Hoofdstuk 7 Verhoudingen - Voorkennis en 7.1

Welkom
Pak je boek en spullen alvast voor je. 
1 / 18
suivant
Slide 1: Diapositive
WiskundeMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 2

Cette leçon contient 18 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 20 min

Éléments de cette leçon

Welkom
Pak je boek en spullen alvast voor je. 

Slide 1 - Diapositive

Hoofdstuk 7 Verhoudingen

Slide 2 - Diapositive

Planning
1. Herhalen voorkennis
2. Aan de slag met de voorkennis
3. Uitleg hoofdstuk 7.1
4. Aan de slag met het huiswerk
5. Afsluiting

Slide 3 - Diapositive

Voorkennis

Slide 4 - Diapositive

Verhouding en verhoudingstabel
Mila gebruikt voor limonade de verhouding 'één deel siroop op vier delen water'.
Hoeveel water heeft Mila nodig voor vijf flessen siroop?
aantal flessen siroop
aantal flessen water

Slide 5 - Diapositive

Zelfstandig werken
Maak alle voorkennis opdrachten op blz. 72+73

Klaar? 
1. Kijk je antwoorden na.
2. Ga aan de slag met de gemengde opdrachten blz. 102+103

timer
5:00

Slide 6 - Diapositive

7.1 Rekenen met verhoudingstabellen
  • Je leert prijzen met elkaar vergelijken.

Slide 7 - Diapositive



In een verhoudingstabel staat bij de pijlen boven en onder de tabel...
A
x of :
B
+ of -
C
hetzelfde
D
het tegenovergestelde

Slide 8 - Quiz

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Diapositive

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Diapositive

Slide 13 - Diapositive

Slide 14 - Diapositive

Op de markt kosten 16 sinaasappels €5,-. Bij de supermarkt kosten 12 sinaasappels €4,-. Waar zijn de sinaasappels naar verhouding het goedkoopst?

Hoe ga je dit aanpakken?

Slide 15 - Question ouverte

Je maakt 2 verhoudingstabellen en berekent de prijs van 1 sinaasappel op de markt en de prijs van 1 sinaasappel in de supermarkt. Dan kun je het vergelijken.
Op de markt kosten 16 sinaasappels €5,-. Bij de supermarkt kosten 12 sinaasappels €4,-. Waar zijn de sinaasappels naar verhouding het goedkoopst?

Hoe ga je dit aanpakken? 

Slide 16 - Diapositive

Op de markt kosten 16 sinaasappels €5,-. Bij de supermarkt kosten 12 sinaasappels €4,-. Waar zijn de sinaasappels naar verhouding het goedkoopst? 

Slide 17 - Diapositive

Huiswerk
1. Maak van de voorkennis (blz. 72+73) alle opdrachten
2. Maak van hoofdstuk 7.1 de route die erbij hoort. 

Klaar:
1. Kijk alle opdrachten na
2. Ga aan de slag met de gemengde opdrachten op blz. 102+103

Kader 2: 
Maak voorkennis van hoofdstuk 3
timer
5:00

Slide 18 - Diapositive