Les 1: H1, les 1

1 / 13
volgende
Slide 1: Tekstslide
BurgerschapPraktijkonderwijsLeerjaar 4

In deze les zitten 13 slides, met tekstslides.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Planning
  • Verwachtingen
  • Lesdoelen 
  • Film kijken & nabespreken
  • Werken uit het boek -> klaar = werkblad pakken
  • Reflecteren
  • Kahoot
  • Afsluiting


Slide 2 - Tekstslide

Verwachtingen
Wat verwacht jij van de lessen en van de docent?
Werkvorm: Nadenken & opschrijven.
Verwachtingen van:
Burgerschap / Docent / Afspraken

Wat vinden jullie fijn?

Slide 3 - Tekstslide

Afspraken
Je neemt je laptop mee naar de les.
Geen laptop = geen les = inhalen
De docent controleert of je huiswerk hebt gemaakt & dit komt in presentis te staan.
Elke week huiswerk. 
De docent kijkt het na & zet het in je logboek 
Telefoon is weg tijdens de les. Anders inleveren, einde van de les terug.

Slide 4 - Tekstslide

Quiz

Slide 5 - Tekstslide

Lesopbouw
Beginnen met huiswerk controle
Lesdoelen bespreken
Film(pje) kijken
Ene week: Werken uit het boek
Andere week: Nabespreken
Reflecteren
Kahoot. (Stand per klas wordt bijgehouden)

Slide 6 - Tekstslide

Lesdoelen
  • De leerlingen kunnen een voorbeeld geven van wat vrijheid is en wat niet.
  • De leerlingen weten wat 'vrijheid van meningsuiting is' en hoe je dit moet toepassen
  • De leerlingen weten wat je kan kiezen & wat niet.  

Slide 7 - Tekstslide

Slide 8 - Link

Werkvorm: 
Je krijgt woordenkaarten. 

Schrijf op de achterkant wat je nog weet 
over het onderwerp
Mag alleen <--> mag samen (tweetallen)
 
timer
10:00

Slide 9 - Tekstslide

Werkboek
  • Je werkt uit je boek.
    Je mag alle opdrachten samen met je buurman/buurvrouw maken
  • Als je klaar bent, lever je je boek in. Dan pak je een werkblad.
  • Volgende week kijken we samen de opdrachten na.
  • H1 les 1: pag. 10 t/m 17
    Al vorig jaar gemaakt?
  • H1 les 3: pag. 23t/m 27
    (of anders werkblad)
timer
20:00

Slide 10 - Tekstslide

Reflecteren
Lesdoelen:
  • De leerlingen kunnen een voorbeeld geven van wat vrijheid is en wat niet.
  • De leerlingen weten wat 'vrijheid van meningsuiting is' en hoe je dit moet toepassen
  • De leerlingen weten wat je kan kiezen & wat niet.  
Vragen:
  1. Welke doelen heb ik behaald?
  2. Wat is vrijheid voor mij?
  3. Hoe heb ik mijzelf gedragen in deze les?
  4. Wat ga ik de volgende keer anders doen?
  5. Wat vond ik van de les?
  6. Wat vind ik van het
    onderwerp en
    waarom?


timer
15:00

Slide 11 - Tekstslide

Slide 12 - Link

Afsluiting





Tips & Tops
Vergeet niet het                    huiswerk te maken & in te leveren.

Slide 13 - Tekstslide