Leven na de dood - Les 1

Leven na de dood 
1 / 21
volgende
Slide 1: Tekstslide
GodsdienstMiddelbare schoolvmboLeerjaar 3

In deze les zitten 21 slides, met tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 80 min

Onderdelen in deze les

Leven na de dood 

Slide 1 - Tekstslide

Wat gaan we doen?
  • Uitleg periode 2

  • Inleiding
  • Hoofdstuk 1 

Slide 2 - Tekstslide

Planning :

  • Periode 2: leven na de dood
  • Periode 3: geloof en genade
  • Periode 4: Islam
  • Periode 5: uitloop/project naar keuze

Slide 3 - Tekstslide

Toetsing:

  • PO 'Leven na de dood': portfolio-opdrachten van hoofdstuk 1-4 (telt 2x mee)
  • PO 'Ethisch stappenplan' (telt 2x mee)

Slide 4 - Tekstslide

Wat is een portfolio?
Opdrachten die zijn verzameld in een map.
Zowel digitaal  als op papier.

Slide 5 - Tekstslide

Voorwaarden portfolio: 
  1. Je hebt gemaakt opdracht 1.1, 1.5 en 1.9; 2.2 en 2.9; 3.2,3.4, 3.5 en 3.7;
  2. Je levert een papieren versie van je portfolio in;
  3. Je zorgt voor een verzorgde lay-out;

  4. Uiterlijke inleverdatum: eind van de periode (op SOM zal de specifieke datum komen te staan).

Slide 6 - Tekstslide

Boekjes
Je krijgt van de docent een boekje
Schrijf je naam+klas op de voorkant of in het boekje.

Slide 7 - Tekstslide

Doelen :
Leerdoelen:
1.A -  Je kunt beschrijven op welke manier in muziek, film, games, literatuur of kunst wordt omgegaan met de dood;
1.B - Je kunt aangeven op welke manier in de cultuur het verlangen naar een betere toekomst wordt vormgegeven;
1.C - Je kunt vertellen hoe men in de geschiedenis dacht over de dood; 
Vaardigheidsdoel A: 
Je kunt benoemen op welke manier jijzelf wordt geconfronteerd met de eindigheid van het leven.

Slide 8 - Tekstslide

Inleiding: 
Omgaan met de dood, 
op welke manier?


Door: Muziek, film, games, literatuur, kunst

Slide 9 - Tekstslide

Films

Slide 10 - Tekstslide

Slide 11 - Video

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished? I can offer you an escape.

- Davey Jones

Slide 12 - Tekstslide

Aan de slag!
Lezen: blz. 1
Maken: inleidende opdracht 1
Lezen: teksten blz. 2
Maken: inleidende opdracht 2

Slide 13 - Tekstslide

Games
Bekijk de trailer op de volgende slide.
Op welke manier speelt de 
dood een rol in deze game?

Schrijf je antwoord op onderaan blz. 3

Slide 14 - Tekstslide

Slide 15 - Video

Kunst 
Bekijk het kunstwerk op de volgende slide en lees de betekenis. Wat vind je hiervan en waarom?

Schrijf je antwoord onderaan blz. 3

Slide 16 - Tekstslide

Titel
For the love of God
Kunstenaar:
Damien Hirst
Waarde:
> 15 miljoen
Betekenis:
Gedenk te sterven, maar geniet wel met volle teugen van het aardse bestaan. To Hell with Death!

Slide 17 - Tekstslide

Aan de slag!
Maken: opdracht 1.1 (portfolio!) en opdracht 1.3
Lezen: teksten blz. 7 t/m 9  ( = paragraaf 1.C)

Slide 18 - Tekstslide

Nakijken

Slide 19 - Tekstslide

Terug naar de leerdoelen...
1.A -  Op welke manier denkt men na over de dood in muziek en film?
1.B -  Op welke manier wordt in de cultuur het verlangen naar een betere toekomst vormgegeven?


Slide 20 - Tekstslide

Tot volgende week!
Zorg dat je de portfolio-opdrachten die je vandaag gemaakt hebt alvast uittypt en opslaat op je laptop. 

Slide 21 - Tekstslide