Les 1 Hoe belangrijk is innoveren?

Les 1 Hoe belangrijk is innoveren?
1 / 47
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 47 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 7 vidéos.

Éléments de cette leçon

Les 1 Hoe belangrijk is innoveren?

Slide 1 - Diapositive

Leerdoelen
 Reflecteert op het eigen beroepsmatig handelen in het kader van innovatie.
 Je kunt kennis delen met anderen en leren van elkaar.
 Maakt kennis over wat innovaties zijn en waarom innoveren belangrijk is.

Slide 2 - Diapositive

Weleens van het begrip 'innovaties' gehoord?
A
ja
B
nee

Slide 3 - Quiz

Innovaties
Waar denk je aan?

Slide 4 - Carte mentale

Waarom innovaties?
Innovaties zijn nodig om stilstand en achteruitgang te voorkomen. 
Maar, wat zijn innovaties precies? 
En wanneer kun je iets een innovatie noemen? 
In dit keuzedeel leer je meer over innovaties. En hoe je daar op een goede manier mee om kunt gaan

Slide 5 - Diapositive

Keuzedeel inspelen op innovaties
Introductiefilmpje over
inspelen op innovaties

Slide 6 - Diapositive

Slide 7 - Vidéo

Voorbeeld
Een leuk voorbeeld:
Walkman, de ontwikkeling van de walkman

Slide 8 - Diapositive

Voorbeeld
Max werkte jarenlang voor een bedrijf dat walkmans verkocht. Op een gegeven moment werd de discman uitgevonden.  Steeds meer mensen gingen de discman gebruiken i.p.v. de walkman. 

Slide 9 - Diapositive

Voorbeeld
Het bedrijf van Max besloot echter om deze discman niet te verkopen. De walkman werd nog redelijk vaak verkocht. Het bedrijf deed niet aan innovatie.

Slide 10 - Diapositive

 Wat bleek:
 Een jaar later kocht niemand de walkman meer. Klanten gingen op zoek naar een ander bedrijf dat de discman wel verkocht. Het bedrijf van Max moest uiteindelijk sluiten omdat het failliet was gegaan.

Slide 11 - Diapositive

Terugblik op het voorbeeld
Uit het voorbeeld blijkt hoe belangrijk het is om te innoveren. Als je niet innoveert, is de kans groot dat je als bedrijf uiteindelijk je deuren moet sluiten. De omgeving verandert immers voortdurend. De walkman werd opgevolgd door de discman, de mp3-speler en uiteindelijk de smartphone.

Slide 12 - Diapositive

Vooraf: opdracht *
Maak op je laptop een map aan.
Noem deze map:
'KD Inspelen op innovaties Voornaam Achternaam'

Slide 13 - Diapositive

Vooraf: opdracht *
Maak op je laptop een map aan.
Noem deze map:
'KD Inspelen op innovaties Voornaam Achternaam'
Sla hierin je reader op
Sla hier in de toekomst ook jouw opdrachten op

Slide 14 - Diapositive

Vooraf: opdracht *
De vroeger, nu en toekomst QUIZ
Samen de quiz maken
DigiMaster
(docent voert in)
(de andere 2 quizen in de reader werken niet meer!)

Daar gaan we!

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Lien

Dossieropdrachten
Les 1 
Opdracht 1-2-3-4-5-6-7

Zes filmpjes --> Bij elke filmpje horen vragen
Eén kahoot opdracht --> Kahoot maken

Slide 17 - Diapositive

Les 1. Opdracht 1
Introfilmpje, The world in 2050
Een korte film over hoe jouw wereld er in 2050 uit ziet. De wereld in 2050 is totaal anders. Robots, vliegende auto’s, zelf rijdende auto’s, hele hoge gebouwen, technologie en wetenschap ontwikkelen zich in een snel tempo. (3.45 min)

Slide 18 - Diapositive

Slide 19 - Vidéo

Les 1. Opdracht 1 
Uitwerken in een Word-bestand en opslaan. Zet de vragen ook in de opdracht erbij. 

A: Hoe oud ben jij in 2050?
B: Welke ontwikkeling spreekt jou het meeste aan en waarom?
C: Hoe ziet jouw wereld er in 2050 uit denk je?

Slide 20 - Diapositive

Les 1. Opdracht 2
Mobiel bellen in 1999, grappig filmpje (2.02 min)
Mobiel bellen in 1999, dit is een goed voorbeeld van innovatie. Veel mensen konden zich niet voorstellen hoe de mobiele telefoon de wereld ging veranderen. Er waren nieuwe technische mogelijkheden, maar veel mensen zaten nog vast in een oude manier van denken. Deze mensen wisten wel dat de mobiele telefoon bestond, maar konden zich nog niet voorstellen dat hij handig kon zijn. Een klein aantal mensen had wel goede ideeën over hoe je een mobiele telefoon handig kon maken. In 2001 werd de eerste BlackBerry verkocht!

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Vidéo

Les 1. Opdracht 2
Je hebt net een filmpje gezien over mobiel bellen in 1999. 
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.

1: Denk jij dat de mensen in dat filmpje een uitzondering waren of dachten in 1999 de meeste mensen er zo over?
2: Stel nu dat de meeste mensen er zo over dachten, wat zou daar dan de reden van kunnen zijn?
3: Wat zou een mobiele telefoon uit 1999 al kunnen?

Slide 23 - Diapositive

Les 1. Opdracht 3
Dit zijn de pretpark-attracties van de toekomst (2.06 min)

Slide 24 - Diapositive

Slide 25 - Vidéo

Les 1. Opdracht 3
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.
1. Wat vindt jij van deze nieuwe innovaties?
2. Welke attracties vind je het beste en waarom?
3. Welke nieuwe attractie zou jij zelf kunnen bedenken?


Slide 26 - Diapositive

Les 1. Opdracht 4
Las-Vegas CES 2020 | De vijf leukste innovaties van de beurs | WANT (5.57 min)

Slide 27 - Diapositive

Slide 28 - Vidéo

Les 1. Opdracht 4
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.

1: Welke innovatie spreekt jou het meeste aan en waarom?

Slide 29 - Diapositive

Les 1. Opdracht 5
Top 5 ingrijpende innovaties 
(1.46 min)

Slide 30 - Diapositive

Slide 31 - Vidéo

Les 1. Opdracht 5
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.
1: Wat zijn de vijf belangrijkste innovaties?
2. Waarom is het belangrijk dat innovatie wordt gestimuleerd in bedrijven en door de overheid?

Slide 32 - Diapositive

Les 1. Opdracht 6
Top 5 Future Technology Inventions
(4.41 min)

Slide 33 - Diapositive

Slide 34 - Vidéo

Les 1. Opdracht 6
Noteer de vragen/opgaven en jouw antwoorden in een Word-bestand. Sla op in je digitale map.
1: Welke van de vijf innovaties spreekt jou het meeste aan en waarom?

Slide 35 - Diapositive

Les 1. Opdracht 7
Kahoot Quiz maken



Slide 36 - Diapositive

Les 1. Opdracht 7
Stap 1: maak tweetallen
Stap 2: zie bijlage 1 in de reader (pag. 29 , daar is theorie te vinden over innoveren, lees dit goed door. Deze bijlage vind je hier ook in de lessonUp.
Stap 3: maak een Kahoot account aan.
Stap 4: maak een Kahoot met 5 vragen uit de theorie,
Stap 5: presenteer de Kahoot in de klas.

Slide 37 - Diapositive

Slide 38 - Diapositive

Slide 39 - Diapositive

Slide 40 - Diapositive

Slide 41 - Diapositive

Slide 42 - Diapositive

Slide 43 - Diapositive

Slide 44 - Diapositive

Slide 45 - Diapositive

Controle
Heb ik alle opdrachten van Les 1 gemaakt (opdracht 1 t/m 7)?
Heb ik alle bijbehorende opgaven/vragen van deze opdrachten in mijn documenten gezet?

TIP: Maak een back-up van je mappen

Slide 46 - Diapositive

Einde inhoud les 1

Slide 47 - Diapositive