijdt volgens de arts veel pijn.
  2. De Nederlandse les verschuift naar woensdagmiddag.
  3. Volgens mij begrijpen jullie de theorie niet.

Slide 10 - Diapositive

Opdrachten

Basis                                                         Kader

Hfd. 1                                                         Hfd. 1
opdr. 10 + 12+15 (blz. 31)         opdr. 11 + 12 + 13 + 14 (blz. 31)



timer
1:00

Slide 11 - Diapositive

Nakijken

Slide 12 - Diapositive

Evaluatie
  • Je kent de spellingsregels: TT+VT+VDW   
  • Je kunt de spellingsregels uitleggen 
  • Je kent de ezelsbruggetjes

Hoe ging het?
Wat ging goed?
Wat ging minder goed?
Wat heb je de volgende les extra nodig?

Slide 13 - Diapositive