Lesvoorbereiding Taal: Oversteken

Lesvoorbereiding Taal: Oversteken
1 / 12
volgende
Slide 1: Tekstslide

In deze les zitten 12 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Lesvoorbereiding Taal: Oversteken

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les kennen de kinderen de woorden uitkijken, druk, de klaar-over, oversteken, de overkant en het zebrapad. Aan het einde van de les weten de kinderen hoe ze veilig kunnen oversteken.

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat weet je al over veilig oversteken?

Slide 3 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Inleiding met filmpje
Bekijk samen een filmpje over veilig oversteken. Bespreek wat er in het filmpje gebeurt.

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Uitleg over het zebrapad
Wat is een zebrapad? Hoe gebruik je het? Belang van het zebrapad.

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat is een klaar-over?
De rol van de klaar-over. Hoe kan hij/zij helpen bij het oversteken?

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Oefenen met oversteken
Oefen met oversteken zonder zebrapad. Kijk naar links en rechts. Wat moet je doen voordat je oversteekt?

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Herhaling van nieuwe woorden
Bespreek samen de nieuwe woorden: uitkijken, druk, klaar-over, oversteken, overkant, zebrapad.

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Definitielijst
uitkijken: goed opletten of er verkeer aankomt
zebrapad: oversteekplaats met zwart-witte strepen
klaar-over

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 10 - Open vraag

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 11 - Open vraag

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 12 - Open vraag

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.