Les 2- Communicatie basis

Les 2- Communicatie basis
1 / 14
volgende
Slide 1: Tekstslide
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 14 slides, met interactieve quiz, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 100 min

Onderdelen in deze les

Les 2- Communicatie basis

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Inhoud
  • Terugblik vorige les
  • Leerdoelen
  • Introductie van het onderwerp
  • Het communicatiemodel
  • Non verbale communicatie
  • Referentiekader
  • Waarnemen en interpreteren
  • Verwerkingsopdrachten TM
  • Evalueren
  • Huiswerk

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Terugblik 
Zijn er nog vragen of onduidelijkheden over les 1: introductie module?

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
De student
- legt uit wat het communicatiemodel inhoudt
- benoemt de basiscommunicatietechnieken
- vertelt in eigen woorden het belang van heldere en duidelijke communicatie
- vertelt wat verbale en non-verbale communicatie is
- neemt een passende houding en gezichtsuitdrukking aan wat past bij het gesprek
- (her)kent zijn eigen referentiekader
- legt uit hoe waarnemen en interpreteren werkt

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Introductie 
Wat zijn denk je belangrijke zaken bij communicatie?I

Slide 5 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Het communicatiemodel
  • Groepjes van 4-5 personen
  • Ieder groepje krijgt een deel van het model toegewezen 
  • Opdracht: beeld of beschrijf aan de rest van de klas uit wat dit deel betekent 
  • Klassikaal: nabespreken wat is de verbinding tussen de verschillende delen van het model?

Slide 6 - Tekstslide

Groepsactiviteit: Studenten worden verdeeld in kleine groepen en krijgen elk een deel van het communicatiemodel toegewezen (zender, boodschap, kanaal, ontvanger, feedback).
Elke groep krijgt de opdracht om hun toegewezen deel van het model uit te beelden of te beschrijven aan de rest van de klas.
Na de presentaties volgt een klassikaal gesprek om de verbinding tussen de verschillende delen van het model te begrijpen.

Non-verbale Communicatie 
  • Rollenspel 
  • Duo's maken
  • Scenario met non verbale communicatie uitvoeren
  • Bespreken met elkaar wat je hebt opgemerkt aan non-verbale communicatie en hoe dit de 
    communicatie beïnvloedde 
  • Klassikale terugkoppeling

Slide 7 - Tekstslide

Rollenspel: Studenten worden in tweetallen verdeeld en krijgen verschillende scenario's waarin non-verbale communicatie een rol speelt (bijvoorbeeld: troosten van een patiënt, empathie tonen tijdens een gesprek).
Elk tweetal voert het scenario uit, waarbij de ene student de zorgverlener speelt en de andere student de patiënt.
Na afloop bespreken de tweetallen wat ze hebben opgemerkt aan non-verbale signalen en hoe dit de communicatie beïnvloedde.

Referentiekader
  • Groepjes van 4-5 personen
  • Stellingen/situaties
  • Bespreken hoe je eigen referentiekader van invloed is op je manier van communiceren
  • Klassikaal inzichten en bevindingen bespreken 

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Waarnemen en interpreteren
Zintuigen
Hoe vertaal ik wat ik zie?

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 10 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Opdrachten 

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Evalueren
  • Samenvatting les
  • Zijn de leerdoelen behaald?
  • Tips en tops over de les: inhoud en vorm 

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Huiswerk
  • Maak zo nodig de verwerkingsopdrachten in TM en/of de free learning af
  • Lees door in TM communicatie en begeleiden:
       Module 1 Basis communicatietechnieken 1.2 t/m 1.2.2
       Schrijf en zoek betekenis moeilijke woorden en neem die       
       mee naar de volgende les 

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 14 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies