Tumult Zelfvertrouwen - Les 1: Wat doet een compliment met jou?

Les 1:
Wat doet een compliment met jou?






Tumult - Zelfvertrouwen
1 / 12
suivant
Slide 1: Diapositive
MentorlesMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 1

Cette leçon contient 12 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Les 1:
Wat doet een compliment met jou?






Tumult - Zelfvertrouwen

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat heb je aan deze les?
In deze les geef en ontvang je complimenten.

Van complimenten word je namelijk vrolijk én krijg je zelfvertrouwen!


Slide 2 - Diapositive

Lesdoelstelling delen met leerlingen: Aan het einde van deze les kan de leerling aangeven welk compliment hij/zij leuk vindt en iemand anders een compliment geven
Inleiding - Maak iemand blij, geef een compliment!
Met een compliment zeg je iets leuks over iemand.
Bijvoorbeeld dat iemand iets goed heeft gedaan of dat iemand iets goed kan.

Slide 3 - Diapositive

In deze opdracht bedenken leerlingen welke complimenten ze leuk vinden. Probeer ter voorbereiding van de kernopdracht klassikaal zoveel mogelijk complimenten te bedenken. Laat ze terugdenken aan complimenten die ze zelf gegeven hebben of hebben gekregen.
Inleiding - Je kunt bijvoorbeeld zeggen of een whatsappje sturen..
  • Goed gedaan!
  • Wat heb je een mooie foto gemaakt.
  • Wat zit je haar leuk vandaag.
  • Jij kan goed luisteren.
  • Ik kan altijd zo hard met jou lachen!
  • Wow, je hebt het echt goed opgelost. 

Slide 4 - Diapositive

Wat is een compliment? Hoe pak je dat aan? Welk compliment heb jij voor het laatst gekregen?
Kern - Complimenten kwartet
Vandaag ga je het complimentenkwartet maken én spelen.
Dit doe je in groepjes (geen paniek, ik heb de groepjes al gemaakt).

Slide 5 - Diapositive

In deze opdracht spelen de leerlingen het complimentenkwartet in groepjes van vijf leerlingen. Loop de opdracht klassikaal even door zodat iedereen snapt hoe de voorbereiding van het spel gaat en hoe het spel werkt.
Voorbeeld
Mevr. Wackers
Mevr. Wackers
Mevr. Wackers
Mevr.  Wackers
Optimistisch
Optimistisch
Optimistisch
Optimistisch
Eerlijk
Eerlijk
Eerlijk
Eerlijk
Behulpzaam
Behulpzaam
Behulpzaam
Behulpzaam
Betrouwbaar
Betrouwbaar
Betrouwbaar
Betrouwbaar

Slide 6 - Diapositive

Bespreek het voorbeeld.
Groepjes maken - Schuif de tafels in groepjes van 4/5 tafels én 5/6 stoelen.
Groepje 1
Groepje 2
Groepje 3
Groepje 4
Groepje 5
Yara H
Nilo
Veerle 
Roan
Yara du Bois
Mara
Evy
Dounya
Stijn
Jailey
Demi S
Lola
Demi A
Lize
Liam
Naoufel
Tjalie
Hajar
Fleur
Fynn

Slide 7 - Diapositive

Geef de leerlingen twee minuten de tijd om de groepjes te maken en de tafels in groepjes van 4 te schuiven.
Zelfstandig - Voorbereiding

Knip de vier kaartjes uit en zet je naam op elk kaartje bij 'naam'.

Je hebt nu één set van vier kwartetkaarten.

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

In je groepje - Volg de stappen
1. Geef je kwartet set door aan de klasgenoot links van je
2. Schrijf bij nummer 1 op de kwartetkaart in één korte zin een compliment voor de klasgenoot van wie het kwartetkaartje is.
3. Schrijf hetzelfde compliment op de andere drie kaartjes bij nummer 1.
4.Maak op één kaartje een tekening die er bij past.
5. Geef het kwartet weer door aan de klasgenoot links. 
6. Doe dit voor elke klasgenoot uit jouw groepje en geef elke klasgenoot een ander compliment bij een volgend nummer.

Slide 9 - Diapositive

Bespreek deze stappen vooraf duidelijk. Laat deze stappen op het bord staan, loop rond en ondersteun de groepjes waar nodig.
Geef de vier kwartetkaarten aan de klasgenoot bij wie ze horen.

Lees de complimenten die jij hebt gekregen.

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Speel het complimenten-kwartetspel



Lees de spelregels!
<--

Slide 11 - Diapositive

De leerlingen spelen het complimenten kwartetspel.
Afsluiting - Terug op je eigen plaats
  • Welk compliment vond je het leukst? Waarom? 

Slide 12 - Diapositive

In deze opdracht geven leerlingen aan wat een compliment met ze doet. Bespreek de les na:
Geef jij vaak complimentjes?
Wat doet een compliment met jou? En met anderen?
Heb je tips voor het geven of ontvangen van complimenten?

Tijd over? Laat als leuke afsluiting van de les het filmpje Complimentendag zien.