Zorg en welzijn: Activiteit voor jong of oud

Welkom!
Doe je telefoon in de telefoontas
Pak je ipad alvast voor!
log in op lessonup
timer
3:00
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
SkillsMiddelbare schoolvmbo tLeerjaar 1,2

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 30 min

Éléments de cette leçon

Welkom!
Doe je telefoon in de telefoontas
Pak je ipad alvast voor!
log in op lessonup
timer
3:00

Slide 1 - Diapositive

Zorg en Welzijn
Activiteit voor jong en oud

Slide 2 - Diapositive

Lesplanning 
Aanwezigheidscontrole

Mededelingen: 

Uitleg over opdracht activiteit voor jong en oud

Maak de opdracht activiteit voor jong en oud

Vooruitblik op de volgende les

Slide 3 - Diapositive

Lesdoel van de les
  1. Je kan een activiteit organiseren voor kinderen/jongeren

Slide 4 - Diapositive

Planning skills Zorg en Welzijn
Week
Onderdeel
13
Toetsweek
14
Uitleg opdracht en groepjes maken en werken aan de opdracht
15
Werken aan de activiteit 
16
Werken aan de activiteit + presenteren en jureren
17
Meivakantie
18
Meivakantie

Slide 5 - Diapositive

Wat weet jij over jongeren/kinderen zorg?

Slide 6 - Carte mentale

Opdracht
Jullie gaan in een tweetal in 
3 lessen voor kinderen/jongeren een activiteit bedenken. De activiteit duurt minimaal een uur en maximaal een dagdeel.

Voorbeelden van activiteiten:





  • Spellen doen
  • Sport onderdeel
  • Picknicken
  • High-tea
  • Speurtocht
  • Kleur- en verf ochtend

Slide 7 - Diapositive

De activiteit
Stap 1: 
  • Wat moet je van te voren regelen.
  • Welke attributen/spullen heb je allemaal nodig.
  • Wat voor ruimtes moet je regelen.

Stap 2: De activiteit moet in stappen uitschrijven zodat jullie of iemand anders de activiteit zo kan geven.

Stap 3: Maak een tijdlijn zodat je ongeveer weet hoe lang je met een bepaalde activiteit bezig bent.
Bijvoorbeeld: 
  • introductie: 5 minuten,
  • Uitleg activiteit: 5 minuten 
  • Eerste onderdeel: 10 minuten

Slide 8 - Diapositive

Jureren

Aan het einde van de opdracht bepalen we met de klas wie de beste activiteit heeft bedacht.

De winnaar presenteert de activiteit aan een echte jury!


Slide 9 - Diapositive

Hoe maak je het
De activiteit maak je in Word of PowerPoint!

Informatie en plaatjes haal je van internet.

Let op! Alle tekst moet in eigen woorden.







Slide 10 - Diapositive

Inleveren
Aan het einde van les 3!

Inleveren via magister opdrachten (witte magister).

Wanneer de opdracht niet op het afgesproken moment wordt ingeleverd, blijf je langer op school tot dat de opdracht af is.

Wanneer dit niet lukt wordt er contact opgenomen met je ouders en mevrouw van der Heide.



Slide 11 - Diapositive

Aan het werk
Wat: maak groepjes en start met de opdracht

Wanneer: deze les

Hulp: de lessonup (Lees goed!)
           buurman/buurvrouw naast je
           de docent
          
Klaar: maak huiswerk voor een andere vak

Tijd: de hele les

Klaar: laat controleren, kijk na en maak verdieping of herhaling

Tijd: 5 minuten voor de bel

Slide 12 - Diapositive

Nog 1 les om het af te maken!
17 april kiezen we met de klas de beste activiteit
21 april de finale voor echt jury!
Klaar? Ga bezig met een ander vak.
Blijf zitten op je plek.

Slide 13 - Diapositive

Beste activiteit van de klas!
Presentatie klaar zetten 
2 leerlingen blijven bij de tafels
de rest loopt rond en beoordelen elk groepje cijfer van 5-10
Hoogste aantal punten is de winnaar 
timer
5:00

Slide 14 - Diapositive