Beschouwing les 3

Welkom
Pak je laptop, log in op LessonUp
 en pak je boek, een pen en papier.

                                                    Nederlands havo 4
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Welkom
Pak je laptop, log in op LessonUp
 en pak je boek, een pen en papier.

                                                    Nederlands havo 4

Slide 1 - Diapositive

Beschouwing
Doel: ik kan een tekst in deelonderwerpen verdelen.

Doel: ik kan een beschouwing herkennen. 

Doel: ik kan de manieren van starten en afsluiten van een tekst herkennen. 

Slide 2 - Diapositive

Lesopzet
  • Voorkennis ophalen
  • H3 Schrijven p.4 beschouwing: maken opdr. 1. 
  • Samen nakijken
  • Leerdoelen aangeven

Slide 3 - Diapositive

Slide 4 - Diapositive

Opdracht
  • Maak voor jezelf een mindmap rond het begrip 'beschouwing'.
  • Betrek er ook de (algemene) kenmerken van een inleiding en een slot in.
  • Je maakt hem helemaal zelf, in stilte.
  • Klaar? Maak opdracht 1 H3 P4 beschouwing.
timer
5:00

Slide 5 - Diapositive

Beschouwing
Inleiding: aandacht trekken (actualiteit, (voor)geschiedenis, voorbeeld, belang lezer) + onderwerp introduceren (vragen stellen, probleem schetsen, standpunt benoemen)

Slot: signaalwoord + samenvatting/afweging (aanbeveling, toekomstverwachting + uitsmijter/terugkomen op inleiding

Slide 6 - Diapositive

Beschouwing
Opiniëren: lezer mag zelf mening vormen

Passende structuren: probleem/oplossing (probleem, gevolgen, oorzaken, oplossingen, afweging) of voor- en nadelen

Slide 7 - Diapositive

Opdracht
  • H3 Schrijven p.4 beschouwing: maken opdr. 1. Neem eventueel H1 Basis door. 
  • Straks klassikaal bespreken/nakijken
timer
10:00

Slide 8 - Diapositive

aandachttrekker
timer
1:00
A
voorbeeld
B
actualiteit
C
geschiedenis
D
anekdote

Slide 9 - Quiz

onderwerp introduceren
timer
1:00
A
vraag
B
standpunt
C
probleem
D
vooruitblik tekst

Slide 10 - Quiz

hoofdgedachte
timer
1:00

Slide 11 - Question ouverte

elementen slot
timer
1:00
A
samenvatting
B
conclusie
C
uitsmijter
D
toekomstverwachting

Slide 12 - Quiz

Bespreken opdracht 1
5 --> 1. Terugkeer in de maatschappij / 2. Gebrekkig beoordelingsvermogen? / 3. Terugvallen in de criminaliteit 
6. --> - Er worden veel feiten gegeven. 
- Het onderwerp wordt van verschillende kanten belicht: de verschillende meningen van deskundigen worden vermeld en resultaten van verschillende onderzoeken worden genoemd.
- Uit de slotzin (‘Jeugdigen coulant behandelen of ze net zo zwaar straffen als volwassenen, het is en blijft een duivels dilemma.’) blijkt dat de kwestie open blijft; de auteur neemt geen standpunt in.




Slide 13 - Diapositive

Afsluiting
Zet een vraagteken achter iets wat je nog niet snapt en/of een uitroepteken achter iets wat je al goed snapt.

Slide 14 - Diapositive