ckv v5 p2 les 1

ckv v5 p2 les 1
- 10 a3 blaadjes voor reflectieopdracht
1 / 27
suivant
Slide 1: Diapositive
Culturele en kunstzinnige vormingMiddelbare schoolvwoLeerjaar 5

Cette leçon contient 27 diapositives, avec diapositives de texte et 4 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 70 min

Éléments de cette leçon

ckv v5 p2 les 1
- 10 a3 blaadjes voor reflectieopdracht

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

STARTKLAAR
  • Telefoon is weg voordat je het lokaal in komt! 
  • Jas uit, tas op de grond
  • Laptop dicht op tafel 
  • Logboek en pen op tafel 
timer
1:00

Slide 2 - Diapositive

Logboek teruggeven 
Planning 
Wat gaan we deze les doen? 
1. Reflectie P1 
2. Introductie P2 
3. Logboek




Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen 
Aan het einde van de les:

- heb je kritisch gereflecteerd op periode 1 en een doel opgesteld voor periode 2 

- heb je actief meegedaan met de introductie van periode 2 








Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

1. Reflectie periode 1 

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Denken - delen - uitwisselen 
Top:
Wat ging goed?
Tip:
Wat kan beter?
*Ik:

*De klas:

*De docent: 
*Ik:

*De klas:

*De docent: 

Slide 6 - Diapositive

indi. /groepjes

bespreken tips
Logboek: schrijf tip voor jezelf op 

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Feedback van mij....
Wat ging goed?
  • Houding t.o.v. open opdracht, eindopdracht is persoonlijk, kritisch

Wat kan beter?
  •  Aanwezigheid, opdrachten maken in de les, proces bijhouden

Wat kan ik beter doen? 

Slide 8 - Diapositive

Opmerking: check je puntenaantal per onderdeel, volgende les beantwoord ik vragen daarover 
Waarom? Emotie bij feedback. Vaak moet het even landen. 
Waarom 10 punten? 
Schrijf twee dingen op
Oordeel op basis van de rubric, maar denk ook zelf na 

Slide 9 - Diapositive

Laat een persoonlijk manifest zien van iemand die er 10 pt voor heeft gekregen en vraag de lln individueel twee dingen op te schrijven waarom diegene 10 pt heeft. Laat het ze daarna uitwisselen met hun buur, vervolgens klassikaal bespreken. 
In actie! 
Niet iedereen is het overal mee eens. Je kunt dan in
actie komen en zo proberen iets te veranderen. Dat
doen kunstenaars ook. Zij zetten hun
kunstwerken dan in met het doel iets te veranderen.

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

2. Introductie periode 2  
Periode 1: Hoe kom jij in actie?




Periode 2: In actie: jouw stem in het museum 

Slide 11 - Diapositive

Met stem bedoelen we jouw geluid, jouw perspectief 
Periode 2
Jullie gaan advies geven aan een museum door een kleine tentoonstelling samen te stellen voor het Mauritshuis (of een ander museum met goedkeuring). 

Wat je doet: kies een doelgroep en thema, selecteer  kunstwerken, schrijf een tentoonstellingstekst en meer.

In de toetsweek:  pitch je je tentoonstelling in max. 3 minuten met promotiemateriaal (reclamevideo/poster)

Slide 12 - Diapositive

Werk verder met het thema van je persoonlijk manifest om meer onderzoek te doen en goed voorbereid te zijn op periode 3, waarin je je eigen kunstwerk maakt!

Wil je dit niet? (b.v. omdat je tijdens het maken van pm op een nieuw thema bent gekomen). 
Kies dan een nieuw thema dat je boos maakt of waar je je zorgen over maakt. Dit kan gaan over een maatschappelijk probleem, iets persoonlijks of een kwestie die je raakt in de wereld om je heen.
Waarom?
Jullie zijn de stem van de toekomst! 

Steeds meer musea/cultuurinstellingen hebben jongerengroepen die hen advies geven over inclusiviteit, diversiteit en meer. 

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 14 - Vidéo

Fimpje kijken en klassikaal bespreken/eerst in duo's uitwissellen. 
Wanneer ben je voor het laatst naar een museum geweest? Hoe vond je dat? 
Kan je je herkennen in het verhaal van Sara? Op welke manier? 

Beeldbrekers
Een groep jongvolwassen studenten en (young) professionals die hun expertise inzetten om het museum inclusiever te maken.

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Beeldbrekers
De Beeldbrekers verbreden de blik van het museum. Ze stellen kritische vragen en vinden nieuwe aanknopingspunten om het verhaal van Van Gogh relevant te maken voor mensen van nu.

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 17 - Vidéo

Kijkvraag:
- wat is het thema van de tentoonstelling van de beeldbrekers?  

Bespreken:
- weet iemand een depot is? 

Slide 18 - Vidéo

Kijkvraag:
- wat is er bijzonder aan deze tentoonstelling?
Schrijf 2 dingen op. 

Evt. bespreken: 
- wat betekent het woord cureren?
Wat doen de beeldbrekers nog meer: 
In 2023 maakten ze Past/Future, een routekaart door het museum waar ze op elf plekken reageren op de kunst van Vincent van Gogh, op het gebouw en op de veranderingen van 1973 tot nu, en geven ze hun ideeën voor de toekomst van het museum.

Voor de tentoonstelling Gauguin & Laval op Martinique (5 oktober 2018 t/m 13 januari 2019) werden Verkeerd Verbonden vrijdagmiddagborrels georganiseerd met de hulp en verslaggeving van de Beeldbrekers.
In de samenwerking met het modemerk Daily Paper waren de Beeldbrekers zowel voor- als achter de schermen actief betrokken.;
Beeldbrekers zijn regelmatig te zien tijdens Vincent op Vrijdag en Museumnacht. Daarbij geven ze rondleidingen, ontwikkelen workshops en dragen bij aan de programmering van de avond.
De Beeldbrekers hebben regelmatig werksessies met collega’s van verschillende afdelingen en gebruiken hun expertise om nieuwe perspectieven te bieden. 
No Filter
Met een aantal werken en briefcitaten van Vincent van Gogh verkennen de Beeldbrekers de binnenwereld en buitenwereld van de kunstenaar. Maar dat niet alleen, ze nodigen je ook uit tot zelfreflectie. Hoe zie jij jezelf? Welke gevoelens en emoties laat je zien, en welke verberg je in je binnenwereld?


Slide 19 - Diapositive

Naast andere tentoonstellingen programmering bedenken, zoals een panelgesprek over mentale gezondheid over dekolonisatie. Wat is dat denken jullie? 
 Dekolonisatie (Dekolonisatie betekent kritisch kijken naar hoe de geschiedenis van kolonies invloed heeft gehad, bijvoorbeeld op de manier waarop landen macht en rijkdom hebben opgebouwd. Dit speelt ook een rol in musea. Veel musea hebben kunstwerken of objecten in hun collectie die tijdens de koloniale tijd zijn meegenomen uit andere landen, soms zonder toestemming.
• Dekolonisatie in musea betekent nadenken over hoe je recht doet aan deze geschiedenis. Bijvoorbeeld door:
• Te onderzoeken hoe deze objecten in de collectie zijn gekomen.
• Te erkennen welke verhalen zijn vergeten of onderdrukt.
• Samen te werken met gemeenschappen die betrokken zijn bij deze objecten.
• En soms zelfs door kunstwerken terug te geven.

Slide 20 - Vidéo

Blikopeners in Stedelijk Museum Amsterdam 

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat speelt er nu? 
1. Check de website van het Mauritshuis en nog een ander museum naar keuze. Neem de tijd om de site te bekijken. 
2. Welke maatschappelijke thema's zie je terug? 
3. Wat spreekt je aan en wat niet? Waarom?

Schrijf op in je logboek! 


timer
15:00

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

- vrouwen/onderbelichte verhalen
- dekolonisatie

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen 
Aan het einde van de les:

- heb ik kritisch gereflecteerd op periode  1 en een doel opgesteld voor periode 2 

- heb ik actief meegedaan met de introductie van periode 2 








Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

3. Logboek CKV
Wat heb je vandaag 
gedaan/besproken/bedacht?
Noteer ten minste 2 dingen. 


Schrijf/teken/plak... 
Elke les mee

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vooruitblik 
De volgende les gaan we

- inspiratie opdoen (eigen eregalerij maken)

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 27 - Lien

teaser!