1. Spanning in scène - les 1

Spanning in een scène - les 1







Digitale theaterles Stad & Esch
1 / 15
suivant
Slide 1: Diapositive
TheaterMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-3

Cette leçon contient 15 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Spanning in een scène - les 1







Digitale theaterles Stad & Esch

Slide 1 - Diapositive

Leerdoel & planning
Lesduur: 1 lesuur
Leerdoel: je leert spanningselementen herkennen en gebruiken in een eigen dialoog.

Planning:
  1. introductie & filmpje met kijkvragen.
  2. Taak 1: werken aan je eigen dialoog - minimaal 12 regels.

Slide 2 - Diapositive

Wat maakt een
theaterscène spannend
denk je?

Slide 3 - Carte mentale

Spanningselementen
We bekijken een filmfragent in de volgende dia.
- Welke spanningselementen zie je?

Slide 4 - Diapositive

Slide 5 - Vidéo

Welke spanningselementen heb je gezien?

Slide 6 - Question ouverte

Opbouw
Goed conflict
Opbouw begin - midden - eind
Open einde
Flashback
Onverwachte wendingen

Slide 7 - Diapositive

Acteren
Acteren
Meeleven met personage
Vertragen
Informatie achterhouden
Stiltes

Slide 8 - Diapositive

Camera
Camerastandpunt
Camerakader
Kijker die meer ziet dan personage
Close-ups Licht/donker
En natuurlijk: spannend muziek!

Slide 9 - Diapositive

En bij deze theateropdracht?

Denk vooral aan:

1. Spannende opbouw: begin - midden - eind
2. Onverwachte wending of gebeurtenis

Slide 10 - Diapositive

Taak 1: eigen dialoog
  • Maak een keuze uit dialoog A of B. Bedenk: hoe loopt dit af?

  • Schrijf een script. Dit script hoeft nog niet af te zijn. Type in elk geval 12 regels, meer mag.

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Diapositive

Slide 13 - Diapositive

Volgende les
  • We maken de dialoog af/

  • Wat voegt muziek toe aan een spannende dialoog?

Slide 14 - Diapositive

Bedankt voor het volgen!

Slide 15 - Diapositive