Woensdag 6 april - blokuur 2B3

1 / 37
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 2

Cette leçon contient 37 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
  Deze week

    • Start pecha kucha
    • Lezen 4.3

      Volgende week

    • SO lezen 4.3
    • Pecha kucha afmaken
    • Schrijven 4.4

    Slide 2 - Diapositive

    Ik zal een aantal herhalingstaken klaarzetten in NUMO voor het SO.
    Les 1:
    • Introductie pecha kucha
    • Eerste 3 dia's maken

    Les 2:
    • Lezen 4.3
    Vandaag
     Huiswerk:
    Programma:

    Slide 3 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    • Je leert uit je hoofd te presenteren.
    • Je leert te presenteren binnen een gestelde tijd.

    • Je oefent in het maken van een verzorgde dia's.
    • Je laat zien dat je de literaire begrippen hebt begrepen.
    LEERDOELEN les 1:

    Slide 4 - Diapositive

    Waarom is dit handig voor als je later een beroep gaat uitoefenen?

    Deze les maken we de eerste drie dia's:
    1. Omslag / afbeelding van het boek (schrijver, titel, uitgever, afbeelding).
    2.    Schrijver
    3.    Plot van het boek (waar gaat het over?)

    Pecha Kucha
    Een Pecha Kucha is een diavoorstelling over het boek dat je hebt gelezen. Hij telt 1 x mee als SO.

    • Je maakt minstens negen dia’s
    • Op elke dia staat een foto of plaatje.
    • Je gebruikt geen tekst.
    • Elke dia heeft te maken met een literair begrip.
    • Je dia's verdwijnen steeds automatisch na 30 seconden.

    Slide 5 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    Pecha Kucha; de dia's
    1. Omslag / afbeelding van het boek (schrijver, titel, uitgever, afbeelding).
    2. Schrijver
    3. Plot van het boek (waar gaat het over?)
    4. Titelverklaring (waarom heet het zo?)
    5. Hoofdpersoon
    6. Bijfiguren
    7. Tijd (denk ook aan flashbacks, spanning, vooruitblikken)
    8. Plaats (waar speelt het zich af, omgeving, plek)
    9. Mening (in beeld uitdrukken dus)

    Je laat door middel van je plaatjes zien wat je met je woorden wilt zeggen. 

    Slide 6 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    3

    Slide 7 - Vidéo

    Welke onderdelen bespreekt ze allemaal?

    Jouw Pecha Kucha heeft de volgende onderdelen:
    • 1.    Omslag / afbeelding van het boek (schrijver, titel, afbeelding).
    • 2.    Schrijver
    • 3.    Uitgever en andere titels van de schrijver
    • 4.    Plot van het boek (waar gaat het over)
    • 5.    Titelverklaring
    • 6.    Hoofdpersoon
    • 7.    Bijfiguren
    • 8.    Tijd (welke periode, flashbacks, spanning, vooruitblikken)
    • 9.    Plaats  (waar speelt het zich af, omgeving, plek)
    • 10.    Mening (in beeld uitdrukken dus)

    03:30
    Wie is de schrijver van jouw boek en wat zou je over hem/haar kunnen vertellen?

    Slide 8 - Question ouverte

    Cet élément n'a pas d'instructions

    03:51
    Wie is jouw hoofdpersoon? Wat kun je in 30 seconden vertellen over hem/haar?

    Slide 9 - Question ouverte

    Cet élément n'a pas d'instructions

    04:51
    Hoeveel dia's heeft deze leerling besteed aan het onderwerp 'personages'?
    A
    2
    B
    3
    C
    4
    D
    5

    Slide 10 - Quiz

    Cet élément n'a pas d'instructions

    Pecha Kucha; de dia's
    1. Omslag / afbeelding van het boek (schrijver, titel, uitgever, afbeelding).
    2. Schrijver
    3. Plot van het boek (waar gaat het over?)
    4. Titelverklaring (waarom heet het zo?)
    5. Hoofdpersoon
    6. Bijfiguren
    7. Tijd (denk ook aan flashbacks, spanning, vooruitblikken)
    8. Plaats (waar speelt het zich af, omgeving, plek)
    9. Mening (in beeld uitdrukken dus)

    Je laat door middel van je plaatjes zien wat je met je woorden wilt zeggen. 

    Slide 11 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    1. Geef je titel door.
    2. Vertel of je alleen presenteert of met z'n tweeën
    (typ dan ook de naam).

    Slide 12 - Question ouverte

    Cet élément n'a pas d'instructions

    Volgende week: SO H1.7 en H1.8
    Test jezelf: H1.7 en H1.8
    Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
      uitroepteken
    Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
    NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
    De eerste 3 dia's:
    Dia 1 - inleiding
    • Omslag van het boek
    Dia 2 - de schrijver
    • Portret van de schrijver

    timer
    15:00
    Dia 3 - plot 
    • Plaatje/tekening van een belangrijke gebeurtenis.
    Vertellen
    • Naam van de schrijver
    • Korte biografie
    • Literaire prijzen?
    • Andere bekende titels
    • Leuk feitje - hoeft niet saai ;)
    Vertellen
    • Titel
    • Uitgever
    • Literaire prijzen?
    • Waarom koos je dit?
    Vertellen
    • Wat is het probleem?
    • Wat zijn de belangrijkste gebeurtenissen?

    Slide 13 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    Slide 14 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    Les 1:
    • Introductie pecha kucha
    • Eerste 3 dia's maken

    Les 2:
    • Lezen 4.3
    Vandaag
     Huiswerk:
    Programma:

    Slide 15 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    Volgende week: SO H1.7 en H1.8
    Test jezelf: H1.7 en H1.8
    Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
      uitroepteken
    Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
    NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
    De eerste 3 dia's:
    Dia 1 - inleiding
    • Omslag van het boek
    Dia 2 - de schrijver
    • Portret van de schrijver

    timer
    15:00
    Dia 3 - plot 
    • Plaatje/tekening van een belangrijke gebeurtenis.
    Vertellen
    • Naam van de schrijver
    • Korte biografie
    • Literaire prijzen?
    • Andere bekende titels
    • Leuk feitje - hoeft niet saai ;)
    Vertellen
    • Titel
    • Uitgever
    • Literaire prijzen?
    • Waarom koos je dit?
    Vertellen
    • Wat is het probleem?
    • Wat zijn de belangrijkste gebeurtenissen?

    Slide 16 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    Slide 17 - Diapositive

    Cet élément n'a pas d'instructions

    Volgende week: SO H1.7 en H1.8
    Test jezelf: H1.7 en H1.8
    Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
      uitroepteken
    Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
    NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
      Deze week

      • Start pecha kucha
      • Lezen 4.3

        Volgende week

      • SO lezen 4.3
      • Pecha kucha afmaken
      • Schrijven 4.4

      Slide 18 - Diapositive

      Ik zal een aantal herhalingstaken klaarzetten in NUMO voor het SO.
      •  Je weet wat tekstdoelen zijn;
      • Je herkent tekstsoorten;
      • Je leert over beeld en opmaak van een tekst;
      • Je leert wat het leespubliek van een tekst is.


      LESDOELEN H4.3

      Slide 19 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Welke tekstdoelen zijn er ook alweer?
      Bijvoorbeeld: informeren

      Slide 20 - Question ouverte

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Slide 21 - Diapositive

      Klassikaal opdracht 4 doen.

      Slide 22 - Diapositive

      Klassikaal opdracht 2 doen. Tip: als je in lesgeefmodus op het plaatje klikt, wordt-ie uitvergroot.
      Leertekst: Beeld en opmaak Een schrijver plaatst zijn tekst niet zomaar op een bladzijde of website. Hij houdt dan rekening met beeld en opmaak: de manier waarop de tekst is vormgegeven. Bijvoorbeeld door: de verdeling van de tekst over de bladzijde of website; de soort letter en de grootte van letter; het gebruik van de kleuren; de plaatjes bij de tekst. Een ander woord voor beeld en opmaak samen is: lay-out. Vooral in reclamefolders en advertenties zijn beeld en opmaak belangrijk. Hiermee moet de aandacht van de lezer worden getrokken. Veel bedrijven gebruiken altijd dezelfde kleuren en dezelfde soort letters. Ze hebben ook hun eigen logo. Dat is het plaatje waaraan je het bedrijf herkent.

      Slide 23 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Slide 24 - Diapositive

      Wat kun je zeggen over de opmaak van deze leertekst?

      Slide 25 - Diapositive

      Wat kun je zeggen over de vormgeving?
      Waarom is er voor deze kleuren gekozen?

      Slide 26 - Diapositive

      Waarom zo'n grote foto?
      Wat als hier een foto van een voetbalveld te zien zou zijn?

      Slide 27 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Vragen over zinsdelen, leestekens, DT's of dicteewoorden?
      Aan de slag!
      Maken in H4.3 - opdracht 4 t/m 9
      Wat?
      Met wie?
      Hulp?

      Eerder klaar?
      En daarna?


      Zelfstandig
      timer
      15:00
      Aan tafel
      Verder werken aan je Pech Kucha
      Samen nakijken

      Slide 28 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Tot ziens!
      - Ruim je je plek op?
      - We blijven zitten tot de
        bel gaat.

      - Schuif je je stoel aan
        voordat  je het  lokaal
        verlaat?

      Slide 29 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Les vrijdag:
      Pecha kucha
      Dia 4 t/m 6 en 4.3 over leespubliek

      Slide 30 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Bij welke bedrijven horen
      deze logo's

      Slide 31 - Question ouverte

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Slide 32 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      Waar let je op bij beeld
      en opmaak? (3)

      Slide 33 - Question ouverte

      Cet élément n'a pas d'instructions

      0

      Slide 34 - Vidéo

      Cet élément n'a pas d'instructions

       Fictie


      Pecha Kucha

      Slide 35 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions

      beoordelingswoorden


      Slide 36 - Diapositive

      Cet élément n'a pas d'instructions