Week 2: les 3 Case Study (HQT)

Welkom & Startklaar
I&S Unit 3: Natuurlijke gevaren

  • Jas uit, oortjes uit en telefoon weg, tas op de grond
  • Pen op tafel, map nog in je tas
  • Laptop dicht op tafel (tenzij je taalhulp gebruikt)
  • Zitten volgens plattegrond!
      
timer
3:00
1 / 38
suivant
Slide 1: Diapositive
AardrijkskundeMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1

Cette leçon contient 38 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

Éléments de cette leçon

Welkom & Startklaar
I&S Unit 3: Natuurlijke gevaren

  • Jas uit, oortjes uit en telefoon weg, tas op de grond
  • Pen op tafel, map nog in je tas
  • Laptop dicht op tafel (tenzij je taalhulp gebruikt)
  • Zitten volgens plattegrond!
      
timer
3:00

Slide 1 - Diapositive

Plattegrond

Slide 2 - Diapositive

Unit 2
Learner Profile: Geïnformeerd
Related concepts
Key concept
Samenlevingen hebben slimme (...?...) en (...?...) nodig om goed op (...?...) te kunnen reageren.
ATL: Maak effectieve aantekeningen en gebruik geheugentechnieken om het langetermijngeheugen te ontwikkelen.
Societies can be affected by different types of natural hazards and require innovative systems and resources in order to respond effectively to them. 
Суспільства можуть постраждати від різних типів стихійних лих і потребують інноваційних систем і ресурсів для ефективного реагування на них.
Toplumlar çeşitli doğal afetlerden etkilenebilir ve bunlara etkili bir şekilde yanıt verebilmek için yenilikçi sistemlere ve kaynaklara ihtiyaç duyarlar.

Slide 3 - Diapositive

Unit 2: Natuurlijke gevaren
Learner Profile: Geïnformeerd
Related concepts: middelen
Key concept: systemen
Samenlevingen hebben slimme systemen en middelen nodig om goed op natuurlijke gevaren te kunnen reageren.
ATL: Maak effectieve aantekeningen en gebruik geheugentechnieken om het langetermijngeheugen te ontwikkelen.
Societies can be affected by different types of natural hazards and require innovative systems and resources in order to respond effectively to them. 
Суспільства можуть постраждати від різних типів стихійних лих і потребують інноваційних систем і ресурсів для ефективного реагування на них.
Toplumlar çeşitli doğal afetlerden etkilenebilir ve bunlara etkili bir şekilde yanıt verebilmek için yenilikçi sistemlere ve kaynaklara ihtiyaç duyarlar.

Slide 4 - Diapositive

Lessenplan Unit 3
Meneer Berends
Mevrouw de Graaf
Mevrouw Henquet
Week 1
Reflectie SA 1 - Unit 2
Introductie Unit 3
Opbouw van de aarde
Gesteente kringloop
Week 2
Platentektoniek 
Aardbevingen
Case study 
Week 3
Herhaling 
Vulkanen
Case study 
Week 4
FA Kennistoets
Nakijken en bespreken kennistoets
Leren voor de toets:
Geheugentechnieken 1
Week 5

Leren voor de toets:  
Geheugentechnieken 2
Toetsweek

Toetsweek

Slide 5 - Diapositive

Programma 
  • Terugblik
  • Bespreking huiswerk
  • Vervolg stap onderzoek: hoe had dit land zich kunnen voorbereiden op deze aardbeving? 
  • Lesafsluiting

Slide 6 - Diapositive

Lesdoelen van vandaag
Aan het einde van deze les:
  • ken ik korte en langetermijngevolgen van een aardbeving.
  • kan ik verschillende manieren bedenken waarop samenlevingen om kunnen gaan met aardbevingen. 
Bu dersin sonunda:
  1. Ünite 3'ün konusu hakkında bildiğim her şeyi yazdım.
  2. Önümüzdeki 4 haftanın bir özetine sahibim.
Наприкінці цього уроку:
  • Я записав(ла) все, що вже знаю про тему Юніт 3.
  • У мене є огляд наступних 4 тижнів.
At the end of this lesson:
  • I have written down everything I already know about the topic of Unit 3.
  • I have an overview of the coming 4 weeks.

Slide 7 - Diapositive

A
B
C
Aardkern
Aardkorst
Aardmantel

Slide 8 - Question de remorquage

A
B
C
Oceanische korst
Continentale korst
Aardmantel

Slide 9 - Question de remorquage


Wat is de dunste laag van de aarde?
A
De kern
B
De mantel
C
De aardkorst

Slide 10 - Quiz

A
B
C
Vloeibaar
Vast
Plastisch

Slide 11 - Question de remorquage

Waarom is de mantel gedeeltelijk vloeibaar?

A
Omdat de druk er lager is
B
Omdat het er heel warm is
C
Omdat het koud is in de mantel

Slide 12 - Quiz

Waarom bewegen convectiestromen in rondjes in de mantel?

A
Omdat de kern heet is en de korst koud
B
Omdat de kern koud is en de korst heet
C
Omdat er geen temperatuurverschil is tussen kern en korst
D
Strikvraag, de mantel is vast en beweegt niet.

Slide 13 - Quiz

Basalt
Graniet

Slide 14 - Question de remorquage

Divergent
Convergent
Transform

Slide 15 - Question de remorquage

Huiswerk nabespreken

Slide 16 - Diapositive

Hoe had de samenleving van jouw aardbeving zich beter kunnen voorbereiden op de gevolgen? 

Slide 17 - Diapositive

stap 1: Kernwoorden, kernvragen, data, namen, etc. 

stap 2: Notities uitwerken, verbanden leggen

stap 3: Samenvatten 

ATL: Maak effectieve aantekeningen

Slide 18 - Diapositive

Pak je map
  • Achter tabblad I&S

  • Nieuw Cornell papier of lijntjes papier 
     
  • Mapje met kennisboekje

Slide 19 - Diapositive

Pak je map
Onderwerp: factoren die de impact van een natuurlijk gevaar beïnvloeden


Slide 20 - Diapositive

Rijkdom
Hoe rijker een land, hoe meer geld er is om bepaalde systemen en verbeteringen te betalen. 

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Lien

Tijd
De tijd waarop het natuurlijke gevaar begint, maakt uit voor het aantal slachtoffers.

Bijvoorbeeld: 's nachts slaapt iedereen en zijn mensen vaak te laat met evacueren. 

Slide 23 - Diapositive

Bevolking
Hoe meer mensen er wonen in het gebied van een natuurlijk gevaar, hoe meer kans dat veel mensen getroffen worden. 

Bijvoorbeeld: een aardbeving in 
een dichtbevolkte stad

Slide 24 - Diapositive

Klimaat
Extreme kou, Heftige regenval of zeer warme temperaturen kunnen ervoor zorgen dat ziektes sneller verspreiden.

Slide 25 - Diapositive

Onderzoeksopdracht
  • Werk in hetzelfde groepje, verdeel de taken
  • Jullie onderzoeken wat de korte termijn, middellange termijn en langetermijn reacties waren op de door jullie gekozen aardbeving. 
  • Seçtiğiniz depreme kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli tepkilerin neler olduğunu araştırıyorsunuz.
  • Ви досліджуєте, якими були короткострокові, середньострокові та довгострокові реакції на вибраний землетрус.
  • You investigate what the short-term, medium-term and long-term responses were to your chosen earthquake.

Slide 26 - Diapositive

Nabespreking Onderzoeksopdracht

Slide 27 - Diapositive

Korte termijn reacties
  • Evacueer mensen
  • Zoek naar mensen die vermist zijn 
  • Blus branden 
  • Zorg voor schoon drinkwater, eten, dekens en medische zorg 
  • Vraag hulp aan internationale organisaties 

Slide 28 - Diapositive

Middellange termijn reacties
  • Zorg ervoor dat vliegvelden weer open gaan, wegen bereikbaar zijn, zodat bijvoorbeeld het rode kruis hulp kan verlenen
  • Zorg ervoor dat electriciteit en waterleidingen weer werken
  • Open scholen en ziekenhuizen
  • Bouw huizen weer op 

Slide 29 - Diapositive

Langetermijn reacties
  • Bouw wegen, huizen en andere gebouwen weer op, het liefst met speciale systemen tegen bijvoorbeeld aardbevingen
  • Ontwikkel een educatieprogramma voor hoe mensen moeten reageren mocht het nog een keer gebeuren
  • Zorg voor een alarmsysteem 

Slide 30 - Diapositive

Voorbereiden op een aardbeving?
Noodpakket in huis
Weet wat je moet doen!

Slide 31 - Diapositive

Lesdoelen check
Aan het einde van deze les:
  • ken ik korte en langetermijngevolgen van een aardbeving
  • kan ik verschillende manieren bedenken waarop samenlevingen om kunnen gaan met aardbevingen. 
  • Depremin kısa ve uzun vadeli sonuçlarını biliyorum
  • Toplumların depremle baş edebilmesi için farklı yollar düşünebilirim.
  • Я знаю короткострокові та довгострокові наслідки землетрусу
  • Я можу придумати різні способи, якими суспільства можуть боротися з землетрусами
  • I know the short and long term consequences of an earthquake
  • I can think of different ways in which societies can deal with earthquakes.

Slide 32 - Diapositive

Wat voor slimme systemen en middelen zijn nodig om goed op natuurlijke gevaren te kunnen reageren? 
What kind of smart systems and resources are needed to respond properly to natural hazards?
Які інтелектуальні системи та ресурси потрібні, щоб правильно реагувати на природні небезпеки?
Doğal tehlikelere doğru şekilde müdahale etmek için ne tür akıllı sistemlere ve kaynaklara ihtiyaç vardır?

Slide 33 - Diapositive

Wat voor slimme systemen en middelen zijn nodig om goed op natuurlijke gevaren te kunnen reageren?

Slide 34 - Question ouverte

Lessenplan Unit 3
Meneer Berends
Mevrouw de Graaf
Mevrouw Henquet
Week 1
Reflectie SA 1 - Unit 2
Introductie Unit 3
Opbouw van de aarde
Gesteente kringloop
Week 2
Platentektoniek 
Aardbevingen
Case study 
Week 3
Herhaling 
Vulkanen
Case study 
Week 4
FA Kennistoets
Nakijken en bespreken kennistoets
Leren voor de toets:
Geheugentechnieken 1
Week 5

Leren voor de toets:  
Geheugentechnieken 2
Toetsweek

Toetsweek

Slide 35 - Diapositive

Extra materiaal

Slide 36 - Diapositive

Slide 37 - Vidéo