LES 5 - TAALVERZORGING (VERVOLG)

1 / 24
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

Cette leçon contient 24 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 2 - Diapositive

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Tijdens de vorige les hebben we het over sterke- en zwakke werkwoorden gehad, en heb je geleerd hoe je zwakke werkwoorden in de verleden tijd kunt spellen met de regel van
'T X-KoFSCHiP.

Vandaag leer je hoe je sterke werkwoorden spelt in de verleden tijd!

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • weet ik wat zwakke werkwoorden zijn.
  • weet ik wat sterke werkwoorden zijn.
  • weet ik hoe ik de persoonsvorm in de verleden tijd kan spellen.

Slide 5 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding
Eerst even checken of jullie nog weten hoe je de regel van 
'T X-KoFSCHiP gebruikt.

Je maakt hier nu 5 vragen bij.
     Er staat bij iedere vraag steeds een tip.
Onthoud hoeveel antwoorden je goed hebt.

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord: horen
Ik-vorm = (ik) hoor
Wat is de verleden tijd?

Zit de R in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik hoorde
B
ik hoorte

Slide 7 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord: pakken
Ik-vorm = ik pak
Wat is de verleden tijd?

Zit de R in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik pakde
B
ik pakte

Slide 8 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord zwaaien
Ik-vorm = ik zwaai
Wat is de verleden tijd?

Zit de i in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik zwaaide
B
ik zwaaite

Slide 9 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord: vertellen
Ik-vorm = ik vertel
Wat is de verleden tijd?
Zit de L in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik vertelde
B
ik vertelte

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord: bedanken
Ik-vorm = ik bedank
Wat is de verleden tijd?
Zit de K in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik bedankde
B
ik bedankte

Slide 11 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Bedenk hoe de opdrachten over de ik-vorm gingen. Klik aan wat het beste bij jou past
Ik snap niet hoe 'T X-KoFSCHiP werkt.
Ik snap een beetje hoe 'T X-KoFSCHiP werkt.
Ik snap hoe 'T X-KoFSCHiP werkt.

Slide 12 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Leerlingen die nog veel moeite hebben met
'T X-KoFSCHiP, maken nu eerst het werkblad met

Overige leerlingen doen nu mee met de instructie over het spellen van sterke werkwoorden in de verleden tijd.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is een sterk
werkwoord ook alweer?
Je mag ook een voorbeeld
geven.

Slide 14 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Noteer in je map!

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

Ik lees een boek.

Slide 16 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

Ik eet een appel.

Slide 17 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

De baby kruipt over de vloer.

Slide 18 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

Wij liggen op het strand.

Slide 19 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

Ik heb een vrije dag.

Slide 20 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag!
Maak in groepjes opdracht 4, 5 en 6 op
bladzijde 203-205.

     Gebruik je aantekeningen als je twijfelt!
     Klaar? Numo Nederlands taken.

Leerlingen die 'T X-KoFSCHiP nog lastig vonden, doen nu mee
met de docent. 


Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Nakijken


We kijken nu samen opdracht  4, 5 en 6 op
bladzijde 203-205 na. 

Vraag het als je iets niet begrijpt. 

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Begrippen uit deze les
  • Zwak werkwoord
  • Sterk werkwoord
  • Verleden tijd

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe ging het maken van de opdrachten over sterke werkwoorden in de verleden tijd?
😒🙁😐🙂😃

Slide 24 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions