Les 2

1 / 18
suivant
Slide 1: Diapositive

Cette leçon contient 18 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 2 - Diapositive

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Bekijk het filmpje

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat heb je gezien?

Slide 4 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Test je kennis!
Ga naar de website van de VVN.
Doe de test voor fietsers.
Hoeveel punten haal je?
timer
8:00

Slide 5 - Diapositive

Voorkennis activeren: 
In iedere les wordt relevante voorkennis geactiveerd aan de hand
van een terugblik-opdracht om zo de mate van stofbeheersing te bepalen en richting te
geven aan de rest van de les. Enkele werkvormen die zich hier mooi voor lenen zijn:
https://toetsrevolutie.nl/?p=2436
Icoontjes:
Sla deze slide op in je favorieten of klik op het oog om de slide te verbergen.


Kleurcodes:
De kleurcodes in deze les verschillen per lesfase:

  • Voorkennis activeren: #EBE7F7 / #9C89D7
  • Theorie/Instructie: #F8DACF / #FE8F6B
  • Verwerking: #C4E5C9 / #38A84A
  • Afsluiting: #EBE7F7 / #9C89D7

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Ons onderwijs
Kwaliteit: 
  • Inspectie oordeel: goed (voor alle opleidingen)
  • Predicaat "Excellente school"

Focus op:
  • Effectieve leerstrategieën
  • Gewenst gedrag
  • Taalontwikkeling

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

           Leerdoelen
Aan het einde van de les kan je:

  • Met behulp van verkennend lezen, tekst voorspellen en globaal lezen de belangrijkste informatie uit een tekst over verkeersveiligheid halen.
  • Uitleggen welk gedrag in het verkeer veilig is en wat de mogelijke gevolgen zijn als je verkeersregels overtreedt.

Slide 8 - Diapositive

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
Inleiding
»» Het is belangrijk dat je je veilig gedraagt in het verkeer. 

»» Om je veilig te kunnen gedragen, moet je de verkeersregels kennen. 

»» Ook moet je je bewust zijn van je eigen gedrag in het verkeer en van
     de invloed die dat heeft op de veiligheid van jezelf en anderen.

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke verkeersregel overtreedt deze vrouw?
Schrijf het op bij opdracht 1 op blz. 166

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat kan het gevolg zijn
van deze overtreding?

Slide 11 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag
»» Maak op dezelfde manier opdracht a. 3 t/m 6 op blz. 167

»» Maak daarna opdracht b. 1 t/m 3 op blz. 168 , die gaat over
     jouw eigen gedrag in het verkeer.
 

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Op welke regel zou van jou strenger
gecontroleerd mogen worden?

Slide 13 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

LEESVAARDIGHEID

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Begrippen

Verkeersveiligheid: Dat iedereen veilig mee kan doen in het verkeer, zonder ongelukken.
Verkeersregel: Een afspraak in het verkeer die iedereen moet volgen.
Overtreden: Je houdt je niet aan een regel.
Gevolg: Wat er gebeurt als je iets doet, bijvoorbeeld een ongeluk als je door rood rijdt.
Veilig verkeersgedrag: Je houdt je aan de regels en let goed op in het verkeer.

Cornell methode

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tekst: "Te laat & toch veilig"
Stap 1 – Verkennend lezen (2 minuut)
→ Kijk naar de titel en de eerste zin. Waar denk je dat de tekst over gaat?

Stap 2 – Tekst voorspellen (2 minuut)
→ Wat denk je dat er gaat gebeuren met Jayden?
*Bespreek kort met je buur.*

Stap 3 – Globaal lezen (10 minuten)
→ Lees de hele tekst. Beantwoord daarna de vragen op je werkblad:

timer
2:00
timer
10:00
timer
2:00

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tekst: Haast in het verkeer
Stap 1 – Verkennend lezen
→ Lees de titel, de inleiding en de tussenkopjes. 
Waar denk je dat de tekst over gaat?

Stap 2 – Tekst voorspellen
→ Wat denk je dat er in het stuk "Te laat voor werk" gaat gebeuren?
*Bespreek dit kort met je buur.*

Stap 3 – Globaal lezen
→ Lees de hele tekst. Beantwoord daarna de vragen:

timer
2:00
timer
10:00
timer
2:00

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

EXIT TICKET
Maak de opdrachten van het exit ticket.

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions