LES 2 - LEZEN

1 / 28
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

Cette leçon contient 28 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Een schrijver heeft altijd een bedoeling met een tekst. 
Dit noem je het tekstdoel.

Tijdens deze- en de volgende les, ontdek je verschillende tekstdoelen en leer je hoe je deze kunt herkennen.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • weet ik welke tekstsoorten en tekstdoelen bij elkaar horen.
  • kan ik het tekstdoel van een tekstsoort bepalen. 

Slide 4 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding
In thema 5 en 6 hebben we de verschillende tekstdoelen al behandeld. Het zijn er vier.

Ken je de tekstdoelen nog? 
We checken het met een sleepvraag! 

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Amuseren
Instrueren
Informeren
Activeren
De schrijver geeft de lezer uitleg over hoe je iets moet doen of hoe iets werkt.
De schrijver geeft de lezer uitleg over hoe je iets moet doen of hoe iets werkt.
De schrijver wil de lezer overhalen om iets te doen.
De schrijver wil dat de lezer plezier heeft.

Slide 6 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel combinaties had je goed?
Vier
Drie
Twee
Een
Geen

Slide 7 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Wanneer je bij de sleepvraag alle combinaties goed hebt gemaakt, kun je zelfstandig aan de slag.
     » Lees eerst uitleg 1 op blz. 179 t/m 181. 
     » Maak daarna de opdrachten.

Heb je (een) foutje(s) gemaakt bij de sleepvraag? 
Doe dan mee met de instructie.

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie 

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie 

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theorie 

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Amuseren
Instrueren
Informeren
Activeren
Een tekst met feiten over een onderwerp. De schrijver geeft geen eigen mening.
Een uitleg in stappen, vaak met afbeelding om de stappen te verduidelijken. Aan het begin van elke stap staat een werkwoord.
Een tekst waarin je redenen krijgt om iets te gaan doen.
Een verzonnen of waargebeurd verhaal in de tekst.

Slide 12 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel combinaties had je goed?
Vier
Drie
Twee
Een
Geen

Slide 13 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Leerlingen die 3 of 4 combinaties goed hadden, kunnen in tweetallen aan de slag met opdracht 2 en 3 op blz. 182 t/m 190.

De andere leerlingen maken de opdrachten samen met de docent.

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

6

Slide 15 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

01:19
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 16 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

01:33
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 17 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

01:41
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 18 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

01:51
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 19 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

02:01
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 20 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

02:13
Welke tekstsoort kun je
hierbij bedenken?

Slide 21 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag!
Je maakt in tweetallen opdracht 2 en 3 op blz. 182 t/m 190. 

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Begrippen uit deze les
  • tekstsoort
  • tekstdoel

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Activeren
Amuseren
Instrueren
Informeren
Nieuwsbericht
Gebruiksaanwijzing
Reclametekst
Sprookje

Slide 24 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Heb je de doelen behaald?
Aan het einde van de les ...
  • weet ik welke tekstsoorten en tekstdoelen bij elkaar horen.

Slide 25 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Ik heb het leerdoel behaald.
😒🙁😐🙂😃

Slide 26 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Heb je de doelen behaald?
Aan het einde van de les ...
  • kan ik het tekstdoel van een tekstsoort bepalen.

Slide 27 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Ik heb het leerdoel behaald.
😒🙁😐🙂😃

Slide 28 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions