Yuverta

Beroepshouding periode 2 LES 5

Paraveterinair
Periode 2

Beroepshouding
LES 5
1 / 18
volgende
Slide 1: Tekstslide
BeroepshoudingMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 18 slides, met tekstslides.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

Paraveterinair
Periode 2

Beroepshouding
LES 5

Slide 1 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
INLEIDING

  • Inleiding: Welkom 
-Terugblik: TEAMwaarden en TEAMregels
-Eindopdracht

  • Kern: Groepsdynamiek
-Roos van Leary

  • Verwerking: WERKVORM 2-praat

  • Afronding:
-Terugblik en vooruitblik

Slide 2 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
PLANNING

LES
INHOUD

1 (18-04)
Evaluatie Periode 1 en vooruitblik naar Periode 2
2 (25-04)
Groepsdynamiek: verschillende fasen + rollen
3 (16-05)
Groepsdynamiek: teamwaarden + teamregels 
4 (23-05)
Groepsdynamiek en Communicatie: Roos van Leary
5 (30-05)
Geen les, studiedag
6 (06-06)
Feedback geven en ontvangen
7 (13-06)
Feedback geven en ontvangen + 
8 (20-06)
 + Evaluatie 
9 (27-06)
DEADLINE OPDRACHT

Slide 3 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
DOELEN

  • Ik heb de test van de Roos van Leary gemaakt en kan toelichten   wat eruit is gekomen.

  • Ik weet hoe je Roos van Leary kunt inzetten in communicatie en   dat dit altijd wat zegt over GEDRAG en niet over persoonlijkheid.





Slide 4 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
MATERIAAL: ANIMALIS

  • DIGITAAL: Animalis ontwikkelcentrum

  • THEORIEBOEK en WERKBOEK: Animalis 
 -Werken in de dierverzorging

  • BOEK:
Hoe laat ik mijn klanten kwispelen?
Roeland Wessels Deel 2:
Klantgerichte praktijkcommunicatie
blz. 69-141


Slide 5 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
MATERIAAL: TEAMS

  • Lesmateriaal
-Klik bij kanalen op 2. IBS Aanvullende Diagnostiek.
-Klik bovenaan op "bestanden".
-Klik op 2. Lespakket IBS Aanvullende Diagnostiek
-Klik op 2. Beroepshouding.

  • TOETSING
-Er is GEEN toets verbonden aan deze
periode. WEL een eindopdracht.

DEADLINE 6 juli 2023.

Slide 6 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
EINDOPDRACHT

  • 3 onderdelen: (toelichting zie TEAMS)
1) Groepsdynamiek
2) Roos van Leary
3) Beroepshoudingslijst


  • Beoordeling:
-aangetoond/niet aangetoond
-onderdeel LOB (vereiste diploma)
-coaches worden op de hoogte gebracht van de beoordeling


 







Slide 7 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
EINDOPDRACHT

  • Inleveren TEAMS
-Ga naar teams.
-Klik op kanaal algemeen.
-Klik op bestanden.
-Klik op jouw eigen mapje met jouw naam.
-Klik dan op 5. Loopbaanbegeleiding.
-Klik dan op schooljaar 22-23.
-Hierin plaats je het document EINDOPDRACHT Beroepshouding. 

DEADLINE DONDERDAG 27 juni 2024



 







Slide 8 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
INLEIDING: Terugblik

  • TEAMwaarden en TEAMregels.

-DOEL: Verbeteren groepsdynamiek (behoud van fase 4 "Performing")
-Meenemen naar leerjaar 2.
-Inzetten in elke les door elke student (docent). Regie ligt bij jou! 
-Proces evalueren eind periode 1 leerjaar 2.
 



 







Wees een OEN 
gebruik LSD en... 
laat je OMA thuis !!!

Slide 9 - Tekstslide

Slide 10 - Link

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
KERN: ROOS VAN LEARY

  • Roos van Leary (1957): ontwikkeld door o.a. Timothy Leary.
=is een communicatiemodel dat is voortgekomen uit een psychologisch onderzoek naar de werking van gedrag.
 -Zegt iets over gedrag, NIET over persoonlijkheid, gaat over interactie.

  • Elk gedrag roept ander gedrag op: 
actie - reactie 
oorzaak - gevolg 
zenden - ontvangen

  • Je kunt het gedrag van de ander beinvloeden.
  • Helpt bij het analyseren van gedrag, waardoor je de ander beter kunt begrijpen.
  • Ieder mens heeft voorkeursgedragingen.
 


De Roos van Leary wil namelijk gedrag typeren en de werking van dat gedrag op anderen verduidelijken. Het gaat bij de Roos van Leary dus over de interactie tussen mensen; niet over hoe mensen qua karakter zijn. Daarbij stelt de Roos van Leary dat ieder mens elke gedraging uit de roos in zich heeft en op gezette tijden (binnen specifieke situaties) inzet. Dat ieder mens voorkeurgedragingen heeft is evident. De Roos van Leary is echter geen methode om mensen (en diens menstype/karakter) in hokjes te plaatsen.


Slide 11 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
KERN: ROOS VAN LEARY

  • Hoe werkt de Roos van Leary?
-Verticale as =  dominantie 
-Horizontale as = relatie

  • Voorbeeld: 
-Als 2 mensen in hetzelfde kwadrant zitten, houden zij hetzelfde gedrag in stand.  
Allebei in het kwadrant Boven/Tegen: Ze belanden in een macht strijd.
Allebei in het kwadrant Boven/Samen: Ze willen beiden graag hun eigen plan uitvoeren, maar tegelijk gewaardeerd worden.
Allebei in het kwadrant Onder/Samen: Ze komen niet veel verder, omdat initiatief ontbreekt.
Allebei in het kwadrant Onder/Tegen: Ze versterken elkaar in hun kritische blik. 


Slide 12 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
KERN: ROOS VAN LEARY

-Samen-gedragspatroon: uit zich in verantwoordelijk, behulpzaam, respecterend, 
                                                 dankbaar en samenwerkingsgezind gedrag. 
                                                 Roept samengedrag op.

-Tegen-gedragspatroon: uit zich in onafhankelijk, wantrouwend, standvastig, kritisch 
                                               en twijfelzuchtig gedrag. Roept tegengedrag op.

-Boven-gedragspatroon: uit zich in actief, initiërend, beïnvloedend, beheersend en 
                                                motiverend gedrag. Roept ondergedrag op.

-Onder-gedragspatroon: uit zich in passief, afhankelijk, onderdanig, conformerend en 
                                                bescheiden gedrag. Roept bovengedrag op.



Slide 13 - Tekstslide

Slide 14 - Tekstslide

Slide 15 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
Voor meer informatie:
https://www.roosvanleary.com

Slide 16 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
VERWERKING: ROOS VAN LEARY

  • WERKVORM: 2-praat
-Kijk naar de uitkomst van elkaars vragenlijsten.
-Wat valt op? 
-Stel elkaar vragen over de uitkomst.
Bijv. Had je dit verwacht? Wat vind je hiervan? Kun je een voorbeeld geven vanuit jouw werk waarin dit naar voren komt? Hoe kun je invloed uitoefenen op het gedrag van anderen? Hoe wil je dit aanpakken? Wat kan je dit gaan opleveren? Enz.

  • Neem de uitkomt van de vragenlijst van de Roos van Leary   mee naar de EINDOPDRACHT van deze periode.

Slide 17 - Tekstslide

Inhoud
*Inleiding: welkom 
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing

*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?

*Afronding
-Huiswerk
AFRONDING

  • Terugblik:
-Doelen behaald?
-Wat neem je mee?

  • Vooruitblik: Feedback geven en ontvangen

  • Voorbereidingsopdracht: 
-Werken aan de EINDOPDRACHT.



Slide 18 - Tekstslide