Skip & the Rhythm Rangers

VO klas
1, 2 & 3
1 / 14
volgende
Slide 1: Tekstslide
Mens & MaatschappijKunstzinnige oriëntatie+3Middelbare schoolMBOvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-4Studiejaar 1,2

In deze les zitten 14 slides, met tekstslides en 5 videos.

time-iconLesduur is: 45 min

Introductie

Dit is een les over de film SKIP & THE RHYTHM RANGERS. Lees eerst de instructie door. SKIP & THE RHYTHM RANGERS is een inzichtelijke documentaire over het volgen van je dromen, ondanks de mening van anderen. Het laat je binnentreden in het hoofd van de veertienjarige Skip. Voor hem is dansen het belangrijkste in zijn leven. Hij krijgt te maken met meerdere negatieve reacties van mensen. Sommige leeftijdsgenoten vinden het "iets voor meisjes" of "gay". Geeft Skip zijn droom op of kiest hij ervoor om zichzelf te blijven? Een belangrijke documentaire voor leerlingen om de gevolgen van pesten en vooroordelen te onderzoeken. De filmles is geschikt voor de eerste twee leerjaren van het voortgezet onderwijs (klas 1 en 2). Deze les is ontwikkeld in samenwerking met belangenorganisatie COC Nederland. Het COC zet zich in voor een diverse en inclusieve samenleving. We komen op voor emancipatie, acceptatie en gelijke rechten voor lhbti+ personen.

Instructies

Zie de bijlage voor een PDF-handleiding van deze les!

Thema’s:
  • Pesten 
  • Dansen 
  • Dromen najagen 
  • Jezelf zijn 
  • Steun en advies geven 
De les bevat 5 korte video's:

Video 1:
In deze video vertelt presentratrice Ouassima Tajmout over haar persoonlijke dromen en tegenslagen ter introductie.

Video 2:
In deze video vraagt presentratrice Ouassima Tajmout hoe we ervoor kunnen zorgen dat iedereen zichzelf kan zijn.

Video 3:
In deze video vertelt presentratrice Ouassima Tajmout wie haar rolmodel is en vraagt wie het rolmodel van de leerling is.

Video 4:
In deze video sluit Ouassima de les af met een aanmoedigend en positief bericht.

Lesdoelen:
  • Het najagen van je dromen bespreken;
  • Bedenken hoe iedereen zichzelf kan zijn;
  • Overleggen hoe je steun en advies kan bieden aan iemand;
  • Een filmpje (of tekst) over jouw rolmodel maken (of schrijven).
Benodigdheden:
  • Laptop en scherm/digibord
  • Schrift en pen
  • OPTIONEEL: een tablet/telefoon voor de filmpjes 

Instructies

Onderdelen in deze les

VO klas
1, 2 & 3

Slide 1 - Tekstslide

Introductie

Vertel aan je leerlingen dat zij het najagen van dromen en de tegenslagen die daarbij komen kijken bespreken aan de hand van de korte docu Skip & the Rhythm Rangers.
In deze les...
...kijk en luister je naar presentatrice Ouassima Tajmout;
...bekijk je de korte docu Skip & the Rhythm Rangers;
...bespreek je het najagen van je dromen;
...bedenk je hoe iedereen zichzelf kan zijn;
...overleg je hoe je steun kan geven aan iemand;
...maak je een filmpje over jouw rolmodel. 

Slide 2 - Tekstslide

Lesdoelen

Vertel dat de leerlingen in deze les...
...kijken en luisteren naar presentatrice Ouassima Tajmout;
...de korte docu Skip & the Rhythm Rangers kijken;
...het najagen van je dromen bespreken;
...bedenken hoe iedereen zichzelf kan zijn;
...overleggen hoe ze steun kunnen geven aan iemand;
...een filmpje maken over hun rolmodel.

Slide 3 - Video

Video 1

Zeg dat de leerlingen goed moeten luisteren naar Ouassima Tajmout in de video.

In deze video vertelt presentratrice Ouassima Tajmout over haar persoonlijke dromen en tegenslagen ter introductie.
Je dromen najagen
Regisseur Olivier S. Garcia zegt: “Je moet je niet laten leiden door de meningen van anderen, maar altijd je eigen passie volgen.” Ben jij het met hem eens? Leg uit.
Wat zijn jouw dromen? Wat voor invloed heeft de mening van andere mensen op het wel of niet najagen van deze dromen?

Slide 4 - Tekstslide

Je dromen najagen 

Bespreek met een klasgenoot. 

Afhankelijk van je lesstijl kun je deze vragen klassikaal, of in duo's/groepjes laten bespreken met daarna een klassikale bespreking van de antwoorden.

Slide 5 - Video

Hele film (14 min)

Bekijk de film Skip & the Rhythm Rangers (Olivier S. Garcia, 2018).

Slide 6 - Video

Video 2

Zeg dat de leerlingen goed moeten luisteren naar Ouassima Tajmout in de video.

In deze video vraagt presentratrice Ouassima Tajmout hoe we ervoor kunnen zorgen dat iedereen zichzelf kan zijn.
Jezelf zijn 
Hoe kunnen wij met zijn allen als samenleving ervoor zorgen dat iedereen diens droom kan najagen?
Wat is ervoor nodig dat iedereen zichzelf kan zijn op school? 

Slide 7 - Tekstslide

Jezelf zijn

Focus ligt op: wat zorgt voor een fijne en veilige sfeer in de klas?

Slide 8 - Video

Fragment bekijken

Bekijk een fragment uit de film Skip & the Rhythm Rangers.
Steun geven
Welk advies zou jij Skip geven als hij een vriend van jou was?
Wat voor steun ontvangt Skip? Hoe helpt dit hem om door te gaan? 

Slide 9 - Tekstslide

Steun geven 

Laat de leerlingen hun ideeën in tweetallen bespreken. Inventariseer de reacties mondeling of via LessonUp. Het doel is om te bespreken hoe steun van vrienden verschil kan maken.

Benadruk hoe belangrijk het is om elkaar te ondersteunen bij het najagen van dromen.

Benadruk dat het oké is voor jongens om emotioneel te zijn.

Is het veilig in de klas? Bespreek dan het volgende: Wat voor steun zou jou geholpen hebben in deze situatie?

Slide 10 - Video

Video 3 

Zeg dat de leerlingen goed moeten luisteren naar Ouassima Tajmout in de video.

In deze video vertelt presentratrice Ouassima Tajmout wie haar rolmodel is en vraagt wie het rolmodel van de leerling is.
Wie is jouw rolmodel?
Maak een kort filmpje waarin je vertelt wie jouw rolmodel is en waarom.
Maakopdracht

Slide 11 - Tekstslide

Extra opdracht

Laat de leerlingen met tablets of telefoons een kort filmpje maken waarin ze vertellen wie hun rolmodel is en waarom.

Zijn er geen devices beschikbaar in de klas? Laat ze dan in een korte tekst van ongeveer 60 woorden beschrijven wie hun rolmodel is en waarom.
Nabespreking en reflectie
Is er nog tijd over?
Kijk dan samen met de klas alle of een paar van de rolmodel filmpjes die gemaakt zijn
Wat hebben we vandaag geleerd?
Bespreek kort wat er in de les behandeld is
Ter afsltuiting...
kijk de laatste video van Ouassima!

Slide 12 - Tekstslide

Nabespreking & reflectie 

Bespreek met de klas wat er allemaal is geleerd vandaag:
  • het najagen van je dromen en wat voor een invloed de meningen van andere daarop kan hebben.
Is er nog tijd over? 
Kijk dan samen met de klas alle of een paar van de rolmodel filmpjes die gemaakt zijn.

Kijk als allerlaatst de video van Ouassima waarin ze de les afsluit.
Hoeveel sterren geef jij deze les?
☆☆☆☆☆

Slide 13 - Tekstslide

Waardeer de les

We horen graag hoe jij en je leerlingen de les hebben ervaren! Je kunt hem een score geven via de sterren op de homepage van de les op LessonUp. 

Meer feedback? Mail ons op:
Meer films in de klas? ► 

Slide 14 - Tekstslide

Film in de Klas

Kijk voor meer gratis films en lespakketten voor het primair- en voortgezet onderwijs op filmeducatie.nl of op Schooltv.