05/10 - Thema C - Kunst - Les 2

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas

  • Log je alvast in bij LessonUp
  • Leg je spullen op tafel voor de poster.
timer
5:00
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
MentorlesMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 1

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas

  • Log je alvast in bij LessonUp
  • Leg je spullen op tafel voor de poster.
timer
5:00

Slide 1 - Diapositive

Verwachtingen

- Er is 1 persoon aan het woord.
- We luisteren naar elkaar.
- We komen voorbereid op school. 
- We steken onze hand omhoog als    
   we iets willen zeggen.

Slide 2 - Diapositive

Check-In
Hoe voel je je op dit moment?
😒🙁😐🙂😃

Slide 3 - Sondage

Doelen
Aan het einde van de les:
- weet je wat meningen, feiten, argumenten en standpunten zijn;
- kan je alinea's herkennen;
- kan je een kernzin in de tekst vinden.



Slide 4 - Diapositive

Programma             45 minuten
Intro Thema C - Kunst
Instructie
Toepassen
Check-out


10 minuten
10 minuten
10 minuten 
 5 minuten

Slide 5 - Diapositive

Introductie
Thema C - Kunst
Wat: 12 lessen met een eindproduct
Tijdspad:
Les 1: §1 Intro en meer dan lezen §6 feit, mening, standpunt en argument 
Les 2: Cursus meer dan lezen §3 alinea’s en kernzinnen 
Les 3: Cursus meer dan lezen §5 hoofd en bijzaken 
Les 4: Lezen §2 Aantekeningen maken 
Les 5: Kijken §4 Meningen beoordelen 
Les 6: Spreken §5 Discussiëren 
Les 7: Schrijven §6 Recensies lezen 
Les 8: Recensie schrijven*  --> Taalportfolio
Les 9: §8 Intro eindproduct 
Les 10 en 11: Werken aan eindproduct 
Les 12: Inleveren en evalueren eindproduct.
Programma

Introductie
Instructie
Toepassen
Check-out
timer
10:00
Luisteren

Slide 6 - Diapositive

Ik vind Nederlands een leuk vak!
A
Feit
B
Mening

Slide 7 - Quiz

Nederlands is de standaardtaal van Nederland
A
Feit
B
Mening

Slide 8 - Quiz

Zij vinden schaatsen een gave sport, want je gaat zo snel over de ijsbaan.
A
feit
B
mening
C
argument

Slide 9 - Quiz

Alinea's en kernzinnen
Alinea
Wat: Een aantal zinnen die bij elkaar
horen, omdat ze over hetzelfde 
deelonderwerp gaan.
Voorbeeld: 

Programma

Instructie
Toepassen
Check-out
timer
10:00
Luisteren

Slide 10 - Diapositive

Alinea's en kernzinnen
Kernzin 
Wat: De belangrijkste zin van een alinea. 
Waar: In de eerste, tweede of laatste zin van een alinea.
Voorbeeld: 
Het programma voor Bevrijdingsdag in Amersfoort is bekend. Het begint ’s morgens bij het stadhuis met het hijsen van de vlag door de burgemeester. Daarna zijn er op verschillende tijden en plekken in de stad feesten. Voor de jonge kinderen is er een poppenspeler en een goochelaar. Voor de jongeren is er later op de dag een muziekfeest met bekende artiesten. Het feest wordt afgesloten met een knallend vuurwerk.


Programma

Instructie
Toepassen
Check-out
timer
10:00
Luisteren

Slide 11 - Diapositive

Zlfst. werken
Programma

Toepassen
Check-out
Wat
Cursus 1: Meer dan lezen par. 3 'Alinea's en kernzinnen'
Blz. 16, opdracht 1
Hoe
Individueel in stilte
Hulp
Kom bij de docent.
Tijd
10 minuten aan het werk
Klaar
Opdracht 2, 3 en 4.
timer
10:00

Slide 12 - Diapositive

Doelen bereikt?
Aan het einde van de les:
- weet je wat meningen, feiten, argumenten en standpunten zijn;
- kan je alinea's herkennen;
- kan je een kernzin in de tekst vinden.

Slide 13 - Diapositive

Check-Out:

Wat is jouw manier van ontspanning?

Slide 14 - Question ouverte