Week 6: les 9 en 10 P3 Schrijfopdracht en e-mail

T V 2 B
11 feb
Lekker lezen! 
Leg de geprinte folder op je tafel





1 / 21
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

In deze les zitten 21 slides, met tekstslides.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

T V 2 B
11 feb
Lekker lezen! 
Leg de geprinte folder op je tafel





Slide 1 - Tekstslide

Slide 2 - Tekstslide

Leerlingenquête

Slide 3 - Tekstslide

Huiswerk
  1. Als duo heb je alle onderdelen geschreven
  2. Check op taal, ik-perspectief, 
  3. Als duo print je de opdracht en neemt deze mee naar de les

  4. Leesboek en laptop mee.


In de les van 11 feb. lees je de folder van een ander duo door en geef je feedback. Je verbetert je folder en levert hem daarna in (uiterlijk 14 feb). 



Slide 4 - Tekstslide

Leerdoelen P3


  • taal: spelling, werkwoordspelling, leestekens, samenstellingen => taaltoets eind januari 
  • schrijfvaardigheid: folder (informerend en overtuigend) en zakelijke e-mail (informerend en overtuigend) => TEA 3: toets schrijfvaardigheid


     

    Slide 5 - Tekstslide

    Doelen van deze week

    • je hebt de folder van een klasgenoot doorgenomen op werkwoordspelling, leestekens en hoofdletters
    • je hebt de tekst over locaties gelezen: is deze specifiek genoeg? 
    • je hebt je folder verbeterd (instructies op Teams/Lesmateriaal/P3) en ingeleverd
    • je kent de regels voor de zakelijke e-mail (donderdag)
    • je hebt een elevatorpitch voorbereid over je land

    Slide 6 - Tekstslide

    Slide 7 - Tekstslide

    Wat doe je vandaag?
    • je hebt de folder van een klasgenoot doorgenomen op werkwoordspelling, leestekens en hoofdletters
    • je hebt de tekst over locaties aandachtig gelezen: is deze specifiek genoeg? 
    • je hebt je folder verbeterd (zie instructies op Teams/Lesmateriaal/P3) en ingeleverd bij Teams. Je let ook op voorblad, bronnen en aanduiding wie wat geschreven heeft.
    • klaar? bereid de elevator pitch voor, zie Talent havo blz. 197-199 / Talent vwo blz.202-204.
    timer
    30:00

    Slide 8 - Tekstslide

    Plenda 13 feb, 55-min.rooster

    1. Leesboek en laptop mee.
    2. Landenfolder inleveren 
    3. Pitch kunnen houden over land, zie Talent (havo blz. 197-199 / vwo blz.202-204).



    Slide 9 - Tekstslide

    T V 2 B
    13 feb

    55-min.rooster








    Slide 10 - Tekstslide

    Slide 11 - Tekstslide

    Leerdoelen P3


    • taal: spelling, werkwoordspelling, leestekens, samenstellingen => taaltoets eind januari 
    • schrijfvaardigheid: folder (informerend en overtuigend) en zakelijke e-mail (informerend en overtuigend) => TEA 3: toets schrijfvaardigheid



       

      Slide 12 - Tekstslide

      Doelen van deze week

      • je hebt de folder van een klasgenoot doorgenomen op werkwoordspelling, leestekens en hoofdletters
      • je hebt de tekst over locaties gelezen: is deze specifiek genoeg? 
      • je hebt je folder verbeterd (instructies op Teams/Lesmateriaal/P3) en ingeleverd
      • je kent de regels voor de zakelijke e-mail (donderdag)
      • je hebt een elevatorpitch voorbereid over je land

      Slide 13 - Tekstslide

      Startopdracht
      • Pitch je land in groepjes van vier: 1 minuut per persoon
      • Daarna: pitch voor de klas 
      timer
      1:00

      Slide 14 - Tekstslide

      Zakelijke e-mail
      zakelijk: 
      persoonlijk: 

      Slide 15 - Tekstslide

      Zakelijke e-mail: vorm
      • Schrijf beleefd (gebruik u (persoonlijk vnw) en uw (bezitt. vnw)
      • U heeft snel gereageerd. Hartelijk dank voor uw antwoord. 

      • Aan: e-mailadres van ontvanger(s)
      • CC: (wie deze brief ook moet lezen, maar geen reactie nodig) en BCC (als de lezers elkaars e-mailadres niet mogen zien)

      • Onderwerp: Vermeld het onderwerp kort maar wel precies. Geen werkwoorden
      • Bijlage: alleen invullen als je iets meestuurt (een foto, een kassabon,...)
      • Voeg witregels toe tussen aanhef, alinea's, afsluiting en naam afzender



      Slide 16 - Tekstslide

      Zakelijke e-mail: inhoud
      • Aanhef: begin bijv. met: Geachte mevrouw Van der Sloot, (let op komma)
      • Regel wit 
      • Inleiding, eerste alinea start met hoofdletter (ondanks de komma na de aanhef). Maak duidelijk wie je bent (maar begin je eerste zin nooit met ik) en vermeld waarom je de e-mail stuurt
      • Regel wit
      • Werk in de kern de deelonderwerpen uit van je vraag / verzoek. Maak voor een nieuw deelonderwerp een nieuwe alinea
      • Regel wit

      Slide 17 - Tekstslide

      Zakelijke e-mail: inhoud 2
      • Schrijf in het slot wat je van de ander verwacht, dus het doel. Je rond af met een standaardzin, bv "Ik zie uw reactie met belangstelling tegemoet."
      • (witregel)
      • Afsluiting: Met vriendelijke groet, (of Hoogachtend,) let op komma
      • (witregel)
      • Je voor- en achternaam (geen punt)




      Slide 18 - Tekstslide

      Test-Correct
      In de TEA_toets schrijf je de e-mail in Test-Correct. Dat programma moet goed geïnstalleerd zijn. Je neemt ook een oplader mee en zo nodig een verlengsnoer.

      Slide 19 - Tekstslide

      In je schrift:
      • Je schrijft een brief naar de Hema want je hebt een klacht over de tompoezen. Die bleken beschimmeld te zijn.
      • Je schrijft aan h.ema@hema.nl, cc k.ruidvat@hema.nl
      • Je lezer is Hella van Ema. Hoe wordt je aanhef?
      • Je schrijft de eerste alinea: je stelt jezelf voor en vertelt de reden van je e-mail.
      • Klaar? lezen

      Slide 20 - Tekstslide

      Plenda 
      • vr. 14 feb: landenfolder inleveren vóór 18.00 uur
      • di. 18 feb
      • Test-Correct geïnstalleerd, computer, oplader en leesboek mee
      • Had je een onvoldoende voor de taaltoets? Vooraf werkwoordspelling oefenen, zie cambiumned.nl.

      Slide 21 - Tekstslide